Vajad toodet suuremas koguses või püsitellimust?
Võta ühendust meie klienditoega info[at]digipood.eu
A 4G+ Router for Flexible Connections
AC1200 Dual Band Wi-Fi LTE Router
Fast 4G+ Connection Where You Need It
Simple, just one SIM card
Traditional broadband or cable installation is expensive and time-consuming for your vacation home, farm, or suburban warehouse. Long contract periods also create headaches for short-rentals, pop-up venues, and temporary shops to access the internet. Archer MR505 ensures a comfortable and no-block network installation. Plug in your SIM card and enjoy high-speed internet!
Superfast 4G+ LTE Speed for Reliable Wi-Fi
Thanks to 4G+ Carrier Aggregation technology which combines different carrier signals for even faster bandwidth, MR505 boosts 300 Mbps download speeds fulfills your devices’ needs. It can also share a dual-band Wi-Fi network with speeds of 867 Mbps on 5 GHz for bandwidth-intensive tasks like HD streaming and gaming and 300 Mbps on 2.4 GHz for internet surfing, email, and social media.
Ideal for Small Business
with 64 Devices Connection Simultaneously
Easily share a 3G/4G connection with up to 64 wireless devices, such as phones, tablets, and laptops, at the same time. 3 LAN ports stand ready to provide internet for wired devices like desktop computers.
Powerful CPU
for Stable Data Processing
MU-MIMO
Serves Multiple Devices at once
Beamforming
Concentrate Signal Strength
Amplifier with External Antennas
Boost Signal Coverage
Flexibly Create Whole Home Mesh WiFi
If you have any dead zones at home, just add another EasyMesh-compatible router/range extender to further form your whole home multi-gigabit mesh WiFi. No more searching for a stable connection.
WiFi Dead Zone Killer
Eliminate weak signal areas with WiFi coverage for the whole house
Smart Roaming
Uninterrupted streaming when moving around your home
One WiFi Name
No more switching WiFi network names
Available WAN Connection Backup
With a fully functional WAN/LAN port, Archer MR505 can work as a router that is compatible with cable, fiber, and DSL modems, or provide internet for wired devices. The reliable access is for up to 64 devices Simultaneously.
Easy Setup and Use
Set up the Archer MR505 in minutes thanks to its intuitive web interface and the powerful Tether app. Manage network settings, including Parental Controls and Access Control, from any Android or iOS device. Tether also provides Automatic Firmware Updates to always give your network the latest performance and security.
| Tootja | TP-LINK |
| Tootekood | ARCHERMR505 |
| EAN | 8885020620078 |
| Google link | lisainfo |
| Garantiiaeg | 36 kuud |
| .: Üldised andmed :. | |
| Seadme tüüp | Wireless Router |
| Tootja koduleht | https://www.tp-link.com/uk/home-networking/3g-4g-router/archer-mr505/ |
| Seadme tüüp | Desktop/pole router |
| .: Võrgustumine :. | |
| Mobile network generation | 4G |
| 3G-standardid | DC-HSPA+/HSPA+/UMTS |
| WiFi-standardid | 802.11a/802.11b/802.11g/Wi-Fi 4 (802.11n)/Wi-Fi 5 (802.11ac) |
| Ethernet LAN | Jah |
| .: Pesad & liidesed :. | |
| USB port | Ei |
| Turvalisus | |
| 64, 128-bit WEP | Jah |
| WPA - Wi-Fi Protected Access | Jah |
| WPA2 - Wi-Fi Protected Access | Jah |
| Antenn | |
| Antenna design | Internal |
| Antennide arv | 2 |
| Juhtmevaba LAN-i omadused | |
| IEEE 802.11 b/g | Jah |
| IEEE 802.11a | Jah |
| IEEE 802.11ac | Jah |
| IEEE 802.11n | Jah |
| Wi-Fi laineala | 2.4 GHz and 5 GHz |
| WiFi andmeedastuskiirused | 1200 Mbps |
| Andmeedastus | |
| Static route | Jah |
| Toide | |
| Toitenõuded | 12V/1.5A |
| Ethernet LAN-funktsioonid | |
| 10/100/1000M | 3 |
| Funktsioonid | |
