Vajad toodet suuremas koguses või püsitellimust?
Võta ühendust meie klienditoega info[at]digipood.eu
Kuumakse al. 32.53 €. Taotle järelmaksu ostukorvis.
Explore Dreame Aqua10 Roller for real-time fresh-water mopping without any dirty drag. It also protects your carpets from moisture and odors, making multi-surface cleaning a breeze.
Always-Clean Roller, Fresh-Water Mopping
Enter the new era of real-time fresh water mopping. No more filthy mops that contaminate your floors.
Roll. Cover.
Keep Rolling
An innovative roller cover which seals the roller mop when cleaning or crossing carpeted areas. This helps prevent carpet from dampening and odors.
Cleans Corners, Edges, and Beyond
Roller Mop Extending + Detangling SideReach™ vacuuming ensure edges, corners, and tricky spots are reached and cleaned to a tee.
Ultra-Hygienic Self-Cleaning
The vacuum gives itself a 'hot bath' after cleanup via its 212°F ThermoHub™ roller self-cleaning technology, rotating forward and backward in the base station, removing heavy stains, and neutralizing odors attached to the roller mop.
Climb. Clear. Clean
Aqua10 Roller's ProLeap™ system allows the robot vacuum to effortlessly clear thresholds, door tracks, U-shaped furniture, and steps up to 2.36in.
Sees Better for a Better Clean
Accurately detects obstacles, identifies 240+ objects, and sees dirt in poorly-lit areas for a safer and thorough clean, thanks to its 3D structured light, LED light, and Al action camera.
Hair Tangles? No Thanks
The HyperStream™ detangling DuoBrush features 2 brushes that allow close contact with hard floors for a deeper clean, and efficient picking up of hair up to 11.81in long for zero hair tangles.
Bristled Rubber Brush
Unlock thorough cleaning with the bristled rubber brush designed for hard floors. Its bristled rubber construction leads to full contact, capturing dust and long hair from every nook and cranny.
TPU Rubber Brush
Transform your carpet cleaning with the TPU rubber brush. Its soft rubber design gently glides over surfaces, effortlessly lifting debris, large particles, and pet hair for a thorough clean that revitalizes your carpets.
Quick Clean, Clear Results
The incredible 30,000Pa Vormax™ suction power sucks up all kinds of wet and dry messes, executing an impressive 100% particle pickup and 99% hair removal.
Partly/Wholly Carpeted Home Setup
Add all carpeted areas in your entire home via the app for your robot vacuum to identify them easily, even rugs in odd angles can be rotated to any angle for easier recognition.
Rug-Safe Vacuuming
Easily configure your robot vacuum in the cleaning app to avoid tasseled rugs like Moroccan rugs, yoga mats, and playmats.
On to the Next
The robot vacuum's mop pad is lifted to pass over carpets quickly and proceed to cleaning other areas and rooms via carpet crossing mode.
Your Furry Friend's in Good Hands
Keep tabs on, and interact with your pet when you're not home, while the robot vacuum keeps your pet's living area always clean.
Automatically Generate Pet Vlog
Get home to a downloadable vlog of your pet's day in pictures, thanks to Aqua10 Roller's image-capturing feature.
Matter Protocol Supported
A quick and easy-to-configure way of integrating your smart home devices efficiently, giving you universal control over all your compatible smart home devices, so you can set up automated advanced routines via a single app or voice assistants.
Keep Your Privacy Private
Aqua10 Ultra Roller complies with international safety and privacy standards, certified by TÜV and UL, with a simple promise: we never collect, store, or share your personal data. All data-sensitive functions stay disabled by default—they only work when you actively enable them.
