Vajad toodet suuremas koguses või püsitellimust?
Võta ühendust meie klienditoega info[at]digipood.eu
Kuumakse al. 8.67 €. Taotle järelmaksu ostukorvis.
The Challenger Series motherboard represents fearless play, bold breakthroughs, and relentless evolution, delivering robust specs with Wi-Fi 7 and gamer-centric specs. Featuring an elegant design with comprehensively pure white components, it stands as the visual centerpiece for pristine white gaming builds.
Forge the Future Dominate the Game
Challenger Series is all about fearless play, bold breakthroughs, and relentless evolution. Packed with solid specs at a gamer-friendly price, it’s the ultimate option for gamers.
Forge the Future Dominate the Game
Challenger Series is all about fearless play, bold breakthroughs, and relentless evolution. Packed with solid specs at a gamer-friendly price, it’s the ultimate option for gamers.
DDR5 XMP & EXPO Support
Derived from the “built for stable and reliable” designing concept, ASRock does not compromise on any details. This motherboard is built with high quality materials, enthusiasts are able to enjoy the boost of DDR5 memory overclocking performance by enabling the pre-tested profiles. Make sure the memory modules are Intel® XMP/AMD EXPO™ capable and overclocking can be made so affordable, satisfying and absolutely no sweat at all.
Dragon 2.5 Gb/s LAN
The intelligent 2.5Gb/s LAN platform is built for maximum networking performance for the demanding requirements of home networking, content creators, online gamers and high-quality streaming media. Boost networking performance up to 2.5X the bandwidth compared to the standard gigabit Ethernet, you’ll enjoy the faster and uncompromised connectivity experience for gaming, file transfers and backups.
Front USB 3.2 Gen1 Type-C
Front USB 3.2 Gen1 Type-C header delivers up to 5 Gbps data transfer rate and next generation reversible USB design to the front panel of computer case.
POLYCHROME RGB
This motherboard features onboard RGB headers and addressable RGB headers that allow motherboard to be connected to compatible LED devices such as strip, CPU fans, coolers, chassis and so on. Users may also synchronize RGB LED devices across the Polychrome RGB Sync-certified accessories to create their own unique lighting effects.
| Tootja | ASROCK |
| Tootekood | B860 CHALLENGER WIFI WHITE |
| EAN | 4711581494183 |
| Google link | lisainfo |
| Garantiiaeg | 36 kuud |
| .: Disain :. | |
| Emaplaadi kujutegur | ATX |
| Laius | 244 mm |
| Sügavus | 305 mm |
| .: Mälu :. | |
| Maksimaalne sisemälu | 256 GB |
| .: Audio :. | |
| Audioväljundi kanalid | 7.1 channels |
| .: Võrgustumine :. | |
| Ethernet LAN | Jah |
| WiFi | Jah |
| WiFi-standardid | 802.11a/802.11b/802.11g/Wi-Fi 4 (802.11n)/Wi-Fi 5 (802.11ac)/Wi-Fi 6 (802.11ax)/Wi-Fi 6E (802.11ax)/Wi-Fi 7 (802.11be) |
| Bluetooth | Jah |
| Bluetoothi versioon | 5.4 |
| Sisemine I/O moodul | |
| TPM-ühenduspesa | Jah |
| Tagapaneeli I/O pesad | |
| HDMI-portide arv | 1 |
| USB 2.0 portide arv | 2 |
| Lisad | |
| Kaablid kaasa arvatud | SATA |
| Muud näitajad | |
| Supported storage drive interfaces | PCI Express 5.0,M.2,SATA III |
| Unit Box Length | 0.075 |
| Unit Box Height | 0.28 |
| Supported memory clock speed (max) | 8666 MHz |
| PCI Express x16 (Gen 5.x) slots | 1 |
| Sustainability certificates | ErP |
| PCI Express x16 (Gen 4.x) slots | 1 |
| RGB LED pin header | Jah |
| Antenna included | Jah |
| Processor manufacturer | Intel |
