Vajad toodet suuremas koguses või püsitellimust?
Võta ühendust meie klienditoega info[at]digipood.eu
Kuumakse al. 8.40 €. Taotle järelmaksu ostukorvis.
Low Profile Design
The 169 x 69 mm graphics card can fit into any slim or small form factor.
0dB Silent Cooling
Spin For Cooling, Stop For Silence.
The fan spins when the temperature goes high for the optimal cooling, and stops when the temperature goes low for the complete silence.
Nano Thermal Paste
Perfect Thermal Teamwork.
Eliminate the gaps in the contact area to maximize heat transfer and thermal efficiency.
Precise Screw Torque
Optimized Mounting Pressure.
ASRock adopts precise screw torque when assembling its graphics cards to optimize the cooler mounting pressure to improve thermal efficiency while avoiding damage to GPU die.
8K Resolution Support
Not only can it handles 4K graphics but also supports the next generation 8K video output for the ultimate visual experience.
Boost your workflows.
Enhance your creation and gaming with industry‑first AV1 hardware encode1 and AI‑enhanced XeSS upscaling.
Unleash your creativity.
Accelerate your productivity with the most comprehensive media capabilities1 at your fingertips with industry‑first AV1 hardware encode and AI‑accelerated content creation.
Give your games a boost.
Take your gaming experience to the next level with Xe Super Sampling (XeSS), Intel’s AI‑enhanced upscaling technology, for more performance and fluid gaming on popular titles.
Support for DirectX12 Ultimate takes your gaming to a new level of realism with the latest graphics technologies including ray tracing, variable rate shading, mesh shading, and sampler feedback - the fundamentals for next‑gen gaming.
Elevate your gaming experience.
Refine your gaming experience with Intel® Arc™ Control in an intuitive and modern layout. Get seamless driver updates and optimize many of your favorite games.
Maximize your Intel® platform.
Enhance your creation, gaming and streaming experiences with Intel® Deep Link Technology features by pairing Intel® Core™ processors with Intel® Arc™ graphics.
| Tootja | ASROCK |
| Tootekood | A310 LP 4G |
| EAN | 4710483943867 |
| Google link | lisainfo |
| Garantiiaeg | 24 kuud |
| .: Üldised andmed :. | |
| Tootja koduleht | https://www.asrock.com/Graphics-Card/Intel/Intel%20Arc%20A310%20Low%20Profile%204GB/#Overview |
| .: Üldised omadused :. | |
| Toetatud ekraanide arv | 2 |
| Dual Link DVI | Ei |
| Pistiku tüüp | PCI Express x8 4.0 |
| .: Disain :. | |
| Toote värv | Black |
| Jahutuse tüüp | Active |
| .: Toimimine :. | |
| Xe-cores | 6 |
| .: Protsessor :. | |
| Protsessori sagedus | 2000 MHz |
| CUDA | Ei |
| .: Ekraan :. | |
| HDCP | Jah |
| .: Pesad & liidesed :. | |
| HDMI-portide arv | 1 |
| Jahutus | |
| Ventilaatorite arv | 2 fan(s) |
| Tagapaneeli I/O pesad | |
| DisplayPort versioon | 2.0 |
| Logistika andmed | |
| Kogus transpordikasti kohta | 10 |
| Muud funktsioonid | |
| Andmeedastuskiirus | 15.5 Gbit/s |
| .: Pakendi andmed :. | |
| Pakendi tüüp | Box |
| Discrete graphics card memory | 4 GB |
| Unit Calculated Weight | 0.67 kg |
| Product Net Weight | 0.263 kg |
| Unit Calculated Volume | 0.00459 cubm |
| Unit Box Width | 0.25 |
| Unit Box Length | 0.065 |
| Unit Box Height | 0.22 |
| Shader model version | Ei |
| DirectX version | 12 Ultimate |
| DisplayPorts quantity | 1 |
| Graphics processor | Arc A310 |
| Graphics processor family | Intel |
| OpenGL version | 4.6 |
| TV tuner integrated | Ei |
| Minimum system power supply | 450 W |
| Number of slots | 2 |
| Sügavus | 39 mm |
| Kõrgus | 69 mm |
| Toote kaal | 263 g |
| Pikkus | 169 mm |
Digipood.eu keskonnast ostetud toodetele pakume järgnevaid kättesaamise ja kohaletoimetamise viise.
| Kohaletoimetamise viis | Kellaajad/info | Maksumus | ||
|---|---|---|---|---|
|
|
Tarne aeg asub "Lisa Ostukorvi nupu all"
|
Tasuta | ||
|
Tarned pakipunktidesse |
Tarne aeg asub "Lisa Ostukorvi nupu all" Kättesaamise koha valib kasutaja tarneviisi valimisel.
|
|||
|
Digipood.eu valikul
|
Saadetis otse postkasti, pakume seda võimalust nt mälupulkadele, mälukaartidele jne. Kui klient on valinud selle saatmisviisi ning saatmine pole võimalik võtame teiega ühendust ning lepime kokku teise saatmisviisi. |
2.00€ | ||