| Number of guest networks (5 GHz) | 1 |
| Number of guest networks (2.4 GHz) | 1 |
| Mudeli originaalnimi | ARCHER MR505 |
| Mobiilivõrk | |
| 4G | Jah |
| Muud funktsioonid | |
| Saatevõimsus | 20 dBm |
| Andmeedastuskiirus | 867 Mbps |
| Töötingimused | |
| Kasutamistemperatuur (T-T) | 0 - 40 °C |
| WAN-ühendus | |
| Ethernet WAN | Jah |
| .: Kaal ja mõõtmed :. | |
| Netokaal | 0.957 kg |
| Brutokaal | 1.06 kg |
| Laius | 212 mm |
| Sügavus | 157.5 mm |
| Kõrgus | 57 mm |
| Mõõtmed (l x s x k) | 212 × 157.5 × 57 mm |
| .: Pakendi sisu :. | |
| AC-adapter kaasa arvatud | Jah |
| Tarvikud kaasa arvatud | 4G+ Cat6 300 Mbps LTE AC1200 Wireless Dual Band Gigabit Router Archer MR505 1.5m Power Adapter RJ45 Ethernet Cable Quick Installation Guide |
| .: Pakendi andmed :. | |
| Pakendi tüüp | Box |
| Max kogus transpordipakendis | 10 |
| Pakendi maht | 0.0071392 cubm |
| Transpordipakendi kaal | 10.6 kg |
| Transpordipakendi kõrgus | 48.5 cm |
| Transpordipakendi laius | 32 cm |
| Transpordipakendi sügavus | 46 cm |
| Muud andmed | |
| Security algorithms | 128-bit WEP/64-bit WEP/WPA/WPA3 |
| LAN \ WAN ports | 1 |
| Parental control | Jah |
| DHCP server | Jah |
| WPA3 | Jah |
| DHCP client | Jah |
| Unit Box Height | 0.091 |
| Unit Box Length | 0.31 |
| Unit Box Width | 0.223 |
| CnCode | 85176200 |
| Units per Shipping Box | 10 |
| Unit Calculated Volume | 0.0071392 cubm |
| Product Net Weight | 0.957 kg |
| Summary | TP-Link Archer 4G+ Cat6 AC1200 Wireless Dual Band Gigabit Router. Wi-Fi band: Dual-band (2.4 GHz / 5 GHz), Top Wi-Fi standard: Wi-Fi 5 (802.11ac), WLAN data transfer rate (max): 1200 Mbit/s. Ethernet LAN interface type: Gigabit Ethernet, Ethernet LAN data rates: 10,100,1000 Mbit/s, Cabling technology: 10/100/1000Base-T(X). Mobile network generation: 4G, 3G standards: DC-HSPA+, HSPA+, UMTS, 4G standard: LTE-TDD & LTE-FDD. Security algorithms: 64-bit WEP, 128-bit WEP, WPA, WPA3. Product type: Desktop/pole router, Product colour: White |
| Cabling technology | 10/100/1000Base-T(X) |
| WLAN data transfer rate (second band) | 867 Mbit/s |
| WLAN data transfer rate (first band) | 300 Mbit/s |
| Dynamic DNS (DDNS) | Jah |
| Detachable antenna(s) | Jah |
| SIM card slot | Jah |
| Unit Calculated Weight | 1.06 kg |
| 4G standard | LTE-TDD & LTE-FDD |
| WLAN data transfer rate (max) | 1200 Mbit/s |
| Top Wi-Fi standard | Wi-Fi 5 (802.11ac) |
| Product colour | White |
| Antennas quantity | 2 |
| DC-in jack | Jah |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 3 |
| Ethernet LAN interface type | Gigabit Ethernet |
| Indication light | Jah |
| Power source type | DC |
| Quick start guide | Jah |
| Wi-Fi band | Dual-band (2.4 GHz / 5 GHz) |
| 3G bands supported | 2100/850/900 MHz |
| 4G bands supported | 1800/2100/2300/2500/2600/700/800/850/900 MHz |
| Ethernet LAN data rates | 10/100/1000 Mbit/s |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 - 90 % |
| Output current | 1.5 A |
| Output Voltage | 12 V |
| Storage relative humidity (H-H) | 5 - 90 % |
| VPN Server | Y |
Digipood.eu keskonnast ostetud toodetele pakume järgnevaid kättesaamise ja kohaletoimetamise viise.
| Kohaletoimetamise viis | Kellaajad/info | Maksumus | ||
|---|---|---|---|---|
|
|
Tarne aeg asub "Lisa Ostukorvi nupu all"
|
Tasuta | ||
|
Tarned pakipunktidesse |
Tarne aeg asub "Lisa Ostukorvi nupu all" Kättesaamise koha valib kasutaja tarneviisi valimisel.
|
|||
|
Digipood.eu valikul
|
Saadetis otse postkasti, pakume seda võimalust nt mälupulkadele, mälukaartidele jne. Kui klient on valinud selle saatmisviisi ning saatmine pole võimalik võtame teiega ühendust ning lepime kokku teise saatmisviisi. |
2.00€ | ||