Vajad toodet suuremas koguses või püsitellimust?
Võta ühendust meie klienditoega info[at]digipood.eu
Kuumakse al. 6.84 €. Taotle järelmaksu ostukorvis.
Bring Your Home Network to a New World
MERCUSYS Wi-Fi 7 Router
WiFi 7 Brings Your Network to a Next Level
Armed with WiFi 7, MR47BE makes you enjoy fluid 8K streaming, VR/AR, video conferencing, online gaming, and fast downloads.
WiFi 7 Brings Your Network to a Next Level
WiFi 7, the latest WiFi standard, has arrived with jaw-dropping performance—offering accelerated throughput, lower latency, stronger anti-jamming, and higher efficiency. Join the pros and experience the sheer performance of the next generation of WiFi.
Full 2.5 Gbps Ports for a Higher Network Performance
Equipped with 1× 2.5 Gbps WAN port and 3× 2.5 Gbps LAN ports. MR47BE allows you to take full advantage of your broadband speed. Plug your PCs, smart TVs, game consoles or NAS devices into the ports for blazing-fast wired connection.
More Targeted Signals that Penetrate Walls
Six external high-gain antennas armed with integrated signal amplifiers provide strong WiFi signals that reach farther. Beamforming detects your connected devices and concentrates wireless signal strength towards them, making your connections more stable.
Cover Your Whole Home with EasyMesh
MR47BE is compatible with EasyMesh, enabling you to set up a whole home mesh network with one WiFi name and password with any other APs that support EasyMesh from multiple vendors. Enjoy flexible, scalable, and seamless mesh WiFi throughout your home!
Protect Your Kids When They’re Online
Easily manage your kids’ online time and content to create a healthy online environment for all.
Easy Setup and Management via the MERCUSYS App
Without needing technical knowledge or reading installation instructions in advance, just follow the on-screen directions with the MERCUSYS app to set up your router in minutes. The MERCUSYS app helps you set and manage your WiFi at home or away through your iOS or Android devices.
The Latest WPA3 Protects Your Personal Network
The latest security standard, WPA3, offers improved comprehensive WiFi protection to defend your devices and private information against brute-force attacks.
| Tootja | MERCUSYS |
| Tootekood | MR47BE |
| EAN | 6957939001391 |
| Google link | lisainfo |
| Garantiiaeg | 24 kuud |
| .: Üldised andmed :. | |
| Seadme tüüp | Router |
| Tootja koduleht | https://www.mercusys.com/en/product/details/mr47be/ |
| Seadme tüüp | Tabletop router |
| .: Disain :. | |
| Toote värv | Black |
| .: Võrgustumine :. | |
| Port triggering | Jah |
| WiFi-standardid | 802.11a/802.11b/802.11g/Wi-Fi 4 (802.11n)/Wi-Fi 5 (802.11ac)/Wi-Fi 6 (802.11ax)/Wi-Fi 6E (802.11ax)/Wi-Fi 7 (802.11be) |
| Ethernet LAN | Jah |
| .: Pesad & liidesed :. | |
| USB port | Ei |
| Antenn | |
| Antenna direction type | Omni-directional |
| Antenna design | External |
| Antenni tüüp | Omni-Directional |
| Antennide arv | 6 |
| Juhtmevaba LAN-i omadused | |
| IEEE 802.11a/b/g | Jah |
| IEEE 802.11ac | Jah |
| IEEE 802.11n | Jah |
| Funktsioonid | |
| Number of guest networks (5 GHz) | 1 |
| Number of guest networks (2.4 GHz) | 1 |
| Mudeli originaalnimi | MR47BE |
| Muud funktsioonid | |
| Andmeedastuskiirus | 9300 Mbps |
| Töötingimused | |
| Kasutamistemperatuur (T-T) | 0 - 40 °C |
| WAN-ühendus | |
