Vajad toodet suuremas koguses või püsitellimust?
Võta ühendust meie klienditoega info[at]digipood.eu
Kuumakse al. 13.39 €. Taotle järelmaksu ostukorvis.
ACTIVE & ALLURING
Hidden display, patterned lens — just tap to reveal a bright display
SOPHISTICATED & SPORTY
Built-in GPS to track outdoor activities, including walks, runs and more
TRENDY & TIMELESS
Get a more complete picture of your health with up to 9 days of battery life
HAUTE & HEALTHY
HEART RATE, SLEEP SCORE, BODY BATTERY ENERGY MONITORING AND WOMEN'S HEALTH
CLASSIC & CONNECTED
Get smart notifications for texts, calls and more when paired with your iPHONE® or Android™ smartphone
ACTIVE & ALLURING
Featuring a hidden display and patterned lens plus essential health and fitness features, Lily 2 Active is more than meets the eye. It’s the small, stylish smartwatch with built-in GPS designed to help you look and feel good — inside and out.
SMALL, STYLISH DESIGN
Perfect for any look, this smartwatch features a metal watch case, two buttons and a beautiful patterned lens. Plus, with a quick tap or wrist turn, the Lily 2 Active smartwatch reveals a bright display. You can even mix and match cases and bands to make Lily all your own.
BUILT-IN GPS
No matter where your workout takes you, accurately track your outdoor activities, including walks, runs and more — without compromising style.
BODY BATTERY ENERGY MONITORING
See your energy levels throughout the day so you’ll know when your body is charged up and ready for activity or drained and needing to recharge with restful sleep.
SLEEP SCORE
Get a score for your sleep’s quality and insights on how you can do better1. Even keep track of the different sleep stages as well as heart rate, stress, Pulse Ox2 and respiration.
FITNESS TRACKING AND SPORTS APPS
While you’re out and about, Lily 2 Active tracks steps, calories burned, intensity minutes and more1. Switch up your workout with even more built-in sports apps for cardio, yoga, tennis, golf, dance fitness, strength training and more.
GARMIN PAY CONTACTLESS PAYMENTS
Breeze through checkout lines and select transit systems with Garmin Pay contactless payment solution through participating providers.
WRIST-BASED HEART RATE
This feature constantly samples your heart rate and can be set to alert you if it gets outside the range you select
HRV STATUS
Gain a deeper understanding of your overall health through heart rate variability while you sleep.
MORNING REPORT
Receive and customize an overview of your sleep, daily calendar, weather and more as soon as you wake up.
WOMEN’S HEALTH TRACKING
Track your menstrual cycle and pregnancy, and get exercise and nutrition education
HEALTH SNAPSHOT
Log a 2-minute session to record key health stats, then generate a report to share with your health care provider.
STRESS TRACKING
Find out if you’re having a calm, balanced or stressful day.
MEDITATION
Help reduce stress, anxiety and more with meditation practices.
MINDFUL BREATHING
When you want to relax or focus, start a breathwork activity to track your stress and respiration, so you can better understand how you’re breathing.
PULSE OX SENSOR
Track your blood oxygen saturation while you’re awake or asleep.
RESPIRATION
See how you’re breathing throughout the day and night.
HYDRATION
Log your daily fluid intake as a reminder to stay hydrated.
NAP DETECTION
Automatically track or log your naps to see how they benefit your body and what their ideal time and duration should be.
DANCE FITNESS ACTIVITY
Track various dance fitness activities, including Zumba®, Afrobeat, Bollywood, EDM, hip-hop and more.
MOVE ALERTS
Get reminders to move your body, including a variety of movement options.
INTENSITY MINUTES
Track your moderate and vigorous activity minutes.
FITNESS AGE
Estimate how fit you are compared to your actual age.
ON-SCREEN WORKOUTS
Download and follow on-screen workouts for strength, HIIT, yoga and more.
GARMIN COACH
Get free adaptive 5K, 10K and half-marathon training plans from expert coaches.
SMART NOTIFICATIONS
Receive emails, texts and alerts on your watch when paired with your iPhone or Android smartphone.
SAFETY AND TRACKING
If your watch senses that an incident occurred, it will send a message with your live location3. Or if you feel unsafe, you can do it manually.
GARMIN CONNECT APP
See your health and fitness information, connect with friends, and more.
CALENDAR VIEW
When paired with your compatible smartphone, easily check what your day holds right from your wrist.
