Vajad toodet suuremas koguses või püsitellimust?
Võta ühendust meie klienditoega info[at]digipood.eu
Kuumakse al. 10.67 €. Taotle järelmaksu ostukorvis.
Go 7
The compact 7" ePaper readers for immersive reading and instant idea capture.
Grab Right, Go Light
Meet the new 7" ePaper readers—Go 7. It's the ideal sidekick for commuters, outdoor enthusiasts, and anyone who craves immersive reading, spontaneous writing, and moments of relaxation on the go.
A unique e-reading experience
Appreciate peace, simplicity and maximum concentration on Boox Go 7 with a black and white screen. The E-Ink display reproduces real paper, and the monochrome screen promotes concentration and allows you to enjoy literature in its purest form.
As Close to Real Paper as It Gets – Black & White
Onyx Boox Go 7 reflects the traditional reading experience – no distractions, no compromises. It is the perfect choice for those who want to immerse themselves in the reading and appreciate every detail of the text.
B&W Display
With each word standing out in crisp clarity on the high-definition monochrome screen, Go 7 invites you to appreciate the purity of text and the simplicity of paper. Focus deeply, free from distractions.
E-Ink Carta 1300²
Higher contrast and improved readability.
300 PPI
Sharp details always.
Carry Less, Experience More
At just 195 g and with a textured back, this sleek 7" eReader feels like a breeze in your palm. Whether you're commuting, unwinding at a café, or exploring the great outdoors, it seamlessly blends into your on-the-go lifestyle.
View with the Best Lighting
Read comfortably in any lighting conditions with adjustable front lights. Switch to warm lights for restful nights, Dark Mode for tranquil reading, or turn off the front lights in bright sunshine.
Read with the Perfect Theme
Choose from various reading themes, or customize your own to match your reading style. Fine-tune the fonts, text size, spacing, and margins to bring some personality to your pages.
Let Your Stories Be Told
Delve further into your stories by turning reading into listening with the free TTS feature. Enjoy engaging audiobooks with the built-in speaker, or your wireless Bluetooth headphones.
Carry the Way You Like
Equipped with a G-sensor, the device automatically adapts to however you hold it. Simply rotate, turn, or tilt to change page orientation to portrait or landscape.
Don't Let an Idea Slip Away Again
Catch every spark of ideas before they fade. With writing capabilities, this slim ePaper reader empowers you to underline key points and mark up your own opinions in your favorite books, or jot down any of your spontaneous thoughts and create to-do lists with notebooks—all while packing light.
Mark up Your Books with Ease
Directly highlight, annotate, and take handwritten notes on your books with the BOOX InkSense to capture any inspired thoughts that come to your mind.
Jot down Ideas as They Flow
With the native Notes app, you can easily write down your fleeting thoughts, sketch random doodles, and make a simple travel journal on this portable eReader, ensuring that no valuable insight goes unnoticed.
Perfect Pair for Your Daily Inspiration
BOOX InkSense
Crafted for Lightbulb Moments
Capture every stroke with precision using the brand new stylus InkSense. It gives you tactile feedback with 4096 levels of pressure sensitivity and glides smoothly across the screen.
