Vajad toodet suuremas koguses või püsitellimust?
Võta ühendust meie klienditoega info[at]digipood.eu
Designed with Modern Aesthetic
AX120 PWM integrates a total of 20 LEDs, the hexagonal RGB ring on the frame brings the design aesthetics to a new level. Further, it contains various lighting modes and supports 5V3PIN motherboard connectors for software control. All leading to complete and full customization of your build.
Built For System Cooling Performance
Whether as a case, radiator, or radiator fan, the AX120 PWM covers complete specifications and compatibility. The meticulous design from the bending angle of nine-blade fan set stabilizes the airflow, thereby drastically improves heat dissipation capacity. Simultaneously, reducing noise during fan operation. The AX120 PWM is capable of delivering stable operation while cooling a super high-end build!
PWM Automatic Control Mode
Thanks to the advanced PWM controls, the fan speaed can be adjusted based on system temperature smartly monitored by the motherboard, which allows the user to adjust the fan speed at will from 600RPM up to 1600 RPM and cool you PC efficiently.
Silent Operation
AX120 PWM uses tailored frame and blades that are optimized for max quietness. Even at it's highest RPM, the noise level is under 27 dB(A), the combination of silence and high performance is the best choice for your gaming build.
Durable Rifle bearing
Compared to other hydraulic bearing fans, the Rifle bearing enables an extremely long-life span of 80,000 hours. It has been proven to have longer durability, longevity, and much lower noise.
Vibration Proof Structures
Integrated 8 rounded anti-vibration pads, reduce vibration and the noise caused from resonance phenomena.
Durable Rifle bearing
Compared to other hydraulic bearing fans, the Rifle bearing enables an extremely long-life span of 80,000 hours. It has been proven to have longer durability, longevity, and much lower noise.
| Tootja | MONTECH |
| Tootekood | AX120 PWM WHITE 3 IN 1 |
| EAN | 4710562748291 |
| Google link | lisainfo |
| Garantiiaeg | 36 kuud |
| .: Üldised andmed :. | |
| Toote värv | White |
| .: Pakendi andmed :. | |
| Pakendi tüüp | Box |
| Muud näitajad | |
| Units per Shipping Box | 20 |
| Fan static pressure | 1.8 mmH2O |
| Fan dimensions (W x D x H) | 120 x 120 x 25 mm |
| Screws included | Jah |
| Fan size group | 120mm |
| Mainboard connection | 4-pin |
| Bearing type | Rifle bearing |
| Unit Box Height | 0.1 |
| Unit Box Length | 0.17 |
| Unit Box Width | 0.13 |
| LED connector type | 3-pin |
| Quantity per pack | 3 pc(s) |
| Unit Calculated Volume | 0.002907 cubm |
| Product Net Weight | 0.1 kg |
| Unit Calculated Weight | 0.715 kg |
| Summary | Montech AX120 PWM. Type: Fan, Fan diameter: 12 cm, Bearing type: Rifle bearing. Product colour: White |
| Product colour | White |
| Remote control included | Jah |
| Pulse-width modulation (PWM) support | Jah |
| Suitable location | Computer case |
| Illumination LED | Jah |
| Fan noise level (max) | 27 dB |
| Illumination colour | Amber/Blue/Green/Red |
| Fan connector | 4-pin |
| Seadme tüüp | Fan |
| LED voltage | 5 V |
| Ventilaatorite arv | 3 |
| Tootja koduleht | https://www.montechpc.com/ax120-pwm |
| Mõõtmed (l x s x k) | 120*120*25mm |
| Air Flow | 59 cfm |
| Kaabli pikkus | 0.5 m |
| Fan Diameter | 120 mm |
| Fan speed | 800~1600RPM (±10%) |
| Fan speed (max) | 1760 RPM |
| Fan speed (min) | 720 RPM |
| Maximum airflow | 59 cfm |
| Mudel | AX120 PWM WHITE 3 IN 1 |
| Mudeli originaalnimi | AX120 PWM |
| Noise level, max | 27 dB |
| Package depth | 130 mm |
| Package height | 95 mm |
| Package weight | 658 g |
| Package width | 165 mm |
| Rated Voltage | 12 V |
Digipood.eu keskonnast ostetud toodetele pakume järgnevaid kättesaamise ja kohaletoimetamise viise.
| Kohaletoimetamise viis | Kellaajad/info | Maksumus | ||
|---|---|---|---|---|
|
|
Tarne aeg asub "Lisa Ostukorvi nupu all"
|
Tasuta | ||
|
Tarned pakipunktidesse |
Tarne aeg asub "Lisa Ostukorvi nupu all" Kättesaamise koha valib kasutaja tarneviisi valimisel.
|
|||
|
Digipood.eu valikul
|
Saadetis otse postkasti, pakume seda võimalust nt mälupulkadele, mälukaartidele jne. Kui klient on valinud selle saatmisviisi ning saatmine pole võimalik võtame teiega ühendust ning lepime kokku teise saatmisviisi. |
2.00€ | ||
Sellel veebilehel on kasutusel cookies-failid teie kasutajaliidese parandamiseks.
Tulen ise kaubale järele