| Tootja | Garmin |
| Tootekood | 010-02891-01 |
| EAN | 753759342692 |
| Google link | lisainfo |
| Garantiiaeg | 24 kuud |
| .: Üldised andmed :. | |
| Tootja koduleht | https://www.garmin.com/en-US/p/1196650/pn/010-02891-01#specs |
| .: Üldised omadused :. | |
| Kiirendusmõõtur | Jah |
| Ümbritseva valguse andur | Jah |
| .: Disain :. | |
| Watch case size | 38 mm |
| Watch case colour | Silver |
| Watch case material | Aluminium |
| Toote värv | Purple |
| .: Ekraan :. | |
| Ekraani resolutsioon | 240 x 201 pixels |
| Ekraani tehnoloogia | LCD |
| Ekraani resolutsioon | 240 x 201 |
| Ekraani diagonaal | 1" |
| Ekraani pind | Liquid Crystal |
| Puutetundlik ekraan | Jah |
| .: Võrgustumine :. | |
| WiFi | Ei |
| Bluetooth | Jah |
| .: Pesad & liidesed :. | |
| USB port | Ei |
| .: Aku & Toiteallikas :. | |
| Aku tüüp | Lithium-Ion rechargeable |
| Võimsus ja energiatarve | |
| Aku tööiga (maksimaalne) | 120 hours |
| .: Tehnilised andmed :. | |
| Compliance certificates | CE/UKCA |
| Multimeedia | |
| Sisseehitatud kaamera | Ei |
| Funktsioonid | |
| Blood oxygen sensor | Jah |
| Stress monitoring function | Jah |
| Mudeli originaalnimi | Lily 2 |
| Muud funktsioonid | |
| Mobile network connection | Ei |
| Navigeerimine | |
| Galileo | Jah |
| BeiDou | Jah |
| .: Kaal ja mõõtmed :. | |
| Netokaal | 0.0244 kg |
| Brutokaal | 0.14 kg |
| Laius | 38 mm |
| Sügavus | 38 mm |
| Mõõtmed (l x s x k) | 35.4 x 35.4 x 10.1 mm |
| Toote kaal | 29 g |
| .: Pakendi andmed :. | |
| Kasutusjuhend | Jah |
| Kaablid kaasa arvatud | USB Type-C |
| Max kogus transpordipakendis | 1 |
| Pakendi maht | 0.0007648 cubm |
| Transpordipakendi kaal | 0.14 kg |
| Transpordipakendi kõrgus | 7 cm |
| Transpordipakendi laius | 9.5 cm |
| Transpordipakendi sügavus | 11.5 cm |
| Muud andmed | |
| Lens material | Glass |
| Unit Calculated Volume | 0.0007648 cubm |
| CnCode | 91021200 |
| Unit Box Width | 0.095 |
| Unit Box Length | 0.115 |
| Unit Box Height | 0.07 |
| Wireless Charging | Jah |
| Material housing | Aluminium |
| Units per Shipping Box | 1 |
| Heart rate-based calorie computation | Jah |
| Recommended activity | Breath work/Dance/Elliptical/Fitness/Golf/HIIT/Pilates/Rowing/Running/Skiing/Snowboarding/Swimming/Tennis/Walking/Yoga |
| Stopwatch | Jah |
| Weather forecast | Jah |
| ANT+ enabled | Jah |
| Band size | One Size |
| Band material | Silicone |
| Calendar | Jah |
| Colour display | Ei |
| Market positioning | Sport watch |
| Smart notifications | Jah |
| Stairs climbed | Jah |
| Advanced workouts | Jah |
| Heart rate contact sensors | Jah |
| Interval training | Jah |
| Band colour name | Purple Jasmine |
| Heart rate sensor type | Optical |
| Wrist size range | 110 - 175 mm |
| Watch glass type | Corning Gorilla Glass 3 |
| Activity tracker | Jah |
| Product Net Weight | 0.0244 kg |
| Music control | Jah |
| Suggested gender | Female |
| Unit Calculated Weight | 0.14 kg |
| Summary | Garmin Lily 2 Active. Display resolution: 240 x 201 pixels, Touchscreen. GPS (satellite). Weight: 29 g. Waterproof up to: 50 m, Band material: Silicone, Band colour: Purple, Band size: One Size |
| Find my phone function | Jah |
| Designed for children | Ei |
| Quality of sleep | Jah |
| Closure type | Single prong strap buckle |
| Calories burned | Jah |
| Distance travelled | Jah |
| Alarm clock | Jah |
| Band colour | Purple |
| Electronic compass | Jah |
| GLONASS | Jah |
| GPS (satellite) | Jah |
| Heart rate monitor | Jah |
| Mobile operating systems supported | Android/iOS |
| Protection features | Waterproof |
| Battery life | 9 day(s) |
| Battery type | Built-in battery |
| Display size (HxV) | 25.4 x 21.3 mm |
| FM Radio | Ei |
| GPS / geotagging | Jah |
| Shape | Round |
| Thickness | 11 mm |
| Timer | Jah |
| Water resistance | 5 ATM |
| Waterproof up to | 50 m |
| Wireless connections | Bluetooth |
Digipood.eu keskonnast ostetud toodetele pakume järgnevaid kättesaamise ja kohaletoimetamise viise.
| Kohaletoimetamise viis | Kellaajad/info | Maksumus | ||
|---|---|---|---|---|
|
|
Tarne aeg asub "Lisa Ostukorvi nupu all"
|
Tasuta | ||
|
Tarned pakipunktidesse |
Tarne aeg asub "Lisa Ostukorvi nupu all" Kättesaamise koha valib kasutaja tarneviisi valimisel.
|
|||
|
Digipood.eu valikul
|
Saadetis otse postkasti, pakume seda võimalust nt mälupulkadele, mälukaartidele jne. Kui klient on valinud selle saatmisviisi ning saatmine pole võimalik võtame teiega ühendust ning lepime kokku teise saatmisviisi. |
2.00€ | ||