Vajad toodet suuremas koguses või püsitellimust?
Võta ühendust meie klienditoega info[at]digipood.eu
8 PoE+ Ports (65 W Budget) for Network Deployment
Ports 1-8 support PoE+, and each of them supports a maximum of 30 W and is compliant with the 802.3af/at Powered Devices. MS110P provides 2 ports without PoE+ for uplink devices, one of which is used to connect to the Internet and the other to connect to the NVR. The total 65 W PoE power budget* for the 8× PoE+ ports enables a variety of uses, including surveillance for offices, dormitories, and small businesses. IP cameras, access points, IP phones, PCs, video recorders, and more are all completely compatible with it.
No Fuss
No need for electricians; simplify installation and deployment.
Cost-Efficiency
Getting rid of extra cables and power adapters will save money on infrastructure.
Flexibility
Deployment in complex situations is made possible by more placement possibilities.
Power Management
Improves power usage while intelligently protecting your gadgets from power surges.
IEEE 802.3af/at
PoE ports compliant with the 802.3af/at Powered Devices.
Long-Range up to 250 m with Extend Mode**
Extend Mode** increases PoE transmission distance to 250 m. MS110P has 8 long-range ports with PoE+. Turn on the Extend Mode and make it ideal for installing surveillance cameras over wide areas.
Traffic Separation
With only one click, isolation mode divides traffic for ports 1-8 to prevent snooping/tampering and isolate broadcast storms for greater protection. MS110P provides 2× uplink ports when turning on the isolation mode.
Port Prioritization
Prioritizing the data of specific ports would ensure the high quality of delicate applications, such as voice and video, in crucial business domains.
PoE Auto Recovery
The switch continuously detects data transmission with PoE-powered devices (PD). When a PD stops sending data packets to the switch for an extended length of time, the switch will reboot it automatically.
Plug and Play
MS110P offers auto-negotiation (10/100 M) and automated MDI/MDIX. There is no additional configuration needed. It is simple to use and saves time and effort.
Durable and Silent
MS110P's durable metal case allows for efficient heat dissipation, excellent signal interference prevention, equipment stability, and long network life.
| Tootja | MERCUSYS |
| Tootekood | MS110P |
| EAN | 6957939001162 |
| Google link | lisainfo |
| Garantiiaeg | 36 kuud |
| .: Üldised andmed :. | |
| Tootja koduleht | https://www.mercusys.com/en/product/details/ms110p |
| .: Võrgustumine :. | |
| Auto MDI/MDI-X | Jah |
| Võimsus ja energiatarve | |
| Sisendvool | 1.31 A |
| Power over Ethernet (PoE) | Jah |
| Sisendsagedus | 50 Hz |
| Võimsustarve (tüüpiline) | 2.96 W |
| .: Tehnilised andmed :. | |
| Policy-based routing | Jah |
| Ethernet LAN-funktsioonid | |
| IEEE 802.3af | Jah |
| IEEE 802.3at | Jah |
| IEEE 802.3x | Jah |
| Funktsioonid | |
| Vahelduvvoolu pinge | 220 V |
| Mudeli originaalnimi | MS110P |
| Töötingimused | |
| Kasutamistemperatuur (T-T) | 0 - 40 °C |
| .: Kaal ja mõõtmed :. | |
| Netokaal | 0.6 kg |
| Brutokaal | 0.858 kg |
| Laius | 171 mm |
| Sügavus | 98 mm |
| Kõrgus | 27 mm |
| Mõõtmed (l x s x k) | 171x98x27mm |
| .: Pakendi sisu :. | |
| Tarvikud kaasa arvatud | Switch; Power Adapter; Installation Guide |
| .: Pakendi andmed :. | |
| Kaablid kaasa arvatud | AC |
| Max kogus transpordipakendis | 12 |
| Pakendi maht | 0.00252 cubm |
| Transpordipakendi kaal | 10.3 kg |
| Transpordipakendi kõrgus | 28 cm |
| Transpordipakendi laius | 27 cm |
| Transpordipakendi sügavus | 40 cm |
| Muud andmed | |
| DC input voltage | 53.5 V |
| Summary | Mercusys 10-Port 10/100Mbps Desktop Switch with 8-Port PoE+. Switch type: Managed. Basic switching RJ-45 Ethernet ports type: Fast Ethernet (10/100), Basic switching RJ-45 Ethernet ports quantity: 10. Full duplex. MAC address table: 2000 entries. Networking standards: IEEE 802.3af, IEEE 802.3at, IEEE 802.3x. DC input voltage: 53.5 V. Power over Ethernet (PoE). Wall mountable |
| Unit Calculated Weight | 0.858 kg |
| Unit Calculated Volume | 0.00252 cubm |
| Units per Shipping Box | 12 |
| CnCode | 85176200 |
| Unit Box Width | 0.19 |
| Unit Box Length | 0.12 |
| Unit Box Height | 0.09 |
| Power over Ethernet plus (PoE+) ports quantity | 2 |
| Product Net Weight | 0.6 kg |
| Flow control support | Jah |
| Power over Ethernet (PoE) ports quantity | 8 |
| Basic switching RJ-45 Ethernet ports type | Fast Ethernet (10/100) |
| Basic switching RJ-45 Ethernet ports quantity | 10 |
| Web-based management | Jah |
| Rack mounting | Ei |
| Wall mountable | Jah |
| Networking standards | IEEE 802.3af/IEEE 802.3at/IEEE 802.3x |
| Full duplex | Jah |
| 10G support | Ei |
| Product colour | Black |
| Power supply included | Jah |
| Quick start guide | Ei |
| 10Base-T / 100Base-TX | 10 |
| Auto-negotiation | Jah |
| Desktop/pedestal | Jah |
| Ethernet LAN data rates | 10,100 Mbit/s |
| Heat dissipation | 263.568 BTU/h |
| MAC address table | 2000 entries |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 - 90 % |
| PoE+ ports | 8 |
| Power over Ethernet (PoE) power per port | 65 W |
| Power Source | AC |
| Primary port count | 10 |
| Stackable | Ei |
| Storage relative humidity (H-H) | 5 - 95 % |
| Storage temperature (T-T) | -40 - 70 °C |
| Switch type | Managed |
Digipood.eu keskonnast ostetud toodetele pakume järgnevaid kättesaamise ja kohaletoimetamise viise.
| Kohaletoimetamise viis | Kellaajad/info | Maksumus | ||
|---|---|---|---|---|
|
|
Tarne aeg asub "Lisa Ostukorvi nupu all"
|
Tasuta | ||
|
Tarned pakipunktidesse |
Tarne aeg asub "Lisa Ostukorvi nupu all" Kättesaamise koha valib kasutaja tarneviisi valimisel.
|
|||
|
Digipood.eu valikul
|
Saadetis otse postkasti, pakume seda võimalust nt mälupulkadele, mälukaartidele jne. Kui klient on valinud selle saatmisviisi ning saatmine pole võimalik võtame teiega ühendust ning lepime kokku teise saatmisviisi. |
2.00€ | ||