Vajad toodet suuremas koguses või püsitellimust?
Võta ühendust meie klienditoega info[at]digipood.eu
Kuumakse al. 16.74 €. Taotle järelmaksu ostukorvis.
Compact Power, Intelligent Performance
Smaller, Faster, Better, AI Ready
The ASUS NUC brand represents a commitment to technological excellence, prioritizing innovative product design, to push the boundaries of performance and user experience.
Developed through a partnership between ASUS and Intel, the ASUS NUC product lines anchor on delivering uncompromised performance in the smallest form factors, backed by industry best quality and reliability, innovative modular designs, extended lifes pan options, smart cooling solutions, and advanced AI capabilities. The versatility of the products shines through an array of configurations catering to diverse user needs, from developers, to power users, to casual home use. Positioned as the preferred choice for a variety of business applications, vertical industries, and everyday users, the ASUS NUC combines exceptional performance with essential features, aiming to shape the next generation of PC experiences.
With a focus on supporting diverse businesses and enhancing PC applications, the ASUS NUC aspires to deliver on the brand promise of delivering the Next Unit of Compute (NUC) and make a lasting impact in the ever-evolving tech landscape.
Toolless Design
ASUS NUC 14 Pro offers toolless access to make it easy to open up the chassis to assess the M.2 PCIe SSD module for easy upgrades.
Certified Bluetooth
dongle-free experience
A certified Bluetooth dongle offers hassle-free operation, cost savings, and resolves ITDM issues. It eliminates concerns such as lost dongles, PC Bluetooth compatibility, and USB port limitations on NUC.
The dongle-free approach simplifies pairing, enhances audio quality, and improves control in video collaboration calls.
| Tootja | ASUS |
| Tootekood | RNUC14RVKU500002I |
| EAN | 4711387492314 |
| Google link | lisainfo |
| Garantiiaeg | 36 kuud |
| .: Üldised andmed :. | |
| Mudeli number | RNUC14RVKU500002I |
| .: Protsessor :. | |
| Protsessori perekond | Intel Core Ultra |
| Protsessori mudel | 125H |
| Protsessorituumad | 14 |
| Protsessori harud | 18 |
| Protsessori vahemälu | 18 MB |
| .: Mälu :. | |
| Maksimaalne sisemälu | 96 GB |
| Graafikakaart | |
| Graafikaadapter | Intel Arc Graphics |
| Integreeritud graafikaadapter | Jah |
| Graafikakaardi videomälu | Integrated |
| .: Võrgustumine :. | |
| Bluetooth | Jah |
| Bluetoothi versioon | 5.3 |
| Wireless LAN | 802.11ax |
| WiFi | Jah |
| WiFi-standardid | 802.11a/802.11b/802.11g/Wi-Fi 4 (802.11n)/Wi-Fi 5 (802.11ac)/Wi-Fi 6E (802.11ax) |
| Ethernet LAN | 2.5 Gigabit |
| .: Pesad & liidesed :. | |
| USB 2.0 portide arv | 1 |
| USB 2.0 | 2 |
| HDMI-portide arv | 2 |
| Ethernet LAN (RJ-45) pordid | 1 |
| .: Tarkvara :. | |
| Operatsioonisüsteem | None |
| .: Aku & Toiteallikas :. | |
| Toiteallikas | 120 W |
| .: Kaal ja mõõtmed :. | |
| Netokaal | 0.57 kg |
| Laius | 117 mm |
| Kõrgus | 37 mm |
| Sügavus | 112 mm |
| Brutokaal | 1.41 kg |
| .: Pakendi andmed :. | |
| Transpordipakendi kaal | 1.41 kg |
| Pakendi maht | 0.0036465 cubm |
| Max kogus transpordipakendis | 1 |
| Transpordipakendi laius | 17 cm |
| Transpordipakendi kõrgus | 11 cm |
