Vajad toodet suuremas koguses või püsitellimust?
Võta ühendust meie klienditoega info[at]digipood.eu
With wireless control and brilliantly customizable lighting, the UNI FAN SL-INF Wireless redefines RGB fan innovation—setting a bold new benchmark in dynamic lighting displays.
Available in 2 Sizes, Colors & Dual Airflow Orientations
The UNI FAN SL-INF Wireless series comes in black and white,
supports both standard and reverse airflow, and is offered in 120 mm and 140 mm sizes.
The 120 mm model is available in single and triple packs, while the 140 mm model is sold as a single pack only.
THREE ZONES, INFINITE POSSIBILITIES
Individually controlled lighting across the blade hub, dual side strips, and inner edge.
Zone 1:
Fan Blade & Center Hub
Features an infinity mirror effect for stunning visual depth and dynamic lighting.
Zone 2:
Diffused Side Strip
Includes infinity mirrors on both sides.each with a unique style for diverse aesthetic options.
Zone 3:
Inner Edge
Highlights the inner edge of the infinity mirror, adding a refined and immersive glow.
ASYMMETRICAL INFINITY MIRROR DESIGN
Each fan features a dual-style edge—tapered on one side, dual-rectangle on the other.
Flip the fan to show the perfect look, and customize each layer’s color, brightness, and effect for total creative freedom.
QUIET POWER, BUILT TO PERFORM
The UNI FAN SL-INFINITY Wireless delivers high-performance cooling airflow. Its FDB design ensures smooth, quiet operation, which is perfect for radiators and dense front panels.
SEAMLESS SIGNAL, SMARTER POWER
The UNI FAN SL-INF Wireless is equipped with a wireless receiver with an upgraded 4-pin PWM cable for 12V power delivery and BIOS fan detection. The receiver also has an additional PWM tail cable to ensure stable power.
COMPREHENSIVE CONTROL WITH L-CONNECT 3
Lighting and fan curve management for the UNI FAN SL-INF Wireless is handled with the L-Connect 3 software. Providing built-in presets, easily pick or create a tailored setup for every PC. The L-Connect 3 software provides complete control, ensuring a fully customizable experience.
SYNC THE FANS WITH ONE CONTROLLER
Effortless 2.4GHz wireless control for fan speeds and lighting across up to 10 Lian Li device groups—including SL-INF Wireless, HydroShift II AIOs, Strimer Wireless, and more. Compact and easy to install via rear I/O USB or internal USB 2.0 + PWM header, with each group connected through a PWM-powered receiver for a clean, unified setup.
EFFORTLESS CONTROL, INSTANT RECOGNITION
The UNI FAN SL-INF Wireless simplifies device management with seamless integration via L-Connect 3. Easily bind individual fans by clicking the link icon, which turns blue once successfully connected. Use the Device Finder to make it light up yellow for 5 seconds for quick identification. The user also can bind all recognized devices at once—streamlining your setup without the hassle of manual configuration.
PERSONALIZED DEVICE MANAGEMENT
Organizing the setup is simple and intuitive through L-Connect 3. Easily rename devices for quick identification—supporting up to 12 English or 6 Chinese characters. Effortlessly rearrange device order using the drag symbol to customize the lighting sequence, meeting future lighting effects flow exactly the way the user needs.
CUSTOMIZE COOLING PROFILE
Simply click on the fan blade area to access the Fan Profile menu and apply preset cooling modes that suit the user’s needs. Moreover, the Fan Speed settings for Fan/Pump Profile page allow precise adjustments to fan speed curves and performance—ensuring optimal cooling for both everyday use and intensive workloads.
| Tootja | Lian Li |
| Tootekood | G99.14RSLIN1W1W.00 |
| EAN | 4718466022615 |
| Google link | lisainfo |
| Garantiiaeg | 24 kuud |
| .: Üldised andmed :. | |
| Toote värv | White |
| .: Pakendi andmed :. | |
| Pakendi tüüp | Hanging box |
| Muud näitajad | |
| Unit Calculated Weight | 0.377 kg |
| Fan dimensions (W x D x H) | 140 x 142 x 28 mm |
| Bearing type | Fluid Dynamic Bearing (FDB) |
| Fan bearing technology | Fluid Dynamic Bearing (FDB) |
| Unit Box Height | 0.2 |
| Unit Box Length | 0.155 |
| Unit Box Width | 0.035 |
| Warranty period | 3 year(s) |
| Unit Calculated Volume | 0.001535 cubm |
| Maximum air pressure | 3.12 mmH2O |
| Summary | Lian Li Uni Fan 14RSLIN1W1W. Type: Fan, Fan diameter: 14 cm, Rotational speed (min): 200 RPM, Rotational speed (max): 1700 RPM, Maximum air pressure: 3.12 mmH2O, Bearing type: Fluid Dynamic Bearing (FDB). Voltage: 13.2 V. Product colour: White |
| Pulse-width modulation (PWM) support | Jah |
| Suitable location | Computer case |
| Illumination LED | Jah |
| Fan power consumption | 4.92 W |
| LED current | 0.6 A |
| Starting voltage | 6 V |
| Reversible blade | Jah |
| Illumination colour | Multi |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Kogus transpordikasti kohta | 30 |
| Seadme tüüp | Fan |
| Ventilaatorite arv | 1 fan(s) |
| Tootja koduleht | https://lian-li.com/product/uni-fan-sl-inf-wireless/ |
| Pöörlemiskiirus (max) | 1700 RPM |
| Pöörlemiskiirus (min) | 200 RPM |
| Fan current | 0.18 A |
| Fan Diameter | 140 mm |
| Fan speed (max) | 1700 RPM |
| Fan speed (min) | 200 RPM |
| Material | Aluminium/Polycarbonate (PC)/Thermoplastic polyester (PBT) |
| Maximum airflow | 73.8 cfm |
| Mudeli originaalnimi | 14RSLIN1W1W |
| Noise level (high speed) | 28.6 dB |
| Number of LEDs | 62 |
| Voltage | 13.2 V |
Digipood.eu keskonnast ostetud toodetele pakume järgnevaid kättesaamise ja kohaletoimetamise viise.
| Kohaletoimetamise viis | Kellaajad/info | Maksumus | ||
|---|---|---|---|---|
|
|
Tarne aeg asub "Lisa Ostukorvi nupu all"
|
Tasuta | ||
|
Tarned pakipunktidesse |
Tarne aeg asub "Lisa Ostukorvi nupu all" Kättesaamise koha valib kasutaja tarneviisi valimisel.
|
|||
|
Digipood.eu valikul
|
Saadetis otse postkasti, pakume seda võimalust nt mälupulkadele, mälukaartidele jne. Kui klient on valinud selle saatmisviisi ning saatmine pole võimalik võtame teiega ühendust ning lepime kokku teise saatmisviisi. |
2.00€ | ||
Sellel veebilehel on kasutusel cookies-failid teie kasutajaliidese parandamiseks.
Tulen ise kaubale järele
