Vajad toodet suuremas koguses või püsitellimust?
Võta ühendust meie klienditoega info[at]digipood.eu
6 Power Phase Design
Featuring sturdy components and completely smooth power delivery to the CPU. Plus, it offers unmatched overclocking capabilities and enhanced performance with the lowest temperature for advanced gamers as well.
Premium 50A Power Choke
Compared to traditional chokes, ASRock’s premium 50A power chokes effectively make the saturation current up to three times better, thus providing enhanced and improved Vcore voltage to the motherboard.
Hyper M.2 (PCIe Gen4 x4)
Supports the next generation PCI Express 4.0 M.2 SSDs, it is capable of perform twice the speed compared to previous 3rd generation, giving a lightning fast data transferring experience.
HDMI 4k @60Hz
Supports the most recent HDMI 4K 60Hz graphics output specification. With the larger bandwidth and increased frame rate, the motion on your screen becomes more fluid and less blurry.
3 Graphics Outputs
Complete with all three types of most used connectors! Packed with a D-Sub + DVI-D + HDMI combo. Plus the HDMI port supports 4K resolution.
*Supported only with processors with integrated graphics. Please check CPU support list from each motherboard webpage.
Full Spike Protection
Some sensitive digital components on the motherboard are vulnerable to power surges, the excessive current may cause your system to malfunction immediately. ASRock Full Spike Protection includes various technologies to prevent your motherboard’s components from being damaged by these unexpected voltage spikes.
Live Update & APP Shop
ASRock Live Update & APP Shop is designed for your convenience. We provide various apps and support software for users to download. You can also easily optimize your system and keep your motherboard up to date with ASRock Live Update & APP Shop.
| Tootja | ASROCK |
| Tootekood | B550M-HDV |
| EAN | 4710483931635 |
| Google link | lisainfo |
| Garantiiaeg | 36 kuud |
| .: Disain :. | |
| Emaplaadi kujutegur | micro ATX |
| Kujutegur | Micro-ATX |
| Laius | 230 mm |
| Sügavus | 201 mm |
| .: Protsessor :. | |
| Protsessori pesa | SAM4 |
| .: Kiibistik ( Chipset ) :. | |
| Kiibistik ( Chipset) | AMD B550 |
| .: Mälu :. | |
| Sisemälu tüüp | DDR4 |
| Taktsagedus | 2133/2400/2666/2933/3200/3466/3600/3733/3800/3866/4000/4133/4200/4266/4333/4400/4466/4533/4600/4666/4733 MHz |
| Mälupesad | 2 |
| Maksimaalne sisemälu | 64 GB |
| Graafikakaart | |
| Integreeritud graafikaadapter | Depending on CPU |
| .: Audio :. | |
| Intregeeritud helikaart | Realtek ALC887 |
| Audioväljundi kanalid | 3 |
| .: Võrgustumine :. | |
| Ethernet LAN | Gigabit |
| WiFi | Ei |
| Laienduspesad | |
| PCI Expressi x1 (Gen 3.x) pesad | 1 |
| Kõvaketta tugi | |
| SATA 3.0 | Jah |
| M.2 (M) siinide arv | 1 |
| RAID | SATA 0, 1, 10 |
| Sisemine I/O moodul | |
| TPM-ühenduspesa | Jah |
| Tagapaneeli I/O pesad | |
| PS/2-portide kogus | 1 |
| VGA (D-Sub) portide arv | 1 |
| HDMI-portide arv | 1 |
| USB 2.0 portide arv | 2 |
| USB 2.0 | Jah |
| Ethernet LAN (RJ-45) pordid | 1 |
| Serial | Jah |
| .: Kaal ja mõõtmed :. | |
| Brutokaal | 0.92 kg |
| Netokaal | 0.8 kg |
| .: Pakendi andmed :. | |
| Max kogus transpordipakendis | 20 |
| Pakendi maht | 0.004045 cubm |
| Muud näitajad | |
| Maximum number of SMP processors | 1 |
