Vajad toodet suuremas koguses või püsitellimust?
Võta ühendust meie klienditoega info[at]digipood.eu
Kuumakse al. 15.60 €. Taotle järelmaksu ostukorvis.
Ultra-Fast, Safe Power
24200mAh Dual-Cell Battery
Formidable 24200mAh capacity built for an uninterrupted work in the field and extended expeditions. Dual-cell design with 7.74V rapid charge technology ensures you get blazing-fast power-ups with cooler speeds for a longer, healthier battery life.
Zero to Hero, Instant to Full
120W Flash Charging
Experience blistering 120W flash charging that powers you up and gets you back in the action before you know it. No more waiting around; spend more time on what truly matters.
Power on, Share on
Portable Power Station
Powering up smartphones, earbuds, or other compatible devices when outlets are miles away or disaster strikes.
Warm, White, Bright
Dual Versatile LED Lights
Beyond a rugged tablet, Armor Pad 5 Pro is a powerful portable multi-function LED lights. With 377 LED beads producing 1000 lumens per side, you can switch between warm or white light to suit any situation. Powered by a massive 24200mAh battery, the light has longer lasting. In emergencies, simply activate the flashing mode to ensure you're seen. It's ideal for camping, or use in a shed or garage.
One-touch Emergency Alerts
Dual Warning Lights
Facing an emergency? Activate instant, one-touch alerts with the dual Warning Lights. These powerful twin signals, constant or flashing, project with 64 LEDs in total, commanding immediate attention from a distance.
IP68 & IP69K, MIL-STD-810H Shield
Armor Pad 5 Pro is field-ready and built to endure. With MIL-STD-810H grade drop resistance, it handles tumbles and impacts without a hitch. Its IP68 and IP69K ratings mean it sheds off water, dust, and dirt with ease, tackling any harsh conditions and giving you peace of mind.
Built for the Toughest Jobs
Your Reliable Partner Across Construction, Agriculture, Emergency, and More
All-around Protection
Corning® Gorilla® Glass 3
Highly damage and scratch resistant for daily use and rough handling, Glass 3 in Armor Pad 5 Pro offers superior resistance against impacts, scratches, and drops.
See It All, Live It All
11-inch FHD+ Display
Dive into everything you do on the boundless 11-inch FHD+ display. Its grand resolution delivers ultra-clear, vibrant visuals, letting you see more, work smarter, and fully enjoy every detail.
Fastest Speed Ever in Rugged Tablet
MediaTek Dimensity 7400X 5G
Experience perfectly smooth performance for both work and play. The next-level Dimensity 7400X SoC, engineered with an advanced 4nm process and an octa-core CPU with up to 2.6GHz clock speed, takes your streaming, multitasking, and gameplay to the highest level, fluidly like never before.
Largest Storage in Armor Pad
12GB RAM, 512GB ROM
Never let your tablet freeze or stutter again. With 12GB of RAM and a colossal 512GB ROM, you can effortlessly juggle apps and store every project, blueprint, and file without compromise.
Crystal-Clear Communication, Any Environment
32MP Front Camera
Capture professional-grade clarity with the 32MP Front Camera. Enjoy crystal-clear video calls, seamless remote collaboration, and crisp self-documentation for a smooth, secure workflow in any environment.
Tablet Camera, We Value Clarity
64MP Primary Camera
Introducing the highest resolution primary camera ever in our rugged tablet series! Armor Pad 5 Pro employs the 64MP Sony IMX682 as its lead camera, the pictures it takes are sharp and clear with zooming in critical details.
The Clearest Night Vision, Period
64MP Infrared Night Vision Camera
When visibility drops to zero, Armor Pad 5 Pro's vision continues. Its night vision camera features the highest resolution of 64MP in the rugged tablet market, coupled with 4 infrared LEDs, revealing the finest details and hidden hazards invisible to the naked eye in absolute darkness.
5G Dual SIM
Hyper-fast Speed, More Flexibility
Unlock blazing-fast 5G connectivity for real-time collaboration, instant data transfers, and powerful cloud applications, anytime and anywhere.
Protected. Powerful. Seamless.
Latest Android 15 OS
Protect what matters most with Android 15. Featuring advanced theft detection to keep your device safe and Private Space to secure your sensitive data, your privacy is paramount. Multitask like a pro with app pairing and enhanced large-screen optimization. Capture stunning moments with improved in-app camera controls.
