Vajad toodet suuremas koguses või püsitellimust?
Võta ühendust meie klienditoega info[at]digipood.eu
Kuumakse al. 86.64 €. Taotle järelmaksu ostukorvis.
Redefining the limits for high-performance storage
Be ready for the future of mission critical workloads with the SanDisk DC SN861. The latest SanDisk SSD with a cutting-edge PCIe® Gen5 enterprise-class speeds, the DC SN861 offers exceptional performance and multiple capacities up to 7.68TB1 options. With high random read speeds and low power consumption, the DC SN861 is optimized for compute-intensive AI and machine learning applications, ensuring superior read/write performance, extremely low latency, and maximize IOPs/Watt. The DC SN861 also provides a rich feature set including NVMe™ 2.02 and OCP 2.0 support, 1 DWPD2, and a 5-year limited warranty3, making it the ideal solution for hyperscale, cloud, and enterprise data centers.
Ready for the Demands of AI Workloads
Designed to handle compute-intensive AI and machine learning applications which require high bandwidths and low latencies.
Superior Performance and Capacity
Experience future-ready PCIe® Gen5 read/write speeds with capacities up to 7.68TB1.
Designed for Power Efficiency
Architected to provide heightened performance per watt, optimizing power efficiency and reducing operational costs.
Outstanding Mixed Workload Performance
High-speed random reads provide enhanced solutions at low cost for your enterprise.
Optimized for Quality of Service (QoS)
Reduce latency during mission-critical workloads, delivering consistent Quality of Service (QoS) for your applications, even under heavy workloads.
Rich Enterprise Features
Benefit from enterprise-class features such as Power Loss Protection, End-to-End Data Path Protection, and TCG security and encryption, helping ensure data integrity and security
Future-Ready Data Infrastructure
Designed to support NVMe™ 2.02, NVMe™ MI 1.2c, and OCP 2.0 supportive, for enhanced scalability and efficiency.
| Tootja | Sandisk |
| Tootekood | WUS6BA138PSP9X3 0TS2526 |
| Google link | lisainfo |
| Garantiiaeg | 36 kuud |
| .: Disain :. | |
| Tootja koduleht | https://shop.sandisk.com/products/ssd/internal-ssd/sandisk-dc-sn861-ssd?sku=0TS2526 |
| Funktsioonid | |
| SSD ketta maht | 3840 GB |
| Liides | PCI Express 5.0 |
| NVMe | Jah |
| Lugemise kiirus | 13700 MB/s |
| Kirjutamise kiirus | 7200 MB/s |
| Töötingimused | |
| Kasutamistemperatuur (T-T) | 0 - 70 °C |
| .: Kaal ja mõõtmed :. | |
| Laius | 69.85 mm |
| Sügavus | 100.45 mm |
| Kõrgus | 15 mm |
| Muud näitajad | |
| Unit Box Width | 0.07 |
| Server operating systems supported | Jah |
| SSD form factor | U.2 |
| Drive Writes Per Day (DWPD) | 1 |
| Read latency | 65 µs |
| Write latency | 8 µs |
| Unit Box Height | 0.015 |
| Unit Box Length | 0.1 |
| Linux operating systems supported | Jah |
| Warranty period | 5 year(s) |
| Units per Shipping Box | 10 |
| Unit Calculated Volume | 0.001443 cubm |
| Unit Calculated Weight | 0.209 kg |
| Summary | SanDisk DC SN861. SSD capacity: 3.84 TB, SSD form factor: U.2, Read speed: 13700 MB/s, Write speed: 7200 MB/s, Component for: Server/workstation |
| Uncorrectable Bit Error Rate (UBER) | < 1 per 10^17 bits read |
| NVMe version | 2.0 |
| Data retention | 5 year(s) |
| Component for | Server/workstation |
| Windows operating systems supported | Jah |
| Hardware Encryption | Jah |
| Mean time between failures (MTBF) | 2500000 h |
| Operating voltage | 12 V |
| Power consumption (idle) | 5 W |
| Random read (4KB) | 3300000 IOPS |
| Random write (4KB) | 330000 IOPS |
| Storage temperature (T-T) | -40 - 85 °C |
Digipood.eu keskonnast ostetud toodetele pakume järgnevaid kättesaamise ja kohaletoimetamise viise.
| Kohaletoimetamise viis | Kellaajad/info | Maksumus | ||
|---|---|---|---|---|
|
|
Tarne aeg asub "Lisa Ostukorvi nupu all"
|
Tasuta | ||
|
Tarned pakipunktidesse |
Tarne aeg asub "Lisa Ostukorvi nupu all" Kättesaamise koha valib kasutaja tarneviisi valimisel.
|
|||
|
Digipood.eu valikul
|
Saadetis otse postkasti, pakume seda võimalust nt mälupulkadele, mälukaartidele jne. Kui klient on valinud selle saatmisviisi ning saatmine pole võimalik võtame teiega ühendust ning lepime kokku teise saatmisviisi. |
2.00€ | ||
Sellel veebilehel on kasutusel cookies-failid teie kasutajaliidese parandamiseks.
Tulen ise kaubale järele