| Unit Calculated Weight | 0.92 kg |
| Unit Calculated Volume | 0.004045 cubm |
| Units per Shipping Box | 20 |
| ECC сompatibility | ECC & Non-ECC |
| CnCode | 84733020 |
| Unit Box Width | 0.27 |
| Unit Box Length | 0.06 |
| Unit Box Height | 0.21 |
| DVI-D | 1 |
| PCI-Express 4.0 16x | 1 |
| USB 3.2 | Jah |
| Processor manufacturer | AMD |
| Supported storage drive interfaces | M.2,SATA III |
| Product Net Weight | 0.8 kg |
| Wake-on-LAN ready | Jah |
| Drivers included | Jah |
| Number of SATA III connectors | 4 |
| CPU fan connector | Jah |
| Front panel audio connector | Jah |
| Memory channels | Dual-channel |
| Supported memory types | DDR4-SDRAM |
| Number of chassis fan connectors | 2 |
| Motherboard chipset family | AMD |
| Memory slots type | DIMM |
| Compatible processor series | AMD Ryzen 3000 Series |
| BIOS type | UEFI AMI |
| ATX Power connector (24-pin) | Jah |
| USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) connectors | 2 |
| Graphics card family | AMD |
| Harmonized System (HS) code | 84733020 |
| Graphics card | Radeon Vega |
| Audio chip | Realtek ALC887 |
| On-board graphics card | Jah |
| Summary | Asrock B550M-HDV. Processor manufacturer: AMD, Processor socket: Socket AM4, Compatible processor series: AMD Ryzen 3000 Series. Supported memory types: DDR4-SDRAM, Maximum internal memory: 64 GB, Memory slots type: DIMM. Supported storage drive interfaces: M.2, SATA III. Graphics card family: AMD, Graphics card: Radeon Vega. Ethernet interface type: Gigabit Ethernet, LAN controller: Realtek RTL8111H |
| USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-A ports quantity | 4 |
| Component for | PC |
| HDCP | Jah |
| Tootja koduleht | https://www.asrock.com/mb/AMD/B550M-HDV/index.asp#Overview |
| Transpordipakendi kaal | 18.4 kg |
| Transpordipakendi kõrgus | 45 cm |
| Transpordipakendi laius | 29 cm |
| Transpordipakendi sügavus | 62 cm |
| Kõrgus | 70 mm |
| Tarvikud kaasa arvatud | - Quick Installation Guide, Support CD, I/O Shield; - 2 x SATA Data Cables; - 1 x Screw for M.2 Socket |
| Toote kaal | 465 g |
| DirectX version | 12.0 |
| DVI-D ports quantity | 1 |
| Ethernet interface type | Gigabit Ethernet |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 1 |
| Motherboard chipset | AMD B550 |
| Peripheral (Molex) power connectors (4-pin) | 1 |
| Unbuffered memory | Jah |
| VGA (D-Sub) ports quantity | 1 |
| LAN controller | Realtek RTL8111H |
| Number of memory slots | 2 |
| Processor Socket | Socket AM4 |
| Supported memory clock speeds | 2133/2400/2667/2933/3200/3466/3600/3733/3800/3866/4000/4133/4200/4266/4333/4400/4466/4533/4600/4666 MHz |
| USB 2.0 connectors | 4 |
Digipood.eu keskonnast ostetud toodetele pakume järgnevaid kättesaamise ja kohaletoimetamise viise.
| Kohaletoimetamise viis | Kellaajad/info | Maksumus | ||
|---|---|---|---|---|
|
|
Tarne aeg asub "Lisa Ostukorvi nupu all"
|
Tasuta | ||
|
Tarned pakipunktidesse |
Tarne aeg asub "Lisa Ostukorvi nupu all" Kättesaamise koha valib kasutaja tarneviisi valimisel.
|
|||
|
Digipood.eu valikul
|
Saadetis otse postkasti, pakume seda võimalust nt mälupulkadele, mälukaartidele jne. Kui klient on valinud selle saatmisviisi ning saatmine pole võimalik võtame teiega ühendust ning lepime kokku teise saatmisviisi. |
2.00€ | ||