Vajad toodet suuremas koguses või püsitellimust?
Võta ühendust meie klienditoega info[at]digipood.eu
Kuumakse al. 11.94 €. Taotle järelmaksu ostukorvis.
Onyx Boox Go Color 7 (Gen II)
Gen II, the second, newer and better generation of a very popular and valued model. Boox Go Color 7 is a colorful world of literature at your fingertips - a handy 7-inch for comfortable reading and note-taking.
Grab Right, Go Light
Onyx Boox Go Color 7 (Gen II) was created for those who love to read while traveling, write down ideas and want to find a moment of relaxation regardless of the location. It is a perfect model for both city lovers and nature lovers.
The color that inspires
Boox Go Color 7 (Gen II) offers a completely new experience – it is a reader with a Kaleido 3 screen that combines natural color reproduction with an elegant, compact form. Read comics, highlight fragments, create colorful sketches – all with incredible ease.
Color Display
Lose yourself in vibrant content with Go Color 7 (Gen II). Rendering a splash of soothing hues, every page comes alive. Whether you're reading comics or sketching ideas, it's a delight for your eyes and mind.
Kaleido 3
Captivating visuals with 4096 mellow colors.
300 PPI + 150 PPI
High-quality images and texts.
Carry Less, Experience More
At just 195 g and with a textured back, this sleek 7" eReader feels like a breeze in your palm. Whether you're commuting, unwinding at a café, or exploring the great outdoors, it seamlessly blends into your on-the-go lifestyle.
View with the Best Lighting
Read comfortably in any lighting conditions with adjustable front lights. Switch to warm lights for restful nights, Dark Mode for tranquil reading, or turn off the front lights in bright sunshine.
Read with the Perfect Theme
Choose from various reading themes, or customize your own to match your reading style. Fine-tune the fonts, text size, spacing, and margins to bring some personality to your pages.
Let Your Stories Be Told
Delve further into your stories by turning reading into listening with the free TTS feature. Enjoy engaging audiobooks with the built-in speaker, or your wireless Bluetooth headphones.
Carry the Way You Like
Equipped with a G-sensor, the device automatically adapts to however you hold it. Simply rotate, turn, or tilt to change page orientation to portrait or landscape.
Don't Let an Idea Slip Away Again
Catch every spark of ideas before they fade. With writing capabilities, this slim ePaper reader empowers you to underline key points and mark up your own opinions in your favorite books, or jot down any of your spontaneous thoughts and create to-do lists with notebooks—all while packing light.
Mark up Your Books with Ease
Directly highlight, annotate, and take handwritten notes on your books with the BOOX InkSense⁴ to capture any inspired thoughts that come to your mind.
Jot down Ideas as They Flow
With the native Notes app, you can easily write down your fleeting thoughts, sketch random doodles, and make a simple travel journal on this portable eReader, ensuring that no valuable insight goes unnoticed.
Handy Toolkit for Quick Notes
- Categorize thoughts efficiently with templates.
- Express ideas with different brushes and colors.
- Create perfect lines and shapes without effort.
- Turn handwriting into clean text in a tap.
- Rearrange notes in seconds with Lasso tool.
| Tootja | ONYX BOOX |
| Tootekood | OPC1337R |
| EAN | 6949710310785 |
| Google link | lisainfo |
| Garantiiaeg | 24 kuud |
| .: Üldised andmed :. | |
| Tootja koduleht | https://onyxboox.pl/en/ebook-readers/onyx-boox-go-color-7-gen-2 |
| .: Üldised omadused :. | |
| Pistiku tüüp | USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) |
| .: Disain :. | |
| Toote värv | Black |
| Toote värv | Jah |
| Sisseehitatud kõlar(id) | Jah |
| .: Protsessor :. | |