| Ethernet WAN | Jah |
| DSL WAN | Ei |
| .: Kaal ja mõõtmed :. | |
| Netokaal | 1 kg |
| Brutokaal | 1.4 kg |
| Laius | 258 mm |
| Sügavus | 119 mm |
| Kõrgus | 43.3 mm |
| Mõõtmed (l x s x k) | 258 × 119 × 43.3 mm |
| .: Pakendi sisu :. | |
| Tarvikud kaasa arvatud | • BE9300 Tri-Band Wi-Fi 7 Router MR47BE • Power Adapter • Quick Installation Guide • RJ45 Ethernet Cable |
| .: Pakendi andmed :. | |
| Max kogus transpordipakendis | 10 |
| Pakendi maht | 0.00792 cubm |
| Transpordipakendi kaal | 13.95 kg |
| Transpordipakendi kõrgus | 40 cm |
| Transpordipakendi laius | 36 cm |
| Transpordipakendi sügavus | 55 cm |
| Muud andmed | |
| CnCode | 85176200 |
| Wall mountable | Jah |
| Unit Box Length | 0.075 |
| Universal Plug and Play (UPnP) | Jah |
| Unit Box Height | 0.26 |
| 2.5GbE | 3 |
| Web-based management | Jah |
| Reset button | Jah |
| Unit Box Width | 0.33 |
| IEEE 802.11ax | Jah |
| LAN \ WAN ports | 1 |
| Access Control List (ACL) | Jah |
| Firewall security | SPI Firewall |
| Guest access | Jah |
| DHCP server | Jah |
| DMZ support | Jah |
| DHCP client | Jah |
| 3G/4G USB modem compatibility | Ei |
| WPS push button | Jah |
| Number of guest networks (6 GHz) | 1 |
| WLAN data transfer rate (third band) | 5760 Mbit/s |
| WLAN data transfer rate (second band) | 2880 Mbit/s |
| WLAN data transfer rate (first band) | 574 Mbit/s |
| WAN connection type | RJ-45 |
| WLAN data transfer rate (max) | 9300 Mbit/s |
| Port forwarding | Jah |
| Units per Shipping Box | 10 |
| SIM card slot | Ei |
| Top Wi-Fi standard | Wi-Fi 7 (802.11be) |
| Product colour | Black |
| Summary | Mercusys BE9300 Tri-Band Wi-Fi 7 Router. WAN connection type: RJ-45. Wi-Fi band: Tri-band (2.4 GHz / 5 GHz / 6 GHz), Top Wi-Fi standard: Wi-Fi 7 (802.11be), WLAN data transfer rate (max): 9300 Mbit/s. Ethernet LAN interface type: 2.5 Gigabit Ethernet, Ethernet LAN data rates: 10,100,1000,2500 Mbit/s, VPN server: OpenVPN/PPTP/L2TP/ WireGuard VPN Server and Clients. Firewall security: SPI Firewall. Product type: Tabletop router, Product colour: Black, LED indicators: LAN, Power, WAN |
| Unit Calculated Weight | 1.4 kg |
| Product Net Weight | 1 kg |
| Unit Calculated Volume | 0.00792 cubm |
| Antennas quantity | 6 |
| DC-in jack | Jah |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 3 |
| Ethernet LAN interface type | 2.5 Gigabit Ethernet |
| LED indicators | LAN,Power,WAN |
| Power source type | DC |
| Wi-Fi band | Tri-band (2.4 GHz / 5 GHz / 6 GHz) |
| Ethernet LAN data rates | 10/100/1000/2500 Mbit/s |
| Firewall | Jah |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 - 90 % |
| Storage relative humidity (H-H) | 5 - 90 % |
| VPN Server | OpenVPN/PPTP/L2TP/ WireGuard VPN Server and Clients |
Digipood.eu keskonnast ostetud toodetele pakume järgnevaid kättesaamise ja kohaletoimetamise viise.
| Kohaletoimetamise viis | Kellaajad/info | Maksumus | ||
|---|---|---|---|---|
|
|
Tarne aeg asub "Lisa Ostukorvi nupu all"
|
Tasuta | ||
|
Tarned pakipunktidesse |
Tarne aeg asub "Lisa Ostukorvi nupu all" Kättesaamise koha valib kasutaja tarneviisi valimisel.
|
|||
|
Digipood.eu valikul
|
Saadetis otse postkasti, pakume seda võimalust nt mälupulkadele, mälukaartidele jne. Kui klient on valinud selle saatmisviisi ning saatmine pole võimalik võtame teiega ühendust ning lepime kokku teise saatmisviisi. |
2.00€ | ||