| Screws included | Jah |
| Unit Box Width | 0.35 |
| WiFi-AP antenna jack | 2 |
| Supported storage drive types | HDD & SSD |
| Number of storage drives supported | 7 |
| Line-in | Jah |
| Number of M.2 (M) slots | 1 |
| Number of SATA III connectors | 4 |
| Number of EATX power connectors | 1 |
| CPU fan connector | Jah |
| Front panel audio connector | Jah |
| Audio chip | Realtek ALC897 |
| M.2 standoff included | Jah |
| BIOS flashback button | Jah |
| Front panel connector | Jah |
| USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) connectors | 1 |
| 12V power connector | Jah |
| USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) connectors | 9 |
| Number of HDDs supported | 4 |
| USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) Type-A ports quantity | 2 |
| USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-C ports quantity | 1 |
| Parallel processing technology support | Not supported |
| Top Wi-Fi standard | Wi-Fi 7 (802.11be) |
| USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-A ports quantity | 6 |
| High Dynamic Range (HDR) supported | Jah |
| HDCP version | 2.3 |
| Unit Calculated Weight | 2.07 kg |
| Unit Calculated Volume | 0.00959 cubm |
| ECC сompatibility | Non-ECC |
| Compliance certificates | CE/Federal Communications Commission (FCC) |
| CnCode | 84733020 |
| Supported memory types | DDR5-SDRAM |
| Number of chassis fan connectors | 4 |
| Motherboard chipset family | Intel |
| Memory slots type | DIMM |
| ATX Power connector (24-pin) | Jah |
| BIOS type | UEFI AMI |
| Supported processor sockets | LGA 1851 |
| Compatible processor series | Intel Core Ultra (Series 2) |
| Memory channels | Dual-channel |
| Kogus transpordikasti kohta | 5 |
| Toote värv | White |
| Number of CPU fan connectors | 2 |
| Number of water pump connectors | 1 |
| 1st M.2 largest key size | 2280 |
| 1st M.2 highest PCI Express generation | 5.0 |
| 2nd M.2 largest key size | 2280 |
| 2nd M.2 highest PCI Express generation | 4.0 |
| Component for | PC |
| 3rd M.2 largest key size | 2280 |
| 3rd M.2 highest PCI Express generation | 4.0 |
| Intel Extreme Memory Profile (XMP) | Jah |
| HDCP | Jah |
| Tootja koduleht | https://www.asrock.com/MB/Intel/B860%20Challenger%20WiFi%20White/index.asp#Overview |
| Ethernet interface type | 2.5 Gigabit Ethernet/Fast Ethernet/Gigabit Ethernet |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 1 |
| HDMI versioon | 2.1 |
| Microphone in | Jah |
| Motherboard chipset | Intel B860 |
| RAID support | Jah |
| Unbuffered memory | Jah |
| Windows operating systems supported | Windows 11 x64 |
| BIOS memory size | 256 Mbit |
| LAN controller | Dragon RTL8125BG |
| Number of memory slots | 4 |
| Processor Socket | LGA 1851 (Socket V1) |
| Raid Levels | 0/1/10/5 |
| Supported memory clock speeds | 4400/4800/5600/6533/6800/8666 MHz |
| USB 2.0 connectors | 8 |
Digipood.eu keskonnast ostetud toodetele pakume järgnevaid kättesaamise ja kohaletoimetamise viise.
| Kohaletoimetamise viis | Kellaajad/info | Maksumus | ||
|---|---|---|---|---|
|
|
Tarne aeg asub "Lisa Ostukorvi nupu all"
|
Tasuta | ||
|
Tarned pakipunktidesse |
Tarne aeg asub "Lisa Ostukorvi nupu all" Kättesaamise koha valib kasutaja tarneviisi valimisel.
|
|||
|
Digipood.eu valikul
|
Saadetis otse postkasti, pakume seda võimalust nt mälupulkadele, mälukaartidele jne. Kui klient on valinud selle saatmisviisi ning saatmine pole võimalik võtame teiega ühendust ning lepime kokku teise saatmisviisi. |
2.00€ | ||