Handle or Stand, Free Your Hand
Exclusive Handle Stand
Crafted from durable alloy material, the Handle Stand is custom-made for the Armor Pad 5 Pro. Grip it securely for effortless one-handed operation and carrying across challenging terrain, or deploy it instantly as a robust kickstand. Enjoy stable, hands-free viewing at multiple angles for comfortable data entry, video conferencing, or detailed inspections.
More Stable Work with Peripherals
uSmart Expansion Connector
The exclusive expansion connector derives an ecological chain of uSmart accessories, such as endoscope uSmart E02&E01, microscope uSmart C01. Its secure and reliable connection enhance work efficiency when making vehicle maintenance, pipe inspection, etc.
Faster Support, Smarter Assistance
Service Center 2.0
To elevate your experience, our Service Center app has been upgraded to Version 2.0. Enjoy lightning-fast responses, instant access to user manuals, FAQs, and explore the Ulefone brand, products, and accessory ecosystem. The all-new Customer Service APP is designed to make your life easier and more efficient.
Unbreakable Quality
Armor Pad 5 Pro is forged with stringent quality control and relentless lab-certified durability tests.
| Tootja | ULEFONE |
| Tootekood | ARMOR PAD 5 PRO |
| EAN | 6975326660969 |
| Google link | lisainfo |
| Garantiiaeg | 24 kuud |
| .: Disain :. | |
| Kujutegur | Slate |
| Toote värv | Black |
| .: Ekraan :. | |
| Ekraani diagonaal | 11 " |
| Ekraani resolutsioon | 1920 x 1200 pixels |
| .: Protsessor :. | |
| Protsessori perekond | MediaTek Dimensity |
| Protsessori mudel | Dimensity 7400X |
| Protsessorituumad | 8 |
| .: Mälu :. | |
| Sisemälu | 12 GB |
| .: Salvestusruum :. | |
| Integreeritud kaardilugeja | Jah |
| Ühilduvad mälukaardid | MicroSD (TransFlash) |
| Multimeedia | |
| Toetatud audioformaadid | AAC/AMR/FLAC/M4A/Mid/MKA/MP2/MP3/OGG |
| .: Kaamera :. | |
| Esikaamera | Jah |
| Automaatfookus | Jah |
| Videosalvestusrežiimid | 1080p/2160p/720p |
| .: Juhtmevaba ühendus :. | |
| 2G-standardid | GSM |
| 3G-standardid | WCDMA |
| Bluetooth | Jah |
| Bluetoothi versioon | 5.4 |
| .: Pesad & liidesed :. | |
| SIM-kaardi tüüp | NanoSIM |
| .: Andurid :. | |
| Kiirendusmõõtur | Jah |
| Ümbritseva valguse andur | Jah |
| .: Tarkvara :. | |
| Installitud operatsioonisüsteem | Android 15 |
| .: Aku & Toiteallikas :. | |
| Aku mahutavus | 24200 mAh |
| .: Kaal ja mõõtmed :. | |
| Laius | 179.5 mm |
| Kõrgus | 269.7 mm |
| Sügavus | 27.8 mm |
| Toote kaal | 1328 g |
| .: Pakendi sisu :. | |
| Kasutusjuhend | Jah |
| Muud näitajad | |
| Document formats supported | HTML/TXT |
| Stand included | Jah |
| Dual SIM support | Jah |
| Portrait mode | Jah |
| Battery included | Jah |
| Fingerprint resistant | Jah |
| Display glass type | Gorilla Glass |
| Processor manufacturer | MediaTek |
| Galileo | Jah |
| Panorama | Jah |
| Voice call | Jah |
| Pedometer | Jah |
| Energy efficiency scale | A to G |
| Mobile network generation | 5G |
| Pressure sensor | Jah |
| NavIC | Jah |
| Unit Box Height | 0.215 |
| Unit Box Length | 0.305 |
| Unit Box Width | 0.09 |
| CnCode | 84713000 |
| 5G standard | Sub6 NR |
| Removable battery | Ei |
| EPREL Version Number | 1 |
| EPREL Registration Number | 2500212 |
| Data Sheet (Link) | https://eprel.ec.europa.eu/api/product/2500212/fiches?language=EN |
| Unit Calculated Volume | 0.007425 cubm |
| Unit Calculated Weight | 2.53 kg |
| Battery endurance per cycle | 24094 min |
| Time lapse mode | Jah |
| USB Type-C charging port | Jah |
| Fast charging | Jah |
