Vajad toodet suuremas koguses või püsitellimust?
Võta ühendust meie klienditoega info[at]digipood.eu
Designed with Modern Aesthetic
RX120 PWM integrates a total of 20 LEDs, the hexagonal RGB ring on the frame brings the design aesthetics to a new level. Further, it contains various lighting modes and supports 5V3PIN motherboard connectors for software control. All leading to complete and full customization of your build.
Built For System Cooling Performance
Whether as a case, radiator, or radiator fan, the RX120 PWM covers complete specifications and compatibility. The meticulous design from the bending angle of nine-blade fan set stabilizes the airflow, thereby drastically improves heat dissipation capacity. Simultaneously, reducing noise during fan operation. The RX120 PWM is capable of delivering stable operation while cooling a super high-end build!
PWM Automatic Control Mode
Thanks to the advanced PWM controls, the fan speaed can be adjusted based on system temperature smartly monitored by the motherboard, which allows the user to adjust the fan speed at will from 600RPM up to 1600 RPM and cool you PC efficiently.
Silent Operation
RX120 PWM uses tailored frame and blades that are optimized for max quietness. Even at it's highest RPM, the noise level is under 27 dB(A), the combination of silence and high performance is the best choice for your gaming build.
Durable Rifle bearing
Compared to other hydraulic bearing fans, the Rifle bearing enables an extremely long-life span of 80,000 hours. It has been proven to have longer durability, longevity, and much lower noise.
Vibration Proof Structures
Integrated 8 rounded anti-vibration pads, reduce vibration and the noise caused from resonance phenomena.
Specialized Reverse Fan Blade
With RGB fans being the focus of many modern PC Cases, but most fans while performing air intake causes the RGB lighting to be obstructed by the frame. The RX120 utilizes a reverse fan blade design so that when used as a intake fan you can see the RGB lights in it's full glory. No performance lost necessary.
Flexible Options
Choose Between Single Pack or 3-in-1 for Your Cooling Needs.
| Tootja | MONTECH |
| Tootekood | RX120 PWM WHITE 3 IN 1 |
| EAN | 4710562747331 |
| Google link | lisainfo |
| Garantiiaeg | 12 kuud |
| .: Üldised andmed :. | |
| Toote värv | White |
| .: Pakendi andmed :. | |
| Pakendi tüüp | Box |
| Muud näitajad | |
| Units per Shipping Box | 20 |
| Quantity per pack | 3 pc(s) |
| Fan static pressure | 1.8 mmH2O |
| Fan dimensions (W x D x H) | 120 x 120 x 25 mm |
| Screws included | Jah |
| Fan size group | 120mm |
| Mainboard connection | 4-pin |
| Bearing type | Rifle bearing |
| Unit Box Height | 0.095 |
| Unit Box Length | 0.2 |
| Unit Box Width | 0.13 |
| LED connector type | 3-pin |
| Fan connector | 4-pin |
| Unit Calculated Volume | 0.002859 cubm |
| Product Net Weight | 0.1 kg |
| Unit Calculated Weight | 0.725 kg |
| Summary | Montech RX120 PWM. Type: Fan, Fan diameter: 12 cm, Rotational speed (min): 800 RPM, Rotational speed (max): 1600 RPM, Bearing type: Rifle bearing. Product colour: White |
| Product colour | White |
| Remote control included | Jah |
| Pulse-width modulation (PWM) support | Jah |
| Suitable location | Computer case |
| Illumination LED | Jah |
| Fan noise level (max) | 27 dB |
| Illumination colour | Amber/Blue/Green/Multi/Red |
| Seadme tüüp | Fan |
| LED voltage | 5 V |
| Ventilaatorite arv | 3 |
| Tootja koduleht | https://www.montechpc.com/rx120-pwm |
| Mõõtmed (l x s x k) | 120*120*25mm |
| Pöörlemiskiirus (max) | 1600 RPM |
| Pöörlemiskiirus (min) | 800 RPM |
| Kaabli pikkus | 0.5 m |
| Fan Diameter | 120 mm |
| Fan speed | 800~1600RPM (±10%) |
| Fan speed (max) | 1760 RPM |
| Fan speed (min) | 720 RPM |
| Maximum airflow | 59 cfm |
| Mudel | RX120 PWM 3 in 1 Pack |
| Mudeli originaalnimi | RX120 PWM |
| Noise level (high speed) | 27 dB |
| Noise level, max | 27 dB |
| Package depth | 130 mm |
| Package height | 95 mm |
| Package weight | 661 g |
| Package width | 165 mm |
| Rated Voltage | 12 V |
Digipood.eu keskonnast ostetud toodetele pakume järgnevaid kättesaamise ja kohaletoimetamise viise.
| Kohaletoimetamise viis | Kellaajad/info | Maksumus | ||
|---|---|---|---|---|
|
|
Tarne aeg asub "Lisa Ostukorvi nupu all"
|
Tasuta | ||
|
Tarned pakipunktidesse |
Tarne aeg asub "Lisa Ostukorvi nupu all" Kättesaamise koha valib kasutaja tarneviisi valimisel.
|
|||
|
Digipood.eu valikul
|
Saadetis otse postkasti, pakume seda võimalust nt mälupulkadele, mälukaartidele jne. Kui klient on valinud selle saatmisviisi ning saatmine pole võimalik võtame teiega ühendust ning lepime kokku teise saatmisviisi. |
2.00€ | ||
Sellel veebilehel on kasutusel cookies-failid teie kasutajaliidese parandamiseks.
Tulen ise kaubale järele
