Vajad toodet suuremas koguses või püsitellimust?
Võta ühendust meie klienditoega info[at]digipood.eu
Kuumakse al. 7.96 €. Taotle järelmaksu ostukorvis.
6.5 Gbps Dual Band Wi-Fi 7 Speed
Powered by Wi-Fi 7 technology, Archer BE400 delivers incredible Wi-Fi speeds of up to 6.5 Gbps, enabling your devices to run at full speed.
WiFi 7, WiFi Like Never Before
WiFi 7 offers accelerated throughput, lower latency, stronger anti-jamming, and higher efficiency. Join the league of pros and experience the sheer performance of the next generation of WiFi.
4K-QAM
Packs 120% data for higher speeds
Multi-Link Operation
Increases throughput, reduces latency, and improves reliability
Multi-RUs
Makes full use of every resource for maximum efficiency
Boosted Throughput, Unmatched Reliability
Multi-Link Operation (MLO) enables Archer BE400 to transmit data with Wi-Fi 7 clients across multiple bands simultaneously to increase throughput, reduce latency, and improve reliability for various networking behaviors.
2.5 Gigabit Wired Connections Devices
Experience lightning-speed connectivity with dual 2.5 Gbps ports! Archer BE400 features 1× 2.5 Gbps Internet (WAN) port and 1× 2.5 Gbps LAN port, maximizing Gigabit+ speeds delivered by your internet service provider. Break through the 1G bottleneck and unleash peak performance.
6× High Performance Antennas with
Beamforming for a Broader Coverage
Equipped with 6× high performance antennas, Archer BE400 boosts the WiFi signals throughout your home. The Beamforming technology detects devices and concentrates signals towards them, especially to previously hard-to-reach areas.
Create Whole Home Mesh WiFi
Archer BE400 is EasyMesh-compatible. If you have any dead zones at home, just add another EasyMesh router/range extender to further form your whole home multi-gigabit mesh WiFi. No more searching for a stable connection.
WiFi Dead Zone Killer
Eliminate weak signal areas with WiFi coverage for the whole house
Smart Roaming
Uninterrupted streaming when moving around your home
One WiFi Name
No more switching WiFi network names
Unified Management
Manage your whole home WiFi from the central node via the Tether app/Web UI
Set Up in Minutes
Install the Tether app and simply follow the on-screen directions. In just three easy steps your entire home can be blanketed in strong and reliable WiFi.
Your Security is Our Priority
With TP-Link HomeShield, enjoy advanced security features that deliver a safe environment that protects your family and network's data and privacy.
Private IoT Network for More Security
Set up a separate WiFi for IoT devices and overlay HomeShield and advanced WPA3 encryption to better protect the security of your home network and IoT devices.
VPN Clients and Server Supported
Allow devices in your home network to access remote VPN servers without needing to install VPN software on every device. Archer AX55 Pro can run both the VPN and ordinary internet connections at the same time, delivering security and flexibility.
| Tootja | TP-LINK |
| Tootekood | ARCHER BE400 |
| EAN | 8885020624113 |
| Google link | lisainfo |
| Garantiiaeg | 36 kuud |
| .: Üldised andmed :. | |
| Seadme tüüp | Wireless Router |
| Tootja koduleht | https://www.tp-link.com/in/home-networking/wifi-router/archer-be400/ |
| Seadme tüüp | Desktop/pole router |
| .: Disain :. | |
| Toote värv | Black |
| Toote värv | Black |
| .: Võrgustumine :. | |
| Port triggering | Jah |
| Külalise juurdepääs | Jah |
| WiFi-standardid | 802.11a/802.11b/802.11g/Wi-Fi 4 (802.11n)/Wi-Fi 5 (802.11ac)/Wi-Fi 6 (802.11ax)/Wi-Fi 7 (802.11be) |
| Ethernet LAN | Jah |
| Ethernet LAN-i andmeedastuskiirused | 1000/2500 Mbit/s |
| .: Pesad & liidesed :. | |
| USB port | Jah |
