Vajad toodet suuremas koguses või püsitellimust?
Võta ühendust meie klienditoega info[at]digipood.eu
PRO series helps users work smarter by delivering an efficient and productive experience. Featuring stable functionality and high-quality assembly, PRO series motherboards provide not only optimized professional workflows but also less troubleshooting and longevity.
FULLY FAN CONTROL
FULLY CONTROLLABLE IN BIOS AND SOFTWARE
MSI motherboards let you manage speeds and temperatures for all your system and CPU fans. Total Fan Control allows you check your primary system characteristics in a simplified graphical interface. You can also set up to 4 temperature targets for CPU and motherboard, which will adjust the fan speeds automatically.
EZ DEBUG LED
Run into trouble? Onboard LEDs for key components will indicate the source of the problem so you know exactly where to look to get up and running again.
DOUBLE ESD PROTECTION
ULTIMATE MOTHERBOARD PROTECTION
Double ESD protection doubles up the grounding layer around the mounting holes, preventing static discharge surges from damaging the motherboard.
FAST AND FUTURE-READY STORAGE
MSI PRO series motherboards support all the latest storage standards, which allows users to connect any ultra-fast storage device. Higher efficiency makes your work easier.
USB 3.2 GEN 1
Transfer lots of data, music and movies over USB easier. USB 3.2 ports are ready in both front and rear IO, provides wide variety of options to connect your USB 3.2 devices.
PCB WITH 2OZ THICKENED COPPER
An enhanced PCB design with 2oz thickened copper increases conductivity, improving heat dissipation and performance reliability especially during overclocking.
A HUGE STEP OF DDR PERFORMANCE
MSI OC LAB does not merely work hard on extreme overclocking. Compared to A320 motherboard memory A-XMP profile, MSI does have great improvement on performance and efficiency for A520 motherboards. Easy to enable A-XMP profile with auto power settings to get the best memory speed and stability.
CORE BOOST
Core Boost technology combines MSI's premium layout and optimized power design which allows for faster and undistorted current delivery to the CPU at pin-point precision. Not only supporting multi-core CPU, also creating the perfect conditions for your CPU overclocking.
| Tootja | MSI |
| Tootekood | A520M-APRO |
| EAN | 4719072749927 |
| Google link | lisainfo |
| Garantiiaeg | 36 kuud |
| .: Disain :. | |
| Emaplaadi kujutegur | micro ATX |
| Kujutegur | Micro-ATX |
| Laius | 236 mm |
| Sügavus | 200 mm |
| .: Protsessor :. | |
| Protsessori pesa | SAM4 |
| .: Kiibistik ( Chipset ) :. | |
| Kiibistik ( Chipset) | AMD A520 |
| .: Mälu :. | |
| Sisemälu tüüp | DDR4 |
| Taktsagedus | 1866/2133/2666/2800/2933/3000/3066/3200/3466/3600/3866/4000/4133/4400/4600 MHz |
| Mälupesad | 2 |
| Maksimaalne sisemälu | 64 GB |
| Graafikakaart | |
| Integreeritud graafikaadapter | Depending on CPU |
| .: Audio :. | |
| Intregeeritud helikaart | Jah |
| Audioväljundi kanalid | 7.1 channels |
| .: Võrgustumine :. | |
| Ethernet LAN | Gigabit |
| WiFi | Ei |
| Laienduspesad | |
| PCI Expressi x1 (Gen 3.x) pesad | 1 |
| PCI Expressi x16 (Gen 3.x) pesad | 1 |
| Kõvaketta tugi | |
| SATA | Jah |
| M.2 (M) siinide arv | 1 |
| RAID | SATA 0, 1, 10 |
| Sisemine I/O moodul | |
| TPM-ühenduspesa | Header |
| Tagapaneeli I/O pesad | |
| HDMI-portide arv | 1 |
| Audioväljund | 2 |
| USB 2.0 portide arv | 2 |
| USB 2.0 | 2 |
| Ethernet LAN (RJ-45) pordid | 1 |
| .: Kaal ja mõõtmed :. | |
| Brutokaal | 0.838 kg |
| Netokaal | 0.6 kg |
