Vajad toodet suuremas koguses või püsitellimust?
Võta ühendust meie klienditoega info[at]digipood.eu
Kuumakse al. 12.04 €. Taotle järelmaksu ostukorvis.
Superb Cooling, Timeless Design
The ProArt PA602 Wood Edition showcases a crafted wooden design, embodying your unique style while promoting sustainable elegance with environmental certification from the Forest Stewardship Council® (FSC®). A six-stage process integrates durable and beautiful thermowood with optimal airflow and enhanced cooling, to inspire creative professionals seeking focused workflows. With a front panel designed for maximum air intake, a thick pre-installed 140 mm rear fan and two 200 mm front fans, an integrated fan hub and support for a 420 mm radiator, it delivers top-tier performance right out of the box.
Naturally Crafted
Ash wood, an uncommon choice for this style of case, is specially selected for its high durability. Our special six-stage design process begins with thermowood treatment to protect this premium material from insects, humidity and heat. Then it is shaped and grinded, refining each piece to our exact specifications. Finally, a two-step coating elevates its unique coloration with a glossy finish. The ProArt PA602 Wood Edition offers a distinctive look that elevates personal style while supporting eco-friendly practices. The ash wood used in this case is certified by the FSC®, making it an excellent choice for style-conscious tech enthusiasts who value sustainability.
COOLING
Air Superiority
The PA602 Wood Edition features an open front grill with high porosity to maximize airflow and ventilation. Meanwhile, extra-thick PWM fans yield very high airflow and pleasant acoustics, and pre-installed dual air deflectors work in concert to help centralize cool air for both graphics cards and CPU cooler air intake, enhancing cooling efficiency for the whole system.
Two Choices for your Preference
To cater to a variety of DIY builders, the PA602 Wood Edition is offered in two versions. The metal side panel version prioritizes cooling efficiency and durability, while the version with a tempered glass side panel offers more aesthetic appeal and the opportunity to display the personalized inner workings of your PC.
Ample Space
Space for Powerful Components
The ProArt PA602 Wood Edition supports one 420 mm radiator for AIO cooling or custom liquid-cooling loops. It also provides sufficient space for the beefiest graphics cards in both horizontal and vertical mounting positions.
Design
Creator-friendly Design
The ProArt PA602 Wood Edition streamlines your PC building experience with a full suite of innovative features, and it’s primed for convenient everyday use with automatic dust detection, built-In wheels for effortless moving and more.
Connectivity
Front I/O Optimized for Creators
Thoughtful touches streamline the day-to-day experience for artists and designers.
Premium Fan Speed Control
With integrated PWM control, switching between normal and working scenarios is effortless.
20Gbps USB Type-C®
The PA602 Wood Edition incorporates one 20Gbps USB Type-C port alongside two USB 3.0 and two USB 2.0 ports, for future-proof and backward-compatible connectivity with compatible motherboards.
Power Lock Latch
The power button is intelligently designed with a physical latch to prevent accidental presses during your work session, to help provide a hassle-free experience.
Expandability
Superior Storage Expandability
This chassis supports up to four HDDs or up to eight SATA SSDs, ensuring ample storage capacity for your data storage needs.
| Tootja | ASUS |
| Tootekood | PROART PA602 WOOD METAL PWM BLACK |
| EAN | 4711387664469 |
| Google link | lisainfo |
| Garantiiaeg | 24 kuud |
| .: Üldised andmed :. | |
| Seadme tüüp | PC |
| Tootja koduleht | https://www.asus.com/motherboards-components/cases/proart/proart-pa602-wood-edition-metal-panel/ |
| .: Disain :. | |
| Toote värv | Black |
| Kujutegur | Midi Tower |
| Toote värv | Black |
| Laienduspesade arv | 8 + 2 |
| .: Pesad & liidesed :. | |
| USB Type-C ports quantity | 1 |
| USB 2.0 portide arv | 2 |
| Ergonoomika | |
| Lähtestusnupp | Jah |
| Funktsioonid | |
| Mudeli originaalnimi | ProArt PA602 Wood Edition - Metal Panel |
| Logistika andmed | |
| Kogus transpordikasti kohta | 1 |
| Number of rear fans supported (max) | 1 |
| Unit Box Width | 0.35 |
| CnCode | 84733080 |
| Unit Calculated Volume | 0.1663 cubm |
| Product Net Weight | 15.8 kg |
| Unit Box Length | 0.72 |
| Unit Calculated Weight | 18.8 kg |
| Summary | ASUS ProArt PA602 Wood Edition – Metal Panel. Form factor: Midi Tower, Type: PC, Product colour: Black. Front fans installed: 2x 200 mm, Front fans diameters supported: 200 mm, Rear fans installed: 1x 140 mm. Supported HDD sizes: 2.5,3.5". Width: 245 mm, Depth: 593 mm, Height: 560 mm. Package width: 735 mm, Package depth: 370 mm, Package height: 670 mm |
| Unit Box Height | 0.66 |
| USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-A ports quantity | 2 |
| On/off button | Jah |
| Number of front fans supported (max) | 2 |
| Supported HDD sizes | 2.5/3.5 " |
| Number of top fans supported (max) | 3 |
| Number of HDDs supported | 8 |
| Fan speed control | Jah |
| 2.5"/3.5" Internal | 4 |
| Anti-dust filter | Jah |
| Maximum PSU length | 190 mm |
| Pulse-width modulation (PWM) support | Jah |
| Case product features | Fan control panel |
| Suitable for | Home/Office |
| Front fans installed | 2x 200 mm |
| Maximum graphics card length | 450 mm |
| Number of 2.5" bays | 4 |
| Number of 3.5" bays | 4 |
| Power supply included | Ei |
| Rear fans installed | 1x 140 mm |
| Supported motherboard form factors | ATX/DTX/EATX/micro ATX/Mini-DTX/Mini-ITX |
| 2.5" Internal | 4 |
| ATX | Jah |
| Case Type | MidiTower |
| EATX | Jah |
| Front fans diameters supported | 200 mm |
| Maximum CPU cooler height | 190 mm |
| MicroATX | Jah |
| MiniDTX | Jah |
| MiniITX | Jah |
| Package depth | 370 mm |
| Package height | 670 mm |
| Package weight | 18800 g |
| Package width | 735 mm |
| PSU | Not included |
| Rear fans diameters supported | 120/140 mm |
| Top fans diameters supported | 120/140 mm |
| Top radiator sizes supported | 120/140/240/280/360/420 mm |
| USB 2.0 | 2 |
| USB 3.1 | 2 |
| USB-C | 1 |
| Laius | 245 mm |
| Sügavus | 593 mm |
| Kõrgus | 560 mm |
| Mõõtmed (l x s x k) | 593 x 560 x 245 mm |
| Toote kaal | 15800 g |
Digipood.eu keskonnast ostetud toodetele pakume järgnevaid kättesaamise ja kohaletoimetamise viise.
| Kohaletoimetamise viis | Kellaajad/info | Maksumus | ||
|---|---|---|---|---|
|
|
Tarne aeg asub "Lisa Ostukorvi nupu all"
|
Tasuta | ||
|
Tarned pakipunktidesse |
Tarne aeg asub "Lisa Ostukorvi nupu all" Kättesaamise koha valib kasutaja tarneviisi valimisel.
|
|||
|
Digipood.eu valikul
|
Saadetis otse postkasti, pakume seda võimalust nt mälupulkadele, mälukaartidele jne. Kui klient on valinud selle saatmisviisi ning saatmine pole võimalik võtame teiega ühendust ning lepime kokku teise saatmisviisi. |
2.00€ | ||