Vajad toodet suuremas koguses või püsitellimust?
Võta ühendust meie klienditoega info[at]digipood.eu
Kuumakse al. 20.16 €. Taotle järelmaksu ostukorvis.
G.Skill Flare X5 F5-6000J3038F16GH2-FX5
IMPORTANT: NOT COMPATIBLE with platforms or systems using Intel® Core™ Ultra 100/200 processors or Intel 800 series chipsets.
Designed for DDR5-enabled AMD AM5 platforms, Flare X5 series DDR5 memory is built for high performance in a low-profile design. Featuring AMD EXPO overclocking profiles for easy memory overclocking, users can easily enable overclocked performance by simply enabling EXPO in the BIOS on compatible systems.
Designed for AMD, Engineered for Performance
Created from high-quality hand-screened DDR5 DRAM ICs, Flare X5 memory kits are designed for performance on AMD platforms. Featuring AMD EXPO (EXtended Profiles for Overclocking) profiles, Flare X5 allows simple one-step memory overclocking through BIOS on supported motherboards.
Matte Minimalism
Available in matte black or matte white, the Flare X5 memory module features a minimalistic design inspired by classic racing stripes and grills, and is ideal for a variety of build themes with its simple design.
Created for Quality
Each Flare X5 memory kit is created with hand-screened ICs and tested under G.SKILL’s rigorous validation process to ensure outstanding quality.
Compact Low-Profile Design
Featuring a low-profile height of just 33mm, the Flare X5 is an ideal choice for compact PC builds or systems with large CPU coolers.
AMD EXPO Support
Just set and go. Programmed with AMD EXPO overclocking profile, the only thing that stands between you and overclocked performance is a simple BIOS setting.
Limited Lifetime Warranty
This G.SKILL memory product comes with a limited lifetime warranty and the G.SKILL technical team is always ready to provide consumers with complete technical support via online forum, telephone, and email.
| Tootja | G.Skill |
| Tootekood | F5-6000J3038F16GH2-FX5 |
| EAN | 4711549510214 |
| Google link | lisainfo |
| Garantiiaeg | 36 kuud |
| .: Toimimine :. | |
| Sisemälu tüüp | DDR5 |
| .: Kaal ja mõõtmed :. | |
| Kõrgus | 33 mm |
| Muud näitajad | |
| Memory channels | Dual-channel |
| AMD Extended Profiles for Overclocking (EXPO) | Jah |
| Memory data transfer rate | 6000 MT/s |
| Summary | G.Skill Flare X5 F5-6000J3038F16GH2-FX5. Component for: PC, Internal memory: 32 GB, Memory layout (modules x size): 2 x 16 GB, Internal memory type: DDR5, Memory form factor: 288-pin DIMM, CAS latency: 30 |
| Unit Calculated Weight | 0.13 kg |
| Unit Calculated Volume | 0.0004578 cubm |
| Unit Box Width | 0.218 |
| Unit Box Length | 0.14 |
| Unit Box Height | 0.015 |
| Buffered memory type | Unregistered (unbuffered) |
| Intel Extreme Memory Profile (XMP) version | 3.0 |
| SPD profile | Jah |
| Kogus transpordikasti kohta | 1 |
| Component for | PC |
| Intel Extreme Memory Profile (XMP) | Jah |
| ECC | Ei |
| Paigaldatud operatiivmälu | 32 GB |
| CAS latency | 30 |
| Tootja koduleht | https://www.gskill.com/product/165/396/1765260340/F5-6000J3038F16GH2-FX5 |
| Jahutuse tüüp | Heatsink |
| Memory form factor | 288-pin DIMM |
| Memory layout (modules x size) | 2 x 16 GB |
| Memory voltage | 1.1/1.35 V |
Digipood.eu keskonnast ostetud toodetele pakume järgnevaid kättesaamise ja kohaletoimetamise viise.
| Kohaletoimetamise viis | Kellaajad/info | Maksumus | ||
|---|---|---|---|---|
|
|
Tarne aeg asub "Lisa Ostukorvi nupu all"
|
Tasuta | ||
|
Tarned pakipunktidesse |
Tarne aeg asub "Lisa Ostukorvi nupu all" Kättesaamise koha valib kasutaja tarneviisi valimisel.
|
|||
|
Digipood.eu valikul
|
Saadetis otse postkasti, pakume seda võimalust nt mälupulkadele, mälukaartidele jne. Kui klient on valinud selle saatmisviisi ning saatmine pole võimalik võtame teiega ühendust ning lepime kokku teise saatmisviisi. |
2.00€ | ||
Sellel veebilehel on kasutusel cookies-failid teie kasutajaliidese parandamiseks.
Tulen ise kaubale järele