| .: Pakendi andmed :. | |
| Max kogus transpordipakendis | 20 |
| Pakendi maht | 0.004491 cubm |
| Muud näitajad | |
| Number of M.2 (M) slots | 1 |
| Unit Calculated Volume | 0.004491 cubm |
| Units per Shipping Box | 20 |
| CnCode | 84733020 |
| Unit Box Width | 0.26 |
| Unit Box Length | 0.26 |
| Unit Box Height | 0.06 |
| DVI-D | 1 |
| USB 3.2 | 4 |
| Processor manufacturer | AMD |
| Number of mounting holes | 8 |
| Supported storage drive interfaces | PCI Express 3.0,SATA |
| Maximum number of SMP processors | 1 |
| PCI Express x1 (Gen 3.x) slots | 1 |
| Supported storage drive types | HDD & SSD |
| ECC сompatibility | ECC & Non-ECC |
| PCI Express x16 (Gen 3.x) slots | 1 |
| Number of SATA III connectors | 4 |
| CPU fan connector | Jah |
| Front panel audio connector | Jah |
| Memory channels | Dual-channel |
| Supported memory types | DDR4-SDRAM |
| Number of displays supported | 2 |
| Compatible processor series | AMD Ryzen 3000 Series |
| ATX Power connector (24-pin) | Jah |
| Memory slots type | DIMM |
| Motherboard chipset family | AMD |
| Number of chassis fan connectors | 2 |
| Chassis intrusion connector | Jah |
| Unit Calculated Weight | 0.838 kg |
| Front panel connector | Jah |
| USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) connectors | 1 |
| Number of HDDs supported | 5 |
| Audio chip | Realtek ALC892 |
| On-board graphics card | Ei |
| USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-A ports quantity | 4 |
| Harmonized System (HS) code | 84733020 |
| Product Net Weight | 0.6 kg |
| Summary | MSI A520M-A PRO. Processor manufacturer: AMD, Processor socket: Socket AM4, Compatible processor series: AMD Ryzen 3000 Series. Supported memory types: DDR4-SDRAM, Maximum internal memory: 64 GB, Memory slots type: DIMM. Supported storage drive interfaces: PCI Express 3.0, SATA, Supported storage drive types: HDD & SSD, RAID levels: 0, 1, 10. Maximum resolution: 4096 x 2160 pixels. Ethernet interface type: Gigabit Ethernet, LAN controller: Realtek RTL8111H |
| Product colour | Black |
| Component for | PC |
| Maksimaalne resolutsioon | 4096 x 2160 pixels |
| Tootja koduleht | https://www.msi.com/Motherboard/A520M-A-PRO/Overview |
| Transpordipakendi kaal | 16.75 kg |
| Transpordipakendi kõrgus | 28.2 cm |
| Transpordipakendi laius | 53.8 cm |
| Transpordipakendi sügavus | 59.2 cm |
| Kõrgus | 60 mm |
| Toote kaal | 698 g |
| DVI-D ports quantity | 1 |
| Ethernet interface type | Gigabit Ethernet |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 1 |
| Headphone outputs | 1 |
| Microphone in | Jah |
| Motherboard chipset | AMD A520 |
| RAID support | Jah |
| Unbuffered memory | Jah |
| LAN controller | Realtek RTL8111H |
| Number of memory slots | 2 |
| Processor Socket | Socket AM4 |
| Raid Levels | 0/1/10 |
| Supported memory clock speeds | 1866/2133/2400/2667/2800/2933/3000/3066/3200/3466/3600/3733/3866/4000/4133/4266/4400/4600 MHz |
| USB 2.0 connectors | 2 |
Digipood.eu keskonnast ostetud toodetele pakume järgnevaid kättesaamise ja kohaletoimetamise viise.
| Kohaletoimetamise viis | Kellaajad/info | Maksumus | ||
|---|---|---|---|---|
|
|
Tarne aeg asub "Lisa Ostukorvi nupu all"
|
Tasuta | ||
|
Tarned pakipunktidesse |
Tarne aeg asub "Lisa Ostukorvi nupu all" Kättesaamise koha valib kasutaja tarneviisi valimisel.
|
|||
|
Digipood.eu valikul
|
Saadetis otse postkasti, pakume seda võimalust nt mälupulkadele, mälukaartidele jne. Kui klient on valinud selle saatmisviisi ning saatmine pole võimalik võtame teiega ühendust ning lepime kokku teise saatmisviisi. |
2.00€ | ||