Vajad toodet suuremas koguses või püsitellimust?
Võta ühendust meie klienditoega info[at]digipood.eu
Essential Simplicity
Refined from its predecessor, GF120 V2 now comes integrated into our flagship cases and more. Its well-engineered performance with newly designed one-piece seamless frame that blends effortlessly with modern PC aesthetics.
Full ARGB Lighting Effect
Vibrant ARGB illumination spans the entire fan blade surface, creating a dynamic lighting experience that enhances any build with fully customizable colors and effects.
Optimized Airflow
Building on the strengths of its predecessor, GF120 V2 delivers up to 10% more maximum airflow.
Minimalist Aesthetics
The one-piece bracket design brings polished subtle sophistication and blends in perfectly as a replacement or performance upgrade.
Long-lasting Reliability
Built with hydraulic bearings (HDB), GF120 V2 ensures smooth, quiet operation through a large oil reservoir and loop-type lubrication system. Designed for longevity consistency.
Flexible Options, Your Way
Choose between a single fan or a convenient 3-in-1 pack, tailored to your build needs.
| Tootja | MONTECH |
| Tootekood | GF120 V2 ARGB PWM 3I1(B) |
| EAN | 4710562744422 |
| Google link | lisainfo |
| Garantiiaeg | 36 kuud |
| .: Üldised andmed :. | |
| Toote värv | Black |
| .: Kaal ja mõõtmed :. | |
| Toote kaal | 186 g |
| .: Pakendi andmed :. | |
| Pakendi tüüp | Box |
| Muud näitajad | |
| CnCode | 84145925 |
| Fan connector | 4-pin |
| Quantity per pack | 3 pc(s) |
| Fan static pressure | 1.71 mmH2O |
| Screws included | Jah |
| Maximum air pressure | 1.71 mmH2O |
| Fan size group | 120mm |
| Mainboard connection | 4-pin |
| Bearing type | Hydro Dynamic Bearing (HDB) |
| Unit Box Height | 0.09 |
| Unit Box Length | 0.17 |
| Unit Box Width | 0.13 |
| LED connector type | 3-pin |
| Illumination colour | Amber/Blue/Green/Multi/Red |
| Units per Shipping Box | 20 |
| Unit Calculated Volume | 0.002512 cubm |
| Product Net Weight | 0.186 kg |
| Unit Calculated Weight | 0.682 kg |
| Summary | Montech GF120 V2 ARGB. Type: Fan module, Fan diameter: 12 cm, Rotational speed (min): 800 RPM, Rotational speed (max): 1600 RPM, Maximum air pressure: 1.71 mmH2O, Bearing type: Hydro Dynamic Bearing (HDB). Voltage: 12 V. Width: 120 mm, Depth: 25 mm, Height: 120 mm. Product colour: Black |
| Product colour | Black |
| Pulse-width modulation (PWM) support | Jah |
| Suitable location | Computer case |
| Illumination LED | Jah |
| Fan noise level (max) | 25.3 dB |
| RGB controller included | Jah |
| Fan controller | Jah |
| Seadme tüüp | Fan module |
| LED voltage | 5 V |
| Ventilaatorite arv | 1 fan(s) |
| Tootja koduleht | https://www.montechpc.com/gf120-v2-argb |
| Laius | 120 mm |
| Sügavus | 25 mm |
| Kõrgus | 120 mm |
| Mõõtmed (l x s x k) | 120*120*25mm |
| Pöörlemiskiirus (max) | 1600 RPM |
| Pöörlemiskiirus (min) | 800 RPM |
| Air Flow | 73.1 cfm |
| Fan Diameter | 120 mm |
| Fan speed | 800~1600RPM (±10%) |
| Material | Plastic |
| Maximum airflow | 73.1 cfm |
| Mudel | GF120 V2 ARGB PWM 3I1(B) |
| Mudeli originaalnimi | GF120 V2 ARGB |
| Noise level, max | 25.3 dB |
| Nominal voltage | 12 V |
| Package depth | 90 mm |
| Package height | 125 mm |
| Package weight | 640 g |
| Package width | 165 mm |
| Voltage | 12 V |
Digipood.eu keskonnast ostetud toodetele pakume järgnevaid kättesaamise ja kohaletoimetamise viise.
| Kohaletoimetamise viis | Kellaajad/info | Maksumus | ||
|---|---|---|---|---|
|
|
Tarne aeg asub "Lisa Ostukorvi nupu all"
|
Tasuta | ||
|
Tarned pakipunktidesse |
Tarne aeg asub "Lisa Ostukorvi nupu all" Kättesaamise koha valib kasutaja tarneviisi valimisel.
|
|||
|
Digipood.eu valikul
|
Saadetis otse postkasti, pakume seda võimalust nt mälupulkadele, mälukaartidele jne. Kui klient on valinud selle saatmisviisi ning saatmine pole võimalik võtame teiega ühendust ning lepime kokku teise saatmisviisi. |
2.00€ | ||
Sellel veebilehel on kasutusel cookies-failid teie kasutajaliidese parandamiseks.
Tulen ise kaubale järele
