Vajad toodet suuremas koguses või püsitellimust?
Võta ühendust meie klienditoega info[at]digipood.eu
DH-SG1010LP Unmanaged All-gigabit Switch is highly efficient, coming with 8 × 10/100/1000 Mbps PoE ports. It consumes 65 W at most, and has 8 × 10/100/1000 Mbps Ethernet ports and 2 × 10/100/1000 Mbps uplink Ethernet ports. Hassle-free, it does not require any configuration due to its plug-and-play design. The switch is a reliable, cost-effective option for small and medium-sized scenes
Eight-pin PoE
Supports 8-pin simultaneous power supply (1/2/4/5 positive, 3/6/7/8 negative). Signal lines and idle lines supply power at the same time. Compatibility with IPC is enhanced. Cable loss is reduced. Loading capacity is increased.
Plug and Play
Hassle-free, it does not require any configuration. Simply use after it is powered on.
All-Gigabit Ports
Designed with large buffer memory and all-Gigabit ports, enabling high-definition access of large stream.
Wide Operating Temperature
Supports working at ambient temperatures of -10 °C to +55 °C, and has built-in professional mine-proof circuits, effectively reducing the impact of thunderstorms on network systems and improving system robustness, adapted to harsh environments.
| Tootja | DAHUA |
| Tootekood | SG1010LP |
| EAN | 6923172572073 |
| Google link | lisainfo |
| Garantiiaeg | 36 kuud |
| .: Üldised andmed :. | |
| Tootja koduleht | https://www.dahuasecurity.com/products/All-Products/Transmission/IT-Channel-Products/PoE-Switch/SG1010LP |
| .: Pesad & liidesed :. | |
| Ethernet LAN (RJ-45) pordid | 8 |
| Võimsus ja energiatarve | |
| Sisendvool | 1.5 A |
| Power over Ethernet (PoE) | Jah |
| Sisendsagedus | 50/60 Hz |
| .: Tehnilised andmed :. | |
| Sustainability compliance | Jah |
| Compliance certificates | CE |
| Andmeedastus | |
| Jumbo frames | 9216 |
| Ethernet LAN-funktsioonid | |
| IEEE 802.3 | Jah |
| IEEE 802.3ab | Jah |
| IEEE 802.3af | Jah |
| IEEE 802.3at | Jah |
| IEEE 802.3u | Jah |
| IEEE 802.3x | Jah |
| Funktsioonid | |
| Vahelduvvoolu pinge | 100 - 240 V |
| Mudeli originaalnimi | 10-Port Economical Gigabit PoE Switch with 8-Port PoE |
| Töötingimused | |
| Kasutamistemperatuur (T-T) | -10 - 55 °C |
| .: Kaal ja mõõtmed :. | |
| Laius | 118 mm |
| Sügavus | 243 mm |
| Kõrgus | 35 mm |
| Mõõtmed (l x s x k) | 243 mm × 118 mm × 35 mm |
| Toote kaal | 800 g |
| Muud andmed | |
| Unit Box Height | 0.26 |
| Jumbo frames support | Jah |
| 10G support | Ei |
| Basic switching RJ-45 Ethernet ports quantity | 10 |
| Basic switching RJ-45 Ethernet ports type | Gigabit Ethernet (10/100/1000) |
| Power over Ethernet (PoE) ports quantity | 8 |
| Switch layer | L2 |
| Gigabit Ethernet (copper) ports quantity | 10 |
| Networking standards | IEEE 802.3/IEEE 802.3ab/IEEE 802.3af/IEEE 802.3at/IEEE 802.3u/IEEE 802.3x |
| Unit Box Length | 0.3 |
| CnCode | 85176200 |
| Rack mounting | Ei |
| Uplink ports quantity | 2 |
| Product colour | Black |
| Summary | Dahua Technology PoE SG1010LP. Switch type: Unmanaged, Switch layer: L2. Basic switching RJ-45 Ethernet ports type: Gigabit Ethernet (10/100/1000), Basic switching RJ-45 Ethernet ports quantity: 10. MAC address table: 2000 entries, Switching capacity: 20 Gbit/s. Networking standards: IEEE 802.3, IEEE 802.3ab, IEEE 802.3af, IEEE 802.3at, IEEE 802.3u, IEEE 802.3x. Power over Ethernet (PoE) |
| Unit Calculated Weight | 1.35 kg |
| Product Net Weight | 0.8 kg |
| Unit Calculated Volume | 0.006506 cubm |
| Units per Shipping Box | 10 |
| Unit Box Width | 0.07 |
| Plug and Play | Jah |
| Desktop/pedestal | Jah |
| Forwarding rate | 14.88 Mpps |
| Housing material | Iron |
| MAC address table | 2000 entries |
| Operating relative humidity (H-H) | 5 - 95 % |
| Package depth | 300 mm |
| Package height | 70 mm |
| Package weight | 1800 g |
| Package width | 260 mm |
| Packet buffer memory | 2 MB |
| Power Source | DC/PoE |
| Primary port count | 8 |
| Switch type | Unmanaged |
| Switching capacity | 20 Gbit/s |
| Total Power over Ethernet (PoE) budget | 65 W |
Digipood.eu keskonnast ostetud toodetele pakume järgnevaid kättesaamise ja kohaletoimetamise viise.
| Kohaletoimetamise viis | Kellaajad/info | Maksumus | ||
|---|---|---|---|---|
|
|
Tarne aeg asub "Lisa Ostukorvi nupu all"
|
Tasuta | ||
|
Tarned pakipunktidesse |
Tarne aeg asub "Lisa Ostukorvi nupu all" Kättesaamise koha valib kasutaja tarneviisi valimisel.
|
|||
|
Digipood.eu valikul
|
Saadetis otse postkasti, pakume seda võimalust nt mälupulkadele, mälukaartidele jne. Kui klient on valinud selle saatmisviisi ning saatmine pole võimalik võtame teiega ühendust ning lepime kokku teise saatmisviisi. |
2.00€ | ||