Vajad toodet suuremas koguses või püsitellimust?
Võta ühendust meie klienditoega info[at]digipood.eu
Kuumakse al. 8.76 €. Taotle järelmaksu ostukorvis.
The 3P Ellipse UPS is Eaton’s latest addition to its power protection solution portfolio. Sleek, attractively designed, and silent in operation, this compact UPS offers an exceptional user experience for backup power in both residential and small business settings.
Power up with confidence
Enjoy up to 12% more power than the previous Ellipse ECO models and a typical runtime of 15 to 20 minutes, ensuring you can handle disruptions smoothly.
Save yourself the hassle and the need for additional adapters by plugging your equipment directly into the UPS using FR, DIN/IT, and IEC outlet options. This unique feature in a predominantly IEC-only market ensures convenience.
Operate any device with confidence, thanks to the built-in surge protection that meets the high-level IEC 61643-11 standards.
Designed for your space
Complement any interior with 3P’s contemporary good looks that also come with versatile usability. Flexible, multi-position design allows the UPS to fit seamlessly into any environment—horizontally, vertically, as well as rack or wall-mounted (with optional kits).
Charge mobile devices whenever you need to using 3P’s choice of USB-A and USB-C charging ports.
Watch, listen or work without distraction.
Enjoy a silent user experience in both residential and business settings thanks to 3P’s discreet, no-fan engineering.
Control at your fingertips
Access status and notifications in real time via mobile app or web browser with an optional CLOUDPS card. With remote now the ‘new normal’ for many small businesses, cloud connectivity brings added control and peace of mind from any location.
| Tootja | EATON |
| Tootekood | 3P900UD |
| EAN | 3553340621352 |
| Google link | lisainfo |
| Garantiiaeg | 24 kuud |
| .: Üldised andmed :. | |
| Tootja koduleht | https://www.eaton.com |
| .: Üldised omadused :. | |
| Müratase | 25 dB |
| .: Disain :. | |
| Kujutegur | Tower |
| Toote värv | Black |
| .: Pesad & liidesed :. | |
| USB 2.0 portide arv | 2 |
| USB port | Jah |
| .: Aku & Toiteallikas :. | |
| Aku mahutavus | 9 Ah |
| Võimsus ja energiatarve | |
| Output frequency | 50/60 Hz |
| .: Tehnilised andmed :. | |
| Compliance certificates | CB/CE/RoHS/WEEE |
| Töötingimused | |
| Kasutamistemperatuur (T-T) | 0 - 40 °C |
| .: Kaal ja mõõtmed :. | |
| Laius | 81 mm |
| Sügavus | 235 mm |
| Kõrgus | 263 mm |
| Mõõtmed (l x s x k) | 235 x 263 x 81 mm |
| Toote kaal | 4400 g |
| .: Pakendi sisu :. | |
| Tarvikud kaasa arvatud | Input cable USB cable Quick start Safety instructions |
| .: Pakendi andmed :. | |
| Pakendi tüüp | Box |
| Kaablid kaasa arvatud | USB cable |
| Muud andmed | |
| Summary | Eaton 3P Ellipse. UPS topology: Standby (Offline), Output power capacity: 0.9 kVA, Output power: 540 W. AC outlet types: C14 coupler, AC outlets quantity: 4 AC outlet(s), USB port type: USB Type A/USB Type-C. Battery capacity: 9 Ah, Battery voltage: 12 V. Form factor: Tower, Product colour: Black, Display type: LED. Compliance certificates: CB, CE, RoHS, WEEE, Certification: IEC/EN 62040-1 IEC/EN 62040-2 IEC/EN 62040-3 CE UKCA Ukr Cm |
| AC outlet types | C14 coupler |
| AC outlets quantity | 4 AC outlet(s) |
| Waveform | Stepwise |
| Unit Box Height | 0.32 |
| Unit Box Length | 0.285 |
| Unit Box Width | 0.135 |
| Units per Shipping Box | 1 |
| Unit Calculated Volume | 0.01231 cubm |
| Product Net Weight | 4.4 kg |
| Unit Calculated Weight | 4.97 kg |
| Product colour | Black |
| Waste Electrical and Electronic Equipment (WEEE) compliance | Jah |
| Number of input phases | 1 |
| Number of output phases | 1 |
| USB port type | USB Type A/USB Type-C |
| Efficiency (ECO mode) | 97 % |
| Output power factor | 0.6 |
| Input operation voltage (min) | 161 V |
| Quick installation guide | Jah |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 1 |
| UPS topology | Standby (Offline) |
| Battery charge/Line voltage | Jah |
| Battery voltage | 12 V |
| Certification | IEC/EN 62040-1 IEC/EN 62040-2 IEC/EN 62040-3 CE UKCA Ukr Cm |
| Efficiency | 97 % |
| Input frequency | 46/70 Hz |
| Input operation voltage (max) | 284 V |
| Load | Jah |
| Operating altitude | 0 - 3000 m |
| Operating relative humidity (H-H) | 0 - 95 % |
| Output operation voltage (max) | 284 V |
| Output operation voltage (min) | 161 V |
| Output power | 540 W |
| Output power capacity | 0.9 kVA |
| Output power capacity, VA | 900 VA |
| Output power capacity, W | 540 Watts |
| Phase | 1phase |
| Surge protection | Jah |
| Topology | Offline |
| Typical runtime at full load | 10 min |
| Typical runtime at half load | 1.5 min |
Digipood.eu keskonnast ostetud toodetele pakume järgnevaid kättesaamise ja kohaletoimetamise viise.
| Kohaletoimetamise viis | Kellaajad/info | Maksumus | ||
|---|---|---|---|---|
|
|
Tarne aeg asub "Lisa Ostukorvi nupu all"
|
Tasuta | ||
|
Tarned pakipunktidesse |
Tarne aeg asub "Lisa Ostukorvi nupu all" Kättesaamise koha valib kasutaja tarneviisi valimisel.
|
|||
|
Digipood.eu valikul
|
Saadetis otse postkasti, pakume seda võimalust nt mälupulkadele, mälukaartidele jne. Kui klient on valinud selle saatmisviisi ning saatmine pole võimalik võtame teiega ühendust ning lepime kokku teise saatmisviisi. |
2.00€ | ||