| Tootja | ONYX BOOX |
| Tootekood | OPC1328R |
| EAN | 6949710310631 |
| Google link | lisainfo |
| Garantiiaeg | 24 kuud |
| .: Üldised andmed :. | |
| Tootja koduleht | https://onyxboox.pl/en/ebook-readers/onyx-boox-go-7 |
| .: Disain :. | |
| Toote värv | Black |
| Toote värv | Ei |
| Sisseehitatud kõlar(id) | Jah |
| .: Protsessor :. | |
| Protsessorituumad | 8 |
| Protsessori seeria | 8-core, 2,4 GHz |
| .: Mälu :. | |
| RAM capacity | 4000 MB |
| Ühilduvad mälukaardid | Not supported |
| Paigaldatud operatiivmälu | 4096 MB |
| .: Ekraan :. | |
| Ekraani diagonaal | 7 " |
| Ekraani resolutsioon | 1680 x 1264 pixels |
| Ekraani resolutsioon | 1264x1680 |
| Ekraani diagonaal | 7" |
| Puutetundlik ekraan | Jah |
| .: Audio :. | |
| Toetatud audioformaadid | MP3/WAV |
| .: Võrgustumine :. | |
| WiFi | Jah |
| Bluetooth | Jah |
| Bluetoothi versioon | 5.1 |
| .: Tarkvara :. | |
| Installitud operatsioonisüsteem | Android |
| .: Aku & Toiteallikas :. | |
| Aku mahutavus | 2300 mAh |
| .: Tehnilised andmed :. | |
| Warranty period | 2 year(s) |
| Funktsioonid | |
| Mudeli originaalnimi | Go 7 |
| .: Pakendi sisu :. | |
| Tarvikud kaasa arvatud | User guide USB cable Warranty card |
| Kiirpaigaldusjuhend | Jah |
| .: Pakendi andmed :. | |
| Kaablid kaasa arvatud | USB Type-C |
| Mac compatibility | Jah |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Unit Box Height | 0.035 |
| Unit Box Length | 0.17 |
| Unit Box Width | 0.15 |
| Unit Calculated Volume | 0.0008925 cubm |
| Product Net Weight | 0.19 kg |
| Unit Calculated Weight | 0.39 kg |
| Summary | Onyx BOOX Go 7. Display diagonal: 17.8 cm (7"), Technology: E Ink Carta, Display resolution: 1680 x 1264 pixels. Document formats supported: PPTX, PPT, PRC, HTML, RTF, CHM, FB2, DOCX, DOC, TXT, MOBI, AZW3, EPUB, CBZ, CBR, DjVu, PDF, Audio formats supported: MP3, WAV, Image formats supported: TIFF, BMP, JPG, PNG. Internal storage capacity: 64 GB, Storage media type: eMMC, RAM capacity: 4000 MB. USB connector type: USB Type-C, Headphone connectivity: USB Type-C. Menu languages: Multi, Polish, Dutch, English |
| USB Type-C charging port | Jah |
| Greyscale levels | 16 |
| Document formats supported | AZW3/CBR/CBZ/CHM/DjVu/DOC/DOCX/EPUB/FB2/HTML/MOBI/PDF/PPT/PPTX/PRC/RTF/TXT |
| Linux operating systems supported | Jah |
| Built-in speaker(s) | Jah |
| Headphone connectivity | USB Type-C |
| Headphone out | Jah |
| Image formats supported | BMP/JPG/PNG/TIFF |
| Menu languages | Dutch/English/Multi/Polish |
| Operating system version | 13 |
| USB connector type | USB Type-C |
| Video formats supported | Not supported |
| Windows operating systems supported | Jah |
| Internal storage capacity | 64 GB |
| Memory Card Type | Micro SD/Micro SDHC/Micro SDXC |
| RAM Type | LPDDR4X |
| Storage Capacity | 64GB |
| Technology | E Ink Carta |
| USB-C | 1 |
| Wireless LAN | 802.11a/b/g/n/ac |
| Laius | 137 mm |
| Sügavus | 6.4 mm |
| Kõrgus | 156 mm |
| Mõõtmed (l x s x k) | 156 × 137 × 6,4 mm |
| Toote kaal | 195 g |
Digipood.eu keskonnast ostetud toodetele pakume järgnevaid kättesaamise ja kohaletoimetamise viise.
| Kohaletoimetamise viis | Kellaajad/info | Maksumus | ||
|---|---|---|---|---|
|
|
Tarne aeg asub "Lisa Ostukorvi nupu all"
|
Tasuta | ||
|
Tarned pakipunktidesse |
Tarne aeg asub "Lisa Ostukorvi nupu all" Kättesaamise koha valib kasutaja tarneviisi valimisel.
|
|||
|
Digipood.eu valikul
|
Saadetis otse postkasti, pakume seda võimalust nt mälupulkadele, mälukaartidele jne. Kui klient on valinud selle saatmisviisi ning saatmine pole võimalik võtame teiega ühendust ning lepime kokku teise saatmisviisi. |
2.00€ | ||