Vajad toodet suuremas koguses või püsitellimust?
Võta ühendust meie klienditoega info[at]digipood.eu
Kuumakse al. 6.32 €. Taotle järelmaksu ostukorvis.
X Series motherboard offers a compact, high-value solution, balancing performance, versatility, and reliability for both professional and daily tasks.
The ASRock X-Series motherboard provides a high-value solution, balancing performance and versatility within a compact form factor. It’s highly capable in handling a wide range of tasks, from professional productivity to everyday usage, striking an excellent balance between affordability, reliability, and efficiency.
Power Phase Design
Featuring sturdy components and completely smooth power delivery to the CPU, offering enhanced performance for gamers.
Hyper M.2 Gen4 x4
Supports PCI Express 4.0 M.2 SSDs, it is capable of perform twice the speed compared to previous 3rd generation, giving a lightning fast data transferring experience.
Aluminum Heatsink
The first thing that catches the eye is the optimized Aluminum Heatsink Design. Heatsinks are crucial for efficient heat dissipation, especially during heavy workloads like gaming or productivity tasks. Motherboard that built with heatsinks can effectively manage thermal performance, hence ensure system stability and durability effortlessly.
Wi-Fi 6 802.11ax
Wi-Fi 6 (802.11ax) supports speeds of up to 2.4 Gbps and operates natively across both the 2.4 GHz and 5 GHz bands. It also delivers significantly improved bi-directional MU-MIMO support for more efficient multi-device connectivity.
M.2 (KEY E) For WiFi
Besides the onboard LAN port, users may also choose wireless connections by M.2 (Key E) slot.
Dragon 2.5 Gb/s LAN
The intelligent 2.5Gb/s LAN platform is built for maximum networking performance for the demanding requirements of home networking, content creators, online gamers and high-quality streaming media. Boost networking performance up to 2.5X the bandwidth compared to the standard gigabit Ethernet, you’ll enjoy the faster and uncompromised connectivity experience for gaming, file transfers and backups.
Front USB 3.2 Gen1 Type-C
Front USB 3.2 Gen1 Type-C header delivers up to 5 Gbps data transfer rate and next generation reversible USB design to the front panel of computer case.
POLYCHROME RGB
This motherboard features onboard RGB headers and addressable RGB headers that allow motherboard to be connected to compatible LED devices such as strip, CPU fans, coolers, chassis and so on. Users may also synchronize RGB LED devices across the Polychrome RGB Sync-certified accessories to create their own unique lighting effects.
SignalRGB
SignalRGB unifies your RGB devices, offering seamless customization, game-reactive effects, macro automation, and system monitoring. The official partnership empowers ASRock motherboards with advanced lighting control, enhances compatibility with a diverse range of RGB devices, and provides greater customization flexibility.
| Tootja | ASROCK |
| Tootekood | H810M-X GEN5 WIFI |
| EAN | 4711581493834 |
| Google link | lisainfo |
| Garantiiaeg | 36 kuud |
| .: Disain :. | |
| Emaplaadi kujutegur | micro ATX |
| Laius | 244 mm |
| Sügavus | 193 mm |
| .: Mälu :. | |
| Maksimaalne sisemälu | 128 GB |
| .: Audio :. | |
| Audioväljundi kanalid | 7.1 channels |
| .: Võrgustumine :. | |
| Ethernet LAN | Jah |
| WiFi | Jah |
| WiFi-standardid | 802.11a/802.11b/802.11g/Wi-Fi 4 (802.11n)/Wi-Fi 5 (802.11ac)/Wi-Fi 6 (802.11ax) |
| Bluetooth | Jah |
| Bluetoothi versioon | 5.3 |
| Sisemine I/O moodul | |
| TPM-ühenduspesa | Jah |
| Tagapaneeli I/O pesad | |
| HDMI-portide arv | 1 |
| USB 2.0 portide arv | 4 |
| Lisad | |
| Kaablid kaasa arvatud | SATA |
| Muud näitajad | |
| RGB LED pin header | Jah |
| BIOS type | UEFI AMI |
| EPS power connector (8-pin) | Jah |
| Memory slots type | DIMM |
| Motherboard chipset family | Intel |
| Number of chassis fan connectors | 1 |
| Supported memory types | DDR5-SDRAM |
| Memory channels | Dual-channel |
| Front panel audio connector | Jah |
| CPU fan connector | Jah |
| Number of SATA III connectors | 4 |
| Number of M.2 (M) slots | 1 |
| Line-in | Jah |
| Supported storage drive interfaces | SATA III,M.2 |
| Processor manufacturer | Intel |
| Antenna included | Jah |
| ATX Power connector (24-pin) | Jah |
| PCI Express x16 (Gen 5.x) slots | 1 |
| Unit Box Height | 0.265 |
| Unit Box Length | 0.26 |
| Unit Box Width | 0.06 |
| CnCode | 84733020 |
| ECC сompatibility | Non-ECC |
| Unit Calculated Volume | 0.005111 cubm |
| Unit Calculated Weight | 1.05 kg |
| HDCP version | 2.3 |
| USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-A ports quantity | 2 |
| Top Wi-Fi standard | Wi-Fi 6 (802.11ax) |
| Audio chip | Realtek ALC897 |
| USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) connectors | 2 |
| PCI Express x1 (Gen 4.x) slots | 1 |
| Compatible processor series | Intel Core Ultra (Series 2) |
| DisplayPort versioon | 1.4 |
| Kogus transpordikasti kohta | 10 |
| Number of CPU fan connectors | 1 |
| Component for | PC |
| HDCP | Jah |
| Tootja koduleht | https://www.asrock.com/MB/Intel/H810M-X%20Gen5%20WiFi/index.asp#Specification |
| DisplayPorts quantity | 1 |
| Ethernet interface type | 2.5 Gigabit Ethernet |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 1 |
| Microphone in | Jah |
| Motherboard chipset | Intel H810 |
| Unbuffered memory | Jah |
| Windows operating systems supported | Windows 11 x64 |
| BIOS memory size | 256 Mbit |
| LAN controller | Dragon RTL8125BG |
| Number of memory slots | 2 |
| Processor Socket | LGA 1851 (Socket V1) |
| USB 2.0 connectors | 1 |
Digipood.eu keskonnast ostetud toodetele pakume järgnevaid kättesaamise ja kohaletoimetamise viise.
| Kohaletoimetamise viis | Kellaajad/info | Maksumus | ||
|---|---|---|---|---|
|
|
Tarne aeg asub "Lisa Ostukorvi nupu all"
|
Tasuta | ||
|
Tarned pakipunktidesse |
Tarne aeg asub "Lisa Ostukorvi nupu all" Kättesaamise koha valib kasutaja tarneviisi valimisel.
|
|||
|
Digipood.eu valikul
|
Saadetis otse postkasti, pakume seda võimalust nt mälupulkadele, mälukaartidele jne. Kui klient on valinud selle saatmisviisi ning saatmine pole võimalik võtame teiega ühendust ning lepime kokku teise saatmisviisi. |
2.00€ | ||