| Tootja | DREAME |
| Tootekood | RLH31CE-BK |
| EAN | 6978515253393 |
| Google link | lisainfo |
| Garantiiaeg | 24 kuud |
| .: Üldised andmed :. | |
| Tootja koduleht | https://www.dreametech.com/products/aqua10-roller-robot-vacuum?variant=53665012875636 |
| .: Disain :. | |
| Toote värv | Black |
| .: Aku & Toiteallikas :. | |
| Akuelementide arv | 3 |
| Akutehnoloogia | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Aku tüüp | Rechargeable |
| Aku mahutavus | 6400 mAh |
| .: Tehnilised andmed :. | |
| Warranty period | 2 year(s) |
| Funktsioonid | |
| Mudeli originaalnimi | Aqua 10 Roller |
| .: Kaal ja mõõtmed :. | |
| Kõrgus | 120 mm |
| Mõõtmed (l x s x k) | Robot vacuum cleaner: 350 х 350 х 120 mm, Station: 420 х 440 х 505 мм |
| Toote kaal | 5500 g |
| .: Pakendi andmed :. | |
| Kasutusjuhend | Jah |
| Pakendi tüüp | Box |
| Muud andmed | |
| Cleaning coverage | Carpet/Laminate flooring/Linoleum/Low pile carpet/Parquet/Tile/Vinyl flooring |
| Main brush type | V-shaped (classic)/V-shaped (rubberized) |
| Voice assistants | Amazon Alexa/Google Assistant/Siri |
| Vacuum cleaning modes | Personalized cleaning settings for each room/Return to base from any room/Select the room (area) |
| Vacuum cleaner sensors | Collision sensor/Fall sensors/Small object detection sensor/Surface type detection sensor |
| Dirty water tank capacity | 0.35 l |
| Smartphone/tablet remote support | Jah |
| Base station dimensions (W x D x H) | 420 x 440 x 505 mm |
| Product colour | Black |
| Summary | Dreame Aqua 10 Roller. Dust container type: Bagless, Product colour: Black, Shape: Round. Dust capacity (vacuum cleaner): 0.22 L, Dust capacity (total): 3.2 L, Water tank capacity: 4 L. Battery technology: Lithium-Ion (Li-Ion), Battery capacity: 6400 mAh. Diameter: 35 cm, Height: 120 mm, Weight: 5.5 kg. Package type: Box |
| Number of side brushes | 1 |
| Vacuum cleaner filter type | HEPA/Nylon filter |
| Unit Calculated Weight | 22.8 kg |
| Product Net Weight | 5.5 kg |
| Unit Calculated Volume | 0.1483 cubm |
| Units per Shipping Box | 1 |
| Robot vacuum cleaner features | Auto dock/Auto power boost on carpets/Full self-service/LIDAR/Path lighting/Rotating attachments/Wet/dry cleaning/Сleaning from the same spot after recharging |
| Unit Box Width | 0.51 |
| Unit Box Length | 0.51 |
| Unit Box Height | 0.57 |
| Docking station functions | Automatic detergent dispensing/Automatic drying of attachments/Automatic mop pad washing/Automatic waste disposal/Water heating |
| Side brushes | 1 |
| Dust container type (base) | Dust bag |
| Obstacle crossing up to | 60 mm |
| Apps functions | Cleaning history,Virtual wall |
| Automatic routing | Jah |
| Obstacle detection | Jah |
| Wet mopping | Jah |
| Animal care | Jah |
| Number of wheels | 3 wheel(s) |
| Cleaning speed | 100 m²/h |
| Cleaning area per cycle | 100 m2 |
| Proprietary technologies | HyperStream DuoBrush, Detangling SideReach, AutoSeal, FluffRoll, OmniSight System, StereoEdge |
| Video broadcast from robot camera | Jah |
| Number of saved maps | 4 floors |
| App | Jah |
| Indications | Audio indication of jamming/Audio signal/Charge level indication/Voice report |
| App languages | English/Russian/Ukrainian |
| Floor map memory | Jah |
| Obstacle crossing height | 60 mm |
| Dust bin capacity | 0.22 l |
| Charging station | Jah |
| Battery level indicator | Jah |
| Remotely operated | Jah |
| Automatic base station return | Jah |
| Base station | Jah |
| Brush type | Roller brush & Side brush |
| Control type | Smartphone App/Start button/Voice |
| Country of origin | China |
| Dust capacity (vacuum cleaner) | 0.22 L |
| Dust container type | Bagless |
| Easy to clean | Jah |
| Floor surfaces supported | Carpet/Hard floor/Laminate/Parquet/Tiles/Vinyl |
| HEPA filtration system | Jah |
| Integrated sensors | Carpet sensor/Collision sensor/Drop sensor/Laser |
| Mobile operating systems supported | Android/iOS |
| Navigation type | LiDAR |
| Vacuum cleaner programs | Turbo |
| Android | Jah |
| Diameter | 350 mm |
| Dust capacity (total) | 3.2 L |
| Filter type | Nylon |
| iOS | Jah |
| Shape | Round |
| Suction power | 30000 Pa |
| Voice control | Jah |
| Water tank capacity | 4 L |
Digipood.eu keskonnast ostetud toodetele pakume järgnevaid kättesaamise ja kohaletoimetamise viise.
| Kohaletoimetamise viis | Kellaajad/info | Maksumus | ||
|---|---|---|---|---|
|
|
Tarne aeg asub "Lisa Ostukorvi nupu all"
|
Tasuta | ||
|
Tarned pakipunktidesse |
Tarne aeg asub "Lisa Ostukorvi nupu all" Kättesaamise koha valib kasutaja tarneviisi valimisel.
|
|||
|
Digipood.eu valikul
|
Saadetis otse postkasti, pakume seda võimalust nt mälupulkadele, mälukaartidele jne. Kui klient on valinud selle saatmisviisi ning saatmine pole võimalik võtame teiega ühendust ning lepime kokku teise saatmisviisi. |
2.00€ | ||