| USB Type-C required charging power (max) | 120 W |
| USB Type-C required charging power (min) | 10 W |
| USB Power Delivery (USB PD) | Jah |
| Top Wi-Fi standard | Wi-Fi 6E (802.11ax) |
| Virtual RAM (max) | 20 GB |
| Position location | Jah |
| Graphics card | Mali-G615 MC2 |
| Graphics card family | ARM |
| 4G standard | LTE-TDD & LTE-FDD |
| Face recognition | Jah |
| Rugged design | Jah |
| Front camera aperture number | 2.45 |
| Front camera field of view (FOV) angle | 80.5 ° |
| Rear camera aperture number | 1.8 |
| Rear camera field of view (FOV) angle | 78.6 ° |
| Rear camera lens elements | 6-element lens |
| Second rear camera aperture number | 1.79 |
| Second rear camera field of view (FOV) angle | 79.4 ° |
| Second rear camera resolution (numeric) | 64 MP |
| USB 2.0 Type-C ports quantity | 1 |
| Military standard | MIL-STD-810H |
| Reverse charging | Jah |
| Slow motion mode | Jah |
| Camera High Dynamic Range (HDR) mode | Jah |
| Geomagnetic sensor | Jah |
| Gravity sensor | Jah |
| Infrared sensor | Jah |
| Screen protector | Jah |
| Kogus transpordikasti kohta | 4 |
| Battery endurance in cycles | 1000 |
| BeiDou | Jah |
| Quasi-Zenith Satellite System (QZSS) | Jah |
| Repeated free fall reliability class | D |
| Repairability class | C |
| Rear camera type | Dual camera |
| Garantiikaart | Jah |
| Akuelementide arv | 2 |
| HD tüüp | WUXGA |
| Kaablid kaasa arvatud | USB Type-C to USB Type-C |
| WiFi-standardid | 802.11a/802.11b/802.11g/Wi-Fi 4 (802.11n)/Wi-Fi 5 (802.11ac)/Wi-Fi 6 (802.11ax)/Wi-Fi 6E (802.11ax) |
| Loomulik kuvasuhe | 16:10 |
| AC-adapter kaasa arvatud | Ei |
| Tootja koduleht | https://www.ulefone.com/products/armor-pad-5-pro |
| Protsessori Turbo Boost sagedus | 2.6 GHz |
| Electronic compass | Jah |
| Energy efficiency class | D |
| GLONASS | Jah |
| GPS (satellite) | Jah |
| Gyroscope | Jah |
| Mobile network connection | Jah |
| Headphone connectivity | 3.5mm / Bluetooth |
| Image formats supported | BMP/GIF/JPEG/PNG |
| Rahvusvaheline Kaitsekood ( IP ) | IP68, IP69K |
| Near Field Communication (NFC) | Jah |
| Maksimaalne värskendussagedus | 90 Hz |
| Number of built-in speakers | 2 |
| Protection features | Dust resistant/Splash proof/Water resistant |
| Resolution at capture speed | 1280x720@30fps/1920x1080@30fps/3840x2160@30fps |
| Seadme tüüp | Mobile tablet |
| Video call | Jah |
| Video formats supported | 3GP/MKV/MOV/MP4 |
| Video recording | Jah |
| Battery voltage | 7.74 V |
| Continuous video playback time | 109 h |
| Display brightness | 600 cd/m² |
| Sõrmejäljelugeja | Jah |
| FM Radio | Jah |
| Front camera resolution (numeric) | 32 MP |
| Internal storage capacity | 512 GB |
| Maximum memory card size | 2000 GB |
| Maximum video resolution | 3840 x 2160 pixels |
| Mudeli originaalnimi | Armor Pad 5 Pro |
| Pixel density | 206 ppi |
| Platform | Android |
| Rear camera resolution (numeric) | 64 MP |
| Ooteaeg | 1662 h |
| Kõneaeg | 109 h |
| Video capturing speed | 30 fps |
Digipood.eu keskonnast ostetud toodetele pakume järgnevaid kättesaamise ja kohaletoimetamise viise.
| Kohaletoimetamise viis | Kellaajad/info | Maksumus | ||
|---|---|---|---|---|
|
|
Tarne aeg asub "Lisa Ostukorvi nupu all"
|
Tasuta | ||
|
Tarned pakipunktidesse |
Tarne aeg asub "Lisa Ostukorvi nupu all" Kättesaamise koha valib kasutaja tarneviisi valimisel.
|
|||
|
Digipood.eu valikul
|
Saadetis otse postkasti, pakume seda võimalust nt mälupulkadele, mälukaartidele jne. Kui klient on valinud selle saatmisviisi ning saatmine pole võimalik võtame teiega ühendust ning lepime kokku teise saatmisviisi. |
2.00€ | ||