Vajad toodet suuremas koguses või püsitellimust?
Võta ühendust meie klienditoega info[at]digipood.eu
Dual Model
Meet your needs of a variety of occasions
WiFi Receive
01. Say goodbye to the ethernet cable, let desktop link to the net wirelessly.
02. Connect laptop to receive the existing wifi signal.
WiFi Transmit
This wireless USB adapter can turn a wired internet connection to a PC or Laptop into a WiFi hotspot and offer a WiFi signal to your mobile devices.
Excellent Transmission Lag-Free Connection
The latest wireless technology provides long range and lag-free connection throughout the LAN perfect for gaming and streaming.
Dual Band Perfectly Meet Your Needs
2.4GHz, Low frequency signals are more stable, long transmissiondistance, low signal decay.
5GHz, Smoother internet speed, large brandwidth, few existingusers, less interference and low latency.
High Performance Chip
Advanced data processing and wireless performance to ensure more stable and efficient data transmission.
Multiple Encryption Safe And Secure
Built-In Driver
With the built-in WLAN card drivers design the driver can be installed by connect to the computer no CD or download is required.
Compatible Operating System
Compatible with Windows 7/8/8.1/10/11, Vista, XP, etc.
Compact Mini Size
When plugged into a computer the thumbnail-sized design makes it inconspicuous So it's definitely an excellent choice to extena WiFi for your device.
| Tootja | VENTION |
| Tootekood | KDRB0 |
| EAN | 6922794767294 |
| Google link | lisainfo |
| Garantiiaeg | 24 kuud |
| .: Üldised andmed :. | |
| Seadme tüüp | Adapter |
| Tootja koduleht | https://ventiontech.com/products/usb-wi-fi-adapte?variant=43906185298086 |
| .: Disain :. | |
| Toote värv | Black |
| Toote värv | Black |
| .: Mälu :. | |
| Component for | PC |
| .: Võrgustumine :. | |
| Võrgustandardid | IEEE 802.11b/IEEE 802.11g/IEEE 802.11i/IEEE 802.11n |
| WiFi | Jah |
| WiFi-standardid | 802.11b/802.11g/Wi-Fi 4 (802.11n) |
| .: Pesad & liidesed :. | |
| USB versioon | 2.0 |
| Liides | WLAN |
| Turvalisus | |
| Turvaalgoritmid | 128-bit WEP/64-bit WEP/802.1x RADIUS/WPA/WPA2 |
| Antenn | |
| Antenni tüüp | Internal |
| Logistika andmed | |
| Kogus transpordikasti kohta | 1 |
| Nupud | |
| Sisendi tüüp | USB |
| Summary | Vention USB Wi-Fi Adapter 2.4G Black. Connectivity technology: Wireless, Host interface: USB, Interface: WLAN. Maximum data transfer rate: 150 Mbit/s, Wi-Fi band: Single-band (2.4 GHz). Product colour: Black |
| Unit Calculated Weight | 0.01 kg |
| Product Net Weight | 0.005 kg |
| Unit Calculated Volume | 0.00016 cubm |
| Unit Box Width | 0.1 |
| Unit Box Length | 0.01 |
| Unit Box Height | 0.16 |
| Antenna | Jah |
| Internal | Ei |
| Plug and Play | Jah |
| Wi-Fi band | Single-band (2.4 GHz) |
| Windows operating systems supported | Jah |
| Connectivity Technology | Wireless |
| Housing material | ABS |
| Maximum data transfer rate | 150 Mbit/s |
| WLAN data transfer rates supported | 150 Mbit/s |
| Laius | 14.6 mm |
| Sügavus | 6.3 mm |
Digipood.eu keskonnast ostetud toodetele pakume järgnevaid kättesaamise ja kohaletoimetamise viise.
| Kohaletoimetamise viis | Kellaajad/info | Maksumus | ||
|---|---|---|---|---|
|
|
Tarne aeg asub "Lisa Ostukorvi nupu all"
|
Tasuta | ||
|
Tarned pakipunktidesse |
Tarne aeg asub "Lisa Ostukorvi nupu all" Kättesaamise koha valib kasutaja tarneviisi valimisel.
|
|||
|
Digipood.eu valikul
|
Saadetis otse postkasti, pakume seda võimalust nt mälupulkadele, mälukaartidele jne. Kui klient on valinud selle saatmisviisi ning saatmine pole võimalik võtame teiega ühendust ning lepime kokku teise saatmisviisi. |
2.00€ | ||