Vajad toodet suuremas koguses või püsitellimust?
Võta ühendust meie klienditoega info[at]digipood.eu
NZXT F Series RGB Core single-frame fans seamlessly integrate multiple fans for effortless installation while offering superior cooling, whisper-quiet performance, and striking RGB visuals.
All-in-one Design
Single-frame unit with integrated fans streamlines installation, setup, and lighting control.
Versatile Connectivity
Simply connect a single cable to an NZXT controller (sold separately) for lighting and speed control via NZXT CAM software. Or, connect to any motherboard's 5V ARGB header using the included splitter cable.
Optimal Performance
Blade design boosts static pressure to push air through tight spaces with superior airflow.
Fluid Dynamic Bearings
Ensures low noise, high rotational stability, and a 60,000-hour fan lifespan.
Radiant RGB Lighting
8 aRGB LEDs per fan hub shine through semi-translucent blades and frame side windows.
PWM Control
Dynamically adjusts fan speeds based on PC temperatures for optimal efficiency*.
*Requires PWM connection to motherboard or controller (sold separately)
Silent Operation
Anti-vibration rubber corners dampen noise and Zero RPM Mode* shuts fans off during light loads.
NZXT CAM LogoNZXT CAM Logo
Do More with CAM
Control fan speeds, personalize lighting effects, and sync with other NZXT products*.
| Tootja | NZXT |
| Tootekood | RF-U28HF-B1 |
| EAN | 5056547204413 |
| Google link | lisainfo |
| Garantiiaeg | 36 kuud |
| .: Üldised andmed :. | |
| Toote värv | Black |
| .: Kaal ja mõõtmed :. | |
| Netokaal | 0.1 kg |
| Brutokaal | 0.615 kg |
| .: Pakendi andmed :. | |
| Pakendi maht | 0.002016 cubm |
| Muud näitajad | |
| Mainboard connection | 4-pin |
| Suitable location | Computer case |
| Product colour | Black |
| Summary | NZXT RF-U28HF-B1. Type: Fan, Rotational speed (min): 500 RPM, Rotational speed (max): 2000 RPM, Maximum air pressure: 3.2 mmH2O. Width: 140 mm, Depth: 26 mm, Height: 280 mm. Product colour: Black |
| Unit Calculated Weight | 0.615 kg |
| Illumination colour | Multi |
| Fan connector | 8-pin |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Maximum air pressure | 3.2 mmH2O |
| Fan size group | 140mm |
| Minimum airflow (imperial) | 98.61 cfm |
| Bearing type | Fluid |
| Unit Box Height | 0.032 |
| Unit Box Length | 0.32 |
| Unit Box Width | 0.15 |
| CnCode | 84145925 |
| Units per Shipping Box | 20 |
| Unit Calculated Volume | 0.002016 cubm |
| Product Net Weight | 0.1 kg |
| Fan noise level (max) | 34.5 dB |
| Illumination LED | Jah |
| Seadme tüüp | Fan |
| Tootja koduleht | https://nzxt.com/product/f280-rgb-core |
| Toiteallikas | 2.25 W |
| Voolutarve | 7.08 Watts |
| Max kogus transpordipakendis | 20 |
| Transpordipakendi kaal | 12.3 kg |
| Transpordipakendi kõrgus | 35 cm |
| Transpordipakendi laius | 32 cm |
| Transpordipakendi sügavus | 36 cm |
| Laius | 140 mm |
| Sügavus | 26 mm |
| Kõrgus | 280 mm |
| Mõõtmed (l x s x k) | 280 x 140 x 26 mm |
| Pöörlemiskiirus (max) | 2000 RPM |
| Pöörlemiskiirus (min) | 500 RPM |
| Air Flow | 98.61 cfm |
| Fan speed | 500 - 2,000 ± 200 RPM per fan |
| Material | Plastic/Rubber |
| Mudel | RF-U28HF-B1 |
| Mudeli originaalnimi | F280 RGB Core |
| Noise level, max | 34.5 dB |
| Number of LEDs | 8 |
Digipood.eu keskonnast ostetud toodetele pakume järgnevaid kättesaamise ja kohaletoimetamise viise.
| Kohaletoimetamise viis | Kellaajad/info | Maksumus | ||
|---|---|---|---|---|
|
|
Tarne aeg asub "Lisa Ostukorvi nupu all"
|
Tasuta | ||
|
Tarned pakipunktidesse |
Tarne aeg asub "Lisa Ostukorvi nupu all" Kättesaamise koha valib kasutaja tarneviisi valimisel.
|
|||
|
Digipood.eu valikul
|
Saadetis otse postkasti, pakume seda võimalust nt mälupulkadele, mälukaartidele jne. Kui klient on valinud selle saatmisviisi ning saatmine pole võimalik võtame teiega ühendust ning lepime kokku teise saatmisviisi. |
2.00€ | ||
Sellel veebilehel on kasutusel cookies-failid teie kasutajaliidese parandamiseks.
Tulen ise kaubale järele
