Vajad toodet suuremas koguses või püsitellimust?
Võta ühendust meie klienditoega info[at]digipood.eu
The Keychron B6 Pro is a lightweight, ultra-thin and full-size wireless keyboard with a 1,200-hour long battery life. It supports 2.4GHz wireless, Bluetooth, and wired modes, easily connecting to phones, tablets, PCs, and Macs. With ZMK customization, it offers tailored settings for home, office, or travel.
1200 Hours of Use on A Single Charge
Don't wait for a full charge—operate it even while charging and enjoy uninterrupted usage with an impressive continuous battery life of up to 1200 hours, approximately 8 months with 5 hours of daily use. This ensures you can rely on your device for extended periods without the need for frequent recharging.
2.4 GHz & Bluetooth Connection
Enjoy excellent performance with the B6 Pro's 2.4 GHz wireless connection, featuring a swift 1000 Hz polling rate for a cable-free and tidy setup. Effortlessly switch between devices using Bluetooth 5.2, enabling smooth multitasking.
Program B6 Pro with Keychron Launcher.
Unlock limitless customization with Keychron Launcher web app, enabling easy key remapping, macros, shortcuts, and more.
Suitable For All Devices
Offers a Mac layout while remaining compatible with Windows. It stands out in the market by providing the same multimedia and function key functions as Apple keyboards for Mac users, but with enhanced tactile feedback.
Additionally, you can use the Keychron Launcher to configure keymaps for Mac and Windows devices, enabling seamless switching without changing keycaps.
Concave Keycaps for Precision
Concave keycaps ensure precise input and comfortable typing. Designed to fit your fingers naturally, they reduce errors and enhance efficiency.
Quickly Access Emojis
Use 'fn' + 'shift' to effortlessly bring up emojis with your right hand while typing, allowing you to quickly and easily express your emotions instantly. This shortcut makes it convenient to add a personal touch to your messages.
Protective Silicone Skin
Protect your keyboard with a silicone key skin for longer-lasting use. Each key is individually molded for a perfect fit, enhancing your typing experience. Washable and reusable, it guards against spills, dust, and more, keeping your keyboard clean and fresh.
Ergonomic Support
With a tilt angle of 3.2 degrees and an ultra-thin integrated body of 5.2mm thickness, it provides stability while typing, preventing wobbling and reducing fatigue even during long typing sessions.
| Tootja | KEYCHRON |
| Tootekood | B6P-K8 |
| EAN | 4895248876625 |
| Google link | lisainfo |
| Garantiiaeg | 24 kuud |
| .: Disain :. | |
| Material | Acrylonitrile butadiene styrene (ABS) |
| Toote värv | Ivory |
| .: Ühendus :. | |
| Bluetooth | Jah |
| Bluetoothi versioon | 5.2 |
| Muud näitajad | |
| Wireless receiver interface | USB Type-A |
| Keyboard key profile | Low-profile |
| Multi-device support | Jah |
| Anti-ghosting | Jah |
| Adjustable keyboard height | Ei |
| Island-style keyboard | Jah |
| Detachable cable | Jah |
| Adapters included | USB |
| Keyboard battery type | Built-in battery |
| Unit Box Height | 0.04 |
| Receiver included | Jah |
| Wrist rest | Ei |
| Surface coloration | Monochromatic |
| Recommended usage | Home/Office |
| Keyboard number of keys | 109 |
| Keyboard style | Straight |
| Keyboard form factor | Full-size (100%) |
| Linux operating systems supported | Jah |
| Unit Calculated Weight | 0.929 kg |
| Phone dock | Ei |
| Physical layout | ANSI |
| Keycaps material | Acrylonitrile butadiene styrene (ABS) |
| Flexible keyboard | Ei |
| Retractable smartphone holder | Ei |
| Mobile device holder | Ei |
| Product colour | Ivory |
| Summary | Keychron B6P-K8. Keyboard form factor: Full-size (100%). Keyboard style: Straight. Connectivity technology: Wireless, Device interface: USB + RF Wireless + Bluetooth, Keyboard key switch: Mechanical, Keyboard number of keys: 109, Recommended usage: Home/Office. Product colour: Ivory |
| Product Net Weight | 0.623 kg |
| Unit Calculated Volume | 0.002829 cubm |
| Units per Shipping Box | 20 |
| Keycaps | Double shot |
| CnCode | 84716060 |
| Unit Box Width | 0.45 |
| Unit Box Length | 0.14 |
| On/off nupp | Jah |
| Keyboard key switch | Mechanical |
| Kasutamistemperatuur (T-T) | -10 - 50 °C |
| Multimedia keys | Jah |
| Osutamisseade | Ei |
| Akutehnoloogia | Lithium Polymer (LiPo) |
| Backlight | Ei |
| Tootja koduleht | https://www.keychron.com/products/keychron-b6-pro-ultra-slim-wireless-keyboard?_pos=1&_psq=B6P-K8&_ss=e&_v=1.0&variant=41293897007193 |
| Mõõtmed (l x s x k) | 429 x 130 mm |
| Numbriklaviatuur | Jah |
| Ergonomic design | Jah |
| Keyboard features | Keyboard only |
| Mac operating systems supported | MacOS |
| Power source type | Battery,USB |
| Proximity sensor | Ei |
| Rechargeable | Jah |
| Ümbritseva valguse andur | Ei |
| USB connector type | USB Type-A,USB Type-C |
| Windows keys | Jah |
| Windows operating systems supported | Jah |
| Aku mahutavus | 800 mAh |
| Battery recharge time | 2.5 h |
| Connectivity Technology | Wireless |
| Device interface | USB + RF Wireless + Bluetooth |
| Sõrmejäljelugeja | Ei |
| Frequency Band | 2.4 GHz |
| Klaviatuuri keel | ENG |
| Klaviatuuri taustavalgus | Ei |
| Keyboard dimensions (WxDxH) | 429 x 130 x 14.5 mm |
| Keyboard weight | 623 g |
| Mudel | B6P-K8 |
| Mouse included | Ei |
| Number of products included | 1 pc(s) |
| Polling rate | 1000/90 Hz |
| Radio Frequence | 2,4 GHz |
| USB hub | Ei |
Digipood.eu keskonnast ostetud toodetele pakume järgnevaid kättesaamise ja kohaletoimetamise viise.
| Kohaletoimetamise viis | Kellaajad/info | Maksumus | ||
|---|---|---|---|---|
|
|
Tarne aeg asub "Lisa Ostukorvi nupu all"
|
Tasuta | ||
|
Tarned pakipunktidesse |
Tarne aeg asub "Lisa Ostukorvi nupu all" Kättesaamise koha valib kasutaja tarneviisi valimisel.
|
|||
|
Digipood.eu valikul
|
Saadetis otse postkasti, pakume seda võimalust nt mälupulkadele, mälukaartidele jne. Kui klient on valinud selle saatmisviisi ning saatmine pole võimalik võtame teiega ühendust ning lepime kokku teise saatmisviisi. |
2.00€ | ||