| Protsessori sagedus | 2400 MHz |
| Sisseehitatud protsessor | Jah |
| Protsessorituumad | 8 |
| Protsessori seeria | 8-core, 2,4 GHz |
| .: Mälu :. | |
| RAM capacity | 4000 MB |
| Ühilduvad mälukaardid | MicroSD (TransFlash)/MicroSDHC/MicroSDXC |
| Paigaldatud operatiivmälu | 64 GB |
| Paigaldatud operatiivmälu | 4096 MB |
| .: Ekraan :. | |
| Ekraani diagonaal | 7 " |
| Ekraani resolutsioon | 1264 x 1680 pixels |
| Ekraani resolutsioon | 1264x1680 |
| Ekraani diagonaal | 7" |
| Puutetundlik ekraan | Jah |
| .: Audio :. | |
| Toetatud audioformaadid | CBR/MP3/WAV |
| .: Võrgustumine :. | |
| WiFi | Jah |
| WiFi-standardid | 802.11b/802.11g/Wi-Fi 4 (802.11n)/Wi-Fi 5 (802.11ac) |
| Bluetooth | Jah |
| Bluetoothi versioon | 5.1 |
| .: Tarkvara :. | |
| Installitud operatsioonisüsteem | Android |
| .: Aku & Toiteallikas :. | |
| Akutehnoloogia | Lithium Polymer (LiPo) |
| Aku mahutavus | 2300 mAh |
| .: Tehnilised andmed :. | |
| Warranty period | 2 year(s) |
| Ergonoomika | |
| On/off nupp | Jah |
| Funktsioonid | |
| Mudeli originaalnimi | Go Color 7 (Gen II) |
| .: Pakendi sisu :. | |
| AC-adapter kaasa arvatud | Ei |
| Tarvikud kaasa arvatud | User guide USB cable Warranty card |
| Kiirpaigaldusjuhend | Jah |
| .: Pakendi andmed :. | |
| Kaablid kaasa arvatud | USB |
| Unit Box Width | 0.165 |
| Product Net Weight | 0.19 kg |
| Unit Calculated Weight | 0.43 kg |
| Summary | Onyx Go Color 7 (Gen II). Display diagonal: 17.8 cm (7"), Technology: E Ink Kaleido 3, Display resolution: 1264 x 1680 pixels. Document formats supported: CBR, CBZ, CHM, DOC, DOCX, DjVu, EPUB, FB2, FB2.ZIP, HTML, MOBI, PDB, PDF, PRC, RTF, TXT, Audio formats supported: CBR, MP3, WAV, Image formats supported: BMP, GIF, JPG, PNG. Internal storage capacity: 64 GB, Compatible memory cards: MicroSD (TransFlash), MicroSDHC, MicroSDXC, RAM capacity: 4000 MB. Processor frequency: 2400 MHz. USB connector type: USB Type-C, Interface type: USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1), Wi-Fi standards: 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n), Wi-Fi 5 (802.11ac) |
| Unit Calculated Volume | 0.001502 cubm |
| USB Type-C charging port | Jah |
| Greyscale levels | 16 |
| CnCode | 85437090 |
| Rotating | Jah |
| USB On-The-Go support | Jah |
| Unit Box Length | 0.15 |
| Document formats supported | CBR/CBZ/CHM/DjVu/DOC/DOCX/EPUB/FB2/FB2.ZIP/HTML/MOBI/PDB/PDF/PRC/RTF/TXT |
| Unit Box Height | 0.03 |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Built-in speaker(s) | Jah |
| Image formats supported | BMP/GIF/JPG/PNG |
| Languages support | Arabic/Dutch/English/Finnish/French/German/Japanese/Polish/Russian/Simplified Chinese/Spanish/Swedish |
| Menu languages | Multi |
| Operating system version | 13 |
| USB connector type | USB Type-C |
| Built-in microphone | Jah |
| Display number of colours | 4096 colours |
| Housing material | Plastic |
| Internal storage capacity | 64 GB |
| Memory Card Type | Micro SD/Micro SDHC/Micro SDXC |
| RAM Type | LPDDR4X |
| Storage Capacity | 64GB |
| Technology | E Ink Kaleido 3 |
| USB-C | 1 |
| Wireless LAN | 802.11ac |
| Laius | 137 mm |
| Sügavus | 6.4 mm |
| Kõrgus | 156 mm |
| Mõõtmed (l x s x k) | 156 × 137 × 6,4 mm |
| Toote kaal | 195 g |
Digipood.eu keskonnast ostetud toodetele pakume järgnevaid kättesaamise ja kohaletoimetamise viise.
| Kohaletoimetamise viis | Kellaajad/info | Maksumus | ||
|---|---|---|---|---|
|
|
Tarne aeg asub "Lisa Ostukorvi nupu all"
|
Tasuta | ||
|
Tarned pakipunktidesse |
Tarne aeg asub "Lisa Ostukorvi nupu all" Kättesaamise koha valib kasutaja tarneviisi valimisel.
|
|||
|
Digipood.eu valikul
|
Saadetis otse postkasti, pakume seda võimalust nt mälupulkadele, mälukaartidele jne. Kui klient on valinud selle saatmisviisi ning saatmine pole võimalik võtame teiega ühendust ning lepime kokku teise saatmisviisi. |
2.00€ | ||