Vajad toodet suuremas koguses või püsitellimust?
Võta ühendust meie klienditoega info[at]digipood.eu
Kuumakse al. 7.39 €. Taotle järelmaksu ostukorvis.
Enhanced storage for your everyday digital needs
For use in laptop and desktop computers, WD Green® SATA SSDs expand your storage space up to 2TB1 of solid-state technology. Boot faster, launch quicker with SATA SSD speeds up to 545MB/s.2 SSDs offer shock-resistance against accidental bumps and drops. Available in 2.5”/7mm cased and M.2 2280 form factors to accommodate most PCs. Upgrading is made simple with the free downloadable Acronis® True Image™ for Sandisk data migration software3 (cable may be required, sold separately). Work with confidence as the downloadable Sandisk Dashboard4 helps monitor your SSD. Includes a 3-year limited warranty.5
Expand Your PC Storage and Avoid Deleting
WD Green® SATA SSDs are available from 250GB to 2TB1 to fit your storage budget requirements. Add much-needed capacity to your aging PC to add space for more applications, videos, pictures, or your personal data.
Boost your PC Performance for Everyday Computing
Enhance your PC with a WD Green® SATA SSD and improve the performance of your daily computing needs. Boot faster, launch quicker with SATA SSD speeds up to 545MB/s.2 Browse the web, play your favorite casual games, or simply download and watch videos in a flash.
Solid State Reliability
Designed without any moving parts, WD Green® SATA SSDs are built to be lightweight and shock-resistant to help keep your data protected from loss if there is an accidental bump or drop to your system.
Migrate to Your New Drive with Ease
WD Green® SATA SSDs are available in a 2.5in / 7mm cased model, and a M.2 2280 model, to evolve with newer and thinner computers. With form factors to accommodate many laptop and desktop PCs, a WD Green® SATA SSD is ready for the job. Migrate your old drive to your new drive with our free Acronis® True Image™ for Sandisk software3 (additional cable or hardware may be required and is sold separately).
Monitor with our Sandisk Dashboard
The downloadable Sandisk Dashboard4 allows you to monitor your new drive’s performance, storage space, and keeps your drive updated.
| Tootja | Sandisk |
| Tootekood | WDS500G5G0A |
| EAN | 619659219253 |
| Google link | lisainfo |
| Garantiiaeg | 36 kuud |
| .: Disain :. | |
| SSD series | Green |
| Keskmine tõrkeintervall (MTBF) | 2000000 hours |
| Tootja koduleht | https://shop.sandisk.com/products/ssd/internal-ssd/wd-green-sata-internal-ssd-7mm?sku=WDS100T5G0A-00CPT0 |
| Funktsioonid | |
| SSD ketta maht | 500 GB |
| Ketta paksus | 7mm |
| Kujutegur | 2,5" |
| Liides | Serial ATA III |
| Lugemise kiirus | 545 MB/s |
| Töötingimused | |
| Kasutamistemperatuur (T-T) | 0 - 70 °C |
| .: Kaal ja mõõtmed :. | |
| Laius | 100.5 mm |
| Sügavus | 69.85 mm |
| Kõrgus | 7 mm |
| Mõõtmed (l x s x k) | 100.50x69.85x7mm |
| Toote kaal | 32.7 g |
| Muud näitajad | |
| Summary | SanDisk Green WD ™ SATA SSD 2,5"/7 mm POWERED BY 500 GB. SSD capacity: 500 GB, SSD form factor: 2.5", Read speed: 545 MB/s, Component for: PC |
| Unit Calculated Weight | 0.083 kg |
| Product Net Weight | 0.032 kg |
| Unit Calculated Volume | 0.0003748 cubm |
| Units per Shipping Box | 10 |
| Additional model naming | POWERED BY SANDISK |
| Unit Box Width | 0.105 |
| Unit Box Length | 0.125 |
| Unit Box Height | 0.025 |
| Non-operating vibration | 4.9 G |
| Operating vibration | 5 G |
| SSD form factor | 2.5" |
| Component for | PC |
| Sisemälu tüüp | 3D NAND |
| Mudel | WD Green SATA SSD 2,5"/7 mm POWERED BY SANDISK 500 GB |
| NAND flash technology | 3D NAND |
| Operating shock | 1500 G |
| SATA | Jah |
| Storage temperature (T-T) | -55 - 85 °C |
Digipood.eu keskonnast ostetud toodetele pakume järgnevaid kättesaamise ja kohaletoimetamise viise.
| Kohaletoimetamise viis | Kellaajad/info | Maksumus | ||
|---|---|---|---|---|
|
|
Tarne aeg asub "Lisa Ostukorvi nupu all"
|
Tasuta | ||
|
Tarned pakipunktidesse |
Tarne aeg asub "Lisa Ostukorvi nupu all" Kättesaamise koha valib kasutaja tarneviisi valimisel.
|
|||
|
Digipood.eu valikul
|
Saadetis otse postkasti, pakume seda võimalust nt mälupulkadele, mälukaartidele jne. Kui klient on valinud selle saatmisviisi ning saatmine pole võimalik võtame teiega ühendust ning lepime kokku teise saatmisviisi. |
2.00€ | ||
Sellel veebilehel on kasutusel cookies-failid teie kasutajaliidese parandamiseks.
Tulen ise kaubale järele
