Vajad toodet suuremas koguses või püsitellimust?
Võta ühendust meie klienditoega info[at]digipood.eu
Experience the next generation of efficient cooling and stylish design with the XILENT BREEZE II. As the successor to the popular Xilent Breeze, this midi tower case sets new standards in terms of airflow and userfriendliness. The elegant wave front panel with mesh not only provides an outstanding look, but also enables optimum air circulation to keep the hardware cool at all times. Equipped with three ARGB fans at the front and a black PWM fan at the rear, the XILENT BREEZE II not only offers impressive lighting effects, but also powerful and flexible cooling. The front panel can also be easily removed to allow easy access to the fans and filters. Thanks to its sturdy construction and user-friendly interior design, installing the hardware is child's play. The XILENT BREEZE II therefore not only offers first-class performance, but also an unbeatable priceperformance ratio.
| Tootja | XILENCE |
| Tootekood | XG181 |
| EAN | 4044953504228 |
| Google link | lisainfo |
| Garantiiaeg | 24 kuud |
| .: Üldised andmed :. | |
| Seadme tüüp | PC |
| Tootja koduleht | https://www.xilence.net/en/cases/294 |
| .: Disain :. | |
| Toote värv | Black |
| Kujutegur | Midi Tower |
| Tempered glass panel(s) | Jah |
| Laienduspesade arv | 7 |
| .: Tehnilised andmed :. | |
| Doesn't contain | Cadmium/Lead/Mercury |
| Compliance certificates | CE/Federal Communications Commission (FCC)/RoHS |
| Funktsioonid | |
| Mudeli originaalnimi | XILENT BREEZE II |
| Logistika andmed | |
| Kogus transpordikasti kohta | 1 |
| Unit Calculated Volume | 0.0694 cubm |
| Cable management | Jah |
| Suitable for | Gaming |
| Liquid cooling capability | Jah |
| Illumination location | Case fans |
| Illumination colour | Multi |
| Maximum PSU length | 200 mm |
| Supported power supply form factors | ATX |
| Unit Box Height | 0.485 |
| Unit Box Length | 0.53 |
| Unit Box Width | 0.27 |
| Unit Calculated Weight | 7.9 kg |
| Summary | Xilence Performance A+ BREEZE II. Form factor: Midi Tower, Type: PC, Product colour: Black. Supported power supply form factors: ATX. Front fans installed: 3x 140 mm, Front fans diameters supported: 120,140,200 mm, Rear fans installed: 1x 120 mm. Supported HDD sizes: 2.5,3.5". Width: 220 mm, Depth: 426 mm, Height: 470 mm |
| USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-A ports quantity | 2 |
| Number of front fans supported (max) | 3 |
| Number of rear fans supported (max) | 1 |
| Supported HDD sizes | 2.5/3.5 " |
| Number of top fans supported (max) | 2 |
| Number of bottom fans supported (max) | 2 |
| LED controller | Jah |
| Built-in display | Ei |
| Combo headphone/mic port | Jah |
| Front fans installed | 3x 140 mm |
| Illumination | Jah |
| Maximum graphics card length | 340 mm |
| Number of 2.5" bays | 3 |
| Number of 3.5" bays | 2 |
| Power supply included | Ei |
| Rear fans installed | 1x 120 mm |
| Side window | Jah |
| Supported motherboard form factors | ATX/micro ATX/Mini-ITX |
| Bottom fans diameters supported | 120 mm |
| Front fans diameters supported | 120/140/200 mm |
| Front radiator sizes supported | 240/280/360 mm |
| Material | SPCC/Tempered glass |
| Maximum CPU cooler height | 165 mm |
| Package depth | 530 mm |
| Package height | 480 mm |
| Package weight | 7900 g |
| Package width | 267 mm |
| Rear fans diameters supported | 120 mm |
| Rear radiator sizes supported | 120 mm |
| Top fans diameters supported | 120/140 mm |
| Top radiator sizes supported | 240/280 mm |
| Laius | 220 mm |
| Sügavus | 426 mm |
| Kõrgus | 470 mm |
| Toote kaal | 6900 g |
Digipood.eu keskonnast ostetud toodetele pakume järgnevaid kättesaamise ja kohaletoimetamise viise.
| Kohaletoimetamise viis | Kellaajad/info | Maksumus | ||
|---|---|---|---|---|
|
|
Tarne aeg asub "Lisa Ostukorvi nupu all"
|
Tasuta | ||
|
Tarned pakipunktidesse |
Tarne aeg asub "Lisa Ostukorvi nupu all" Kättesaamise koha valib kasutaja tarneviisi valimisel.
|
|||
|
Digipood.eu valikul
|
Saadetis otse postkasti, pakume seda võimalust nt mälupulkadele, mälukaartidele jne. Kui klient on valinud selle saatmisviisi ning saatmine pole võimalik võtame teiega ühendust ning lepime kokku teise saatmisviisi. |
2.00€ | ||