| Turvalisus | |
| WPS-nupp | Jah |
| Turvaalgoritmid | WPA/WPA2/WPA2-Enterprise/WPA3/WPA-Enterprise |
| WPA - Wi-Fi Protected Access | Jah |
| WPA2 - Wi-Fi Protected Access | Jah |
| Tulemüür | Jah |
| Antenn | |
| Antenni tüüp | External |
| Antennide arv | 6 |
| Antennide arv | 6 |
| Juhtmevaba LAN-i omadused | |
| WLAN edastuskiirus (esimene laineala) | 5764 Mbit/s |
| WLAN edastuskiirus (teine laineala) | 688 Mbit/s |
| WLAN edastuskiirus (max) | 5764 Mbit/s |
| WiFi andmeedastuskiirused | 6500 Mbps |
| .: Tehnilised andmed :. | |
| Compliance certificates | CE/Federal Communications Commission (FCC)/RoHS |
| Ethernet LAN-liidese tüüp | 2.5 Gigabit Ethernet |
| Juhtimisfunktsioonid | |
| Tehnoloogia MU-MIMO | Jah |
| Teenusekvaliteedi (QoS) tugi | Jah |
| Veebipõhine haldus | Jah |
| Universaalne Plug and Play (UPnP) | Jah |
| Ethernet LAN-funktsioonid | |
| 10/100/1000M | 3 |
| Ergonoomika | |
| Lähtestusnupp | Jah |
| Funktsioonid | |
| Number of guest networks (5 GHz) | 1 |
| Number of guest networks (2.4 GHz) | 1 |
| Mudeli originaalnimi | Archer BE400 |
| Logistika andmed | |
| Kogus transpordikasti kohta | 6 |
| Töötingimused | |
| Kasutamistemperatuur (T-T) | 0 - 40 °C |
| Suhteline õhuniiskus kasutamisel (H-H) | 10 - 90 % |
| WAN-ühendus | |
| Ethernet WAN | Jah |
| WAN-ühenduse tüüp | RJ-45 |
| SIM kaardi ava | Ei |
| .: Pakendi sisu :. | |
| Kiirpaigaldusjuhend | Jah |
| AC-adapter kaasa arvatud | Jah |
| .: Pakendi andmed :. | |
| Kaablid kaasa arvatud | LAN (RJ-45) |
| Max kogus transpordipakendis | 6 |
| Pakendi maht | 0.0122 cubm |
| Transpordipakendi kaal | 10.2 kg |
| Transpordipakendi kõrgus | 36 cm |
| Transpordipakendi laius | 36 cm |
| Transpordipakendi sügavus | 56.5 cm |
| Product Net Weight | 1.3 kg |
| Parental control | Jah |
| WPA3 | Jah |
| 2.5GbE | 1 |
| Unit Box Height | 0.11 |
| Unit Box Length | 0.345 |
| Unit Box Width | 0.27 |
| CnCode | 85176200 |
| Wi-Fi 7 | Jah |
| LAN \ WAN ports | 1 |
| Unit Calculated Volume | 0.0122 cubm |
| Unit Calculated Weight | 1.7 kg |
| Summary | TP-Link Archer BE400. WAN connection type: RJ-45. Wi-Fi band: Dual-band (2.4 GHz / 5 GHz), Top Wi-Fi standard: Wi-Fi 7 (802.11be), WLAN data transfer rate (max): 5764 Mbit/s. Ethernet LAN interface type: 2.5 Gigabit Ethernet, Ethernet LAN data rates: 1000,2500 Mbit/s, VPN server: OpenVPN, PPTP, L2TP VPN Server, Wireguard VPN. Security algorithms: WPA, WPA-Enterprise, WPA2, WPA2-Enterprise, WPA3. Product type: Desktop/pole router, Product colour: Black |
| USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-A ports quantity | 1 |
| Top Wi-Fi standard | Wi-Fi 7 (802.11be) |
| 3G/4G USB modem compatibility | Ei |
| Port forwarding | Jah |
| Access Control List (ACL) | Jah |
| Dynamic DNS (DDNS) | Jah |
| DMZ support | Jah |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 4 |
| Indication light | Jah |
| Wi-Fi band | Dual-band (2.4 GHz / 5 GHz) |
| Modulation | 4096-QAM |
| VPN Server | OpenVPN, PPTP, L2TP VPN Server, Wireguard VPN |
| Netokaal | 1.3 kg |
| Brutokaal | 1.7 kg |
| Laius | 268.6 mm |
| Sügavus | 153 mm |
| Kõrgus | 47.6 mm |
Digipood.eu keskonnast ostetud toodetele pakume järgnevaid kättesaamise ja kohaletoimetamise viise.
| Kohaletoimetamise viis | Kellaajad/info | Maksumus | ||
|---|---|---|---|---|
|
|
Tarne aeg asub "Lisa Ostukorvi nupu all"
|
Tasuta | ||
|
Tarned pakipunktidesse |
Tarne aeg asub "Lisa Ostukorvi nupu all" Kättesaamise koha valib kasutaja tarneviisi valimisel.
|
|||
|
Digipood.eu valikul
|
Saadetis otse postkasti, pakume seda võimalust nt mälupulkadele, mälukaartidele jne. Kui klient on valinud selle saatmisviisi ning saatmine pole võimalik võtame teiega ühendust ning lepime kokku teise saatmisviisi. |
2.00€ | ||