| Transpordipakendi sügavus | 19.5 cm |
| Muud näitajad | |
| NVMe | Jah |
| CnCode | 84714900 |
| Unit Box Width | 0.17 |
| Unit Box Length | 0.195 |
| Unit Box Height | 0.11 |
| Processor generation | Intel® Core™ Ultra (Series 1) |
| Efficient-core boost frequency | 3.6 GHz |
| Performance cores | 4 |
| NUC series | Kits |
| Thunderbolt 4 ports quantity | 2 |
| USB 3.2 | 2 |
| Low Power Efficient-cores | 2 |
| Processor manufacturer | Intel |
| Supported storage drive types | SSD |
| Storage drives installed | Ei |
| Storage drive interface | PCI Express |
| Power cord included | Jah |
| Memory channels | Dual-channel |
| Supported memory types | DDR5-SDRAM |
| Memory slots type | SO-DIMM |
| Built-in processor | Jah |
| On-board graphics card | Jah |
| USB4 Gen 2x2 ports quantity | 1 |
| Storage drive sizes supported | M.2 " |
| Graphics card family | Intel |
| WLAN controller model | Intel Wi-Fi 6E AX211 |
| Top Wi-Fi standard | Wi-Fi 6E (802.11ax) |
| On-board graphics card model | Intel® Graphics |
| USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-A ports quantity | 3 |
| Product colour | Black |
| Summary | ASUS NUC 14 Pro RNUC14RVKU500002I. Chassis type: UCFF, Product type: Mini PC barebone. Supported memory types: DDR5-SDRAM, Number of memory slots: 2, Maximum internal memory: 96 GB. Supported storage drive types: SSD, Storage drive interface: PCI Express. Ethernet LAN (RJ-45) ports: 1. Wi-Fi standards: 802.11a, 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n), Wi-Fi 5 (802.11ac), Wi-Fi 6E (802.11ax), Bluetooth version: 5.3. Cooling type: Active. Power supply: 120 W |
| Unit Calculated Weight | 1.41 kg |
| Product Net Weight | 0.57 kg |
| Unit Calculated Volume | 0.0036465 cubm |
| Units per Shipping Box | 1 |
| Internal memory installed | Ei |
| Efficient cores | 8 |
| Low Power Efficient-core Max Turbo Frequency | 2.5 GHz |
| Performance-core boost frequency | 4.5 GHz |
| Built-in speaker(s) | Ei |
| Cable lock slot | Jah |
| Cable lock slot type | Kensington |
| Chassis type | UCFF |
| Tootja koduleht | https://www.asus.com/us/displays-desktops/nucs/nuc-mini-pcs/asus-nuc-14-pro/ |
| Toote kaal | 480 g |
| Cooling type | Active |
| DC-in jack | Jah |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 1 |
| HDMI version | 2.1 |
| Seadme tüüp | Mini PC barebone |
| Number of processors supported | 1 |
| Quick start guide | Jah |
| Toitevoolu tüüp | External AC adapter |
| VESA mounting | Jah |
| Windows operating systems supported | Windows 11 |
| Mudel | NUC 14 Pro Slim |
| Number of memory slots | 2 |
| Supported memory clock speeds | 5600 MHz |
| Thermal Design Power (TDP) | 28 W |
| Thunderbolt | 2 |
| USB-C | 1 |
Digipood.eu keskonnast ostetud toodetele pakume järgnevaid kättesaamise ja kohaletoimetamise viise.
| Kohaletoimetamise viis | Kellaajad/info | Maksumus | ||
|---|---|---|---|---|
|
|
Tarne aeg asub "Lisa Ostukorvi nupu all"
|
Tasuta | ||
|
Tarned pakipunktidesse |
Tarne aeg asub "Lisa Ostukorvi nupu all" Kättesaamise koha valib kasutaja tarneviisi valimisel.
|
|||
|
Digipood.eu valikul
|
Saadetis otse postkasti, pakume seda võimalust nt mälupulkadele, mälukaartidele jne. Kui klient on valinud selle saatmisviisi ning saatmine pole võimalik võtame teiega ühendust ning lepime kokku teise saatmisviisi. |
2.00€ | ||