Vajad toodet suuremas koguses või püsitellimust?
Võta ühendust meie klienditoega info[at]digipood.eu
The XPF360R.ARGB is a triple pack of 120mm PWM REVERSE ARGB fans. The advanced daisy chain design allows for seamless fan-to-fan connection via a pin-to-pin locking mechanism, greatly simplifying installation and optimizing cable management for a tidy LED system.
The seamless Infinity Mirror design creates vivid, intense, and multi-layered lighting effects with flawless mirror reflections, ensuring an impressive visual experience from every angle.
At the same time, the hydro-bearing technology ensures a long service life and virtually silent operation, even under continuous load, thanks to minimal friction and vibration.
Daisy-Chain Design
The integrated daisy-chain connection simplifies installation and significantly reduces cable congestion, providing a tidy and efficient cable management solution.
Seamless Infinity Mirror
Creates vibrant, high-density, multi-layered lighting effects.
Durable & Quiet
Hydro bearings reduce friction and suppress noise, ensuring long-lasting, silent operation.
High Airflow
Precisely shaped and angled fan blades maximize airflow for efficient heat dissipation.
ARGB Synchronization
Supports 5V 3-pin ARGB connections on major motherboard brands for full-system lighting synchronization.
PWM Temperature Control
Supports 4-pin PWM motherboard headers for smart, automatic fan speed regulation.
Reverse Fan Design
with inverted rotor blades provides the same powerful airflow performance while maintaining a clean front-facing lighting display.
| Tootja | XILENCE |
| Tootekood | XF073 |
| EAN | 4044953504389 |
| Google link | lisainfo |
| Garantiiaeg | 24 kuud |
| .: Üldised andmed :. | |
| Toote värv | Black |
| .: Kaal ja mõõtmed :. | |
| Toote kaal | 498 g |
| Muud näitajad | |
| LED connector type | 3-pin |
| Fan connector | 4-pin |
| Number of screws | 12 |
| Screws included | Jah |
| Number of fan blades | 9 |
| Maximum air pressure | 1.9 mmH2O |
| Bearing type | Hydraulic |
| Unit Box Height | 0.155 |
| Unit Box Length | 0.085 |
| Unit Box Width | 0.13 |
| Quantity per pack | 3 pc(s) |
| Warranty period | 2 year(s) |
| Unit Calculated Volume | 0.002212 cubm |
| Unit Calculated Weight | 0.7 kg |
| Summary | Xilence Gaming Series XPF360R.ARGB. Type: Fan, Fan diameter: 12 cm, Maximum air pressure: 1.9 mmH2O, Bearing type: Hydraulic. Voltage: 7 - 13.2 V. Width: 360 mm, Depth: 125 mm, Height: 25 mm. Product colour: Black |
| Pulse-width modulation (PWM) support | Jah |
| Suitable location | Computer case |
| Illumination LED | Jah |
| Reversible blade | Jah |
| Illumination colour | Multi |
| Kogus transpordikasti kohta | 24 |
| Seadme tüüp | Fan |
| LED voltage | 5 V |
| Tootja koduleht | https://www.xilence.net/en/case-fans/328 |
| Laius | 360 mm |
| Sügavus | 125 mm |
| Kõrgus | 25 mm |
| Kaabli pikkus | 0.6 m |
| Fan Diameter | 120 mm |
| Fan speed (max) | 2000 RPM |
| Fan speed (min) | 1100 RPM |
| Fan voltage | 12 V |
| Maximum airflow | 62 cfm |
| Mudeli originaalnimi | XPF360R.ARGB |
| Noise level (high speed) | 32 dB |
| Package depth | 129 mm |
| Package height | 150 mm |
| Package weight | 660 g |
| Package width | 87 mm |
| Voltage | 7 - 13.2 V |
Digipood.eu keskonnast ostetud toodetele pakume järgnevaid kättesaamise ja kohaletoimetamise viise.
| Kohaletoimetamise viis | Kellaajad/info | Maksumus | ||
|---|---|---|---|---|
|
|
Tarne aeg asub "Lisa Ostukorvi nupu all"
|
Tasuta | ||
|
Tarned pakipunktidesse |
Tarne aeg asub "Lisa Ostukorvi nupu all" Kättesaamise koha valib kasutaja tarneviisi valimisel.
|
|||
|
Digipood.eu valikul
|
Saadetis otse postkasti, pakume seda võimalust nt mälupulkadele, mälukaartidele jne. Kui klient on valinud selle saatmisviisi ning saatmine pole võimalik võtame teiega ühendust ning lepime kokku teise saatmisviisi. |
2.00€ | ||
Sellel veebilehel on kasutusel cookies-failid teie kasutajaliidese parandamiseks.
Tulen ise kaubale järele
