Vajad toodet suuremas koguses või püsitellimust?
Võta ühendust meie klienditoega info[at]digipood.eu
NZXT F Series RGB Core single-frame fans seamlessly integrate multiple fans for effortless installation while offering superior cooling, whisper-quiet performance, and striking RGB visuals.
All-in-one Design
Single-frame unit with integrated fans streamlines installation, setup, and lighting control.
Versatile Connectivity
Simply connect a single cable to an NZXT controller (sold separately) for lighting and speed control via NZXT CAM software. Or, connect to any motherboard's 5V ARGB header using the included splitter cable.
Optimal Performance
Blade design boosts static pressure to push air through tight spaces with superior airflow.
Fluid Dynamic Bearings
Ensures low noise, high rotational stability, and a 60,000-hour fan lifespan.
Radiant RGB Lighting
8 aRGB LEDs per fan hub shine through semi-translucent blades and frame side windows.
PWM Control
Dynamically adjusts fan speeds based on PC temperatures for optimal efficiency*.
*Requires PWM connection to motherboard or controller (sold separately)
Silent Operation
Anti-vibration rubber corners daampen noise and Zero RPM Mode* shuts fans off during light loads.
*Requires an NZXT controller or NZXT motherboard, each sold separately.
| Tootja | NZXT |
| Tootekood | RF-U36HF-W1 |
| EAN | 5056547204444 |
| Google link | lisainfo |
| Garantiiaeg | 36 kuud |
| .: Üldised andmed :. | |
| Toote värv | White |
| .: Kaal ja mõõtmed :. | |
| Netokaal | 0.1 kg |
| Brutokaal | 0.66 kg |
| .: Pakendi andmed :. | |
| Pakendi maht | 0.00218 cubm |
| Muud näitajad | |
| Units per Shipping Box | 20 |
| Illumination colour | Multi |
| Fan connector | 8-pin |
| Maximum air pressure | 3.3 mmH2O |
| Fan size group | 120mm |
| Mainboard connection | 4-pin |
| Bearing type | Fluid Dynamic Bearing (FDB) |
| Unit Box Height | 0.035 |
| Unit Box Length | 0.4 |
| Unit Box Width | 0.125 |
| CnCode | 84145925 |
| Unit Calculated Volume | 0.00218 cubm |
| Product Net Weight | 0.1 kg |
| Unit Calculated Weight | 0.66 kg |
| Summary | NZXT RF-U36HF-W1. Type: Fan, Fan diameter: 36 cm, Rotational speed (min): 500 RPM, Rotational speed (max): 2400 RPM, Airflow: 75.12 m³/h, Maximum air pressure: 3.3 mmH2O, Bearing type: Fluid Dynamic Bearing (FDB). Width: 120 mm, Depth: 26 mm, Height: 360 mm. Product colour: White |
| Product colour | White |
| Suitable location | Computer case |
| Illumination LED | Jah |
| Fan noise level (max) | 30 dB |
| Seadme tüüp | Fan |
| Ventilaatorite arv | 3 |
| Tootja koduleht | https://nzxt.com/product/f360-rgb-core |
| Voolutarve | 9.48 Watts |
| Max kogus transpordipakendis | 20 |
| Transpordipakendi kaal | 13.2 kg |
| Transpordipakendi kõrgus | 29 cm |
| Transpordipakendi laius | 35.8 cm |
| Transpordipakendi sügavus | 42 cm |
| Laius | 120 mm |
| Sügavus | 26 mm |
| Kõrgus | 360 mm |
| Mõõtmed (l x s x k) | 360 x 120 x 26 mm |
| Õhuvool | 75.12 m³/h |
| Pöörlemiskiirus (max) | 2400 RPM |
| Pöörlemiskiirus (min) | 500 RPM |
| Air Flow | 75.12 cfm |
| Kaabli pikkus | 0.6 m |
| Fan Diameter | 360 mm |
| Fan speed | 500 - 2,400 ± 250 RPM per fan |
| Material | Plastic/Rubber |
| Mudel | RF-U36HF-W1 |
| Mudeli originaalnimi | F360 RGB Core |
| Noise level, max | 30 dB |
| Number of LEDs | 8 |
Digipood.eu keskonnast ostetud toodetele pakume järgnevaid kättesaamise ja kohaletoimetamise viise.
| Kohaletoimetamise viis | Kellaajad/info | Maksumus | ||
|---|---|---|---|---|
|
|
Tarne aeg asub "Lisa Ostukorvi nupu all"
|
Tasuta | ||
|
Tarned pakipunktidesse |
Tarne aeg asub "Lisa Ostukorvi nupu all" Kättesaamise koha valib kasutaja tarneviisi valimisel.
|
|||
|
Digipood.eu valikul
|
Saadetis otse postkasti, pakume seda võimalust nt mälupulkadele, mälukaartidele jne. Kui klient on valinud selle saatmisviisi ning saatmine pole võimalik võtame teiega ühendust ning lepime kokku teise saatmisviisi. |
2.00€ | ||
Sellel veebilehel on kasutusel cookies-failid teie kasutajaliidese parandamiseks.
Tulen ise kaubale järele
