Vajad toodet suuremas koguses või püsitellimust?
Võta ühendust meie klienditoega info[at]digipood.eu
Kuumakse al. 8.53 €. Taotle järelmaksu ostukorvis.
Rock Series brings reliable performance and solid quality in a clean, modern design—ready for work, study, and gaming with practical, well-balanced features.
Digi Power
This motherboard uses a next generation digital PWM (Pulse-Width Modulation) design, providing CPU a smooth and efficient power source which expands the lifespan and stability of the motherboard.
DDR5 XMP & EXPO Support
Derived from the “built for stable and reliable” designing concept, ASRock does not compromise on any details. This motherboard is built with high quality materials, enthusiasts are able to enjoy the boost of DDR5 memory overclocking performance by enabling the pre-tested profiles. Make sure the memory modules are Intel® XMP/AMD EXPO™ capable and overclocking can be made so affordable, satisfying and absolutely no sweat at all.
PCIe Gen5 Blazing M.2
The Blazing M.2 accommodates the latest PCI Express 5.0 standard to perform twice the bandwidth compared to previous generation, with a breathtaking 128Gb/s transfer speed, it is ready to unleash the full potential of future ultrafast SSDs.
Aluminum Heatsink
The first thing that catches the eye is the optimized Aluminum Heatsink Design. Heatsinks are crucial for efficient heat dissipation, especially during heavy workloads like gaming or productivity tasks. Motherboard that built with heatsinks can effectively manage thermal performance, hence ensure system stability and durability effortlessly.
Wi-Fi 6E 802.11axe
WiFi 6E technology has extended to the whole new 6GHz spectrum band, providing more WiFi capability and giving an even better and faster internet traffic. In addition to deliver higher speeds, the WiFi 6E also enhances the lower latency and supports service levels that are equivalent to 5G networks.
Dragon 2.5 Gb/s LAN
The intelligent 2.5Gb/s LAN platform is built for maximum networking performance for the demanding requirements of home networking, content creators, online gamers and high-quality streaming media. Boost networking performance up to 2.5X the bandwidth compared to the standard gigabit Ethernet, you’ll enjoy the faster and uncompromised connectivity experience for gaming, file transfers and backups.
Front USB 3.2 Gen1 Type-C
Front USB 3.2 Gen1 Type-C header delivers up to 5 Gbps data transfer rate and next generation reversible USB design to the front panel of computer case.
POLYCHROME RGB
This motherboard features onboard RGB headers and addressable RGB headers that allow motherboard to be connected to compatible LED devices such as strip, CPU fans, coolers, chassis and so on. Users may also synchronize RGB LED devices across the Polychrome RGB Sync-certified accessories to create their own unique lighting effects.
SignalRGB
SignalRGB unifies your RGB devices, offering seamless customization, game-reactive effects, macro automation, and system monitoring. The official partnership empowers ASRock motherboards with advanced lighting control, enhances compatibility with a diverse range of RGB devices, and provides greater customization flexibility.
| Tootja | ASROCK |
| Tootekood | B860M ROCK WIFI |
| EAN | 4711581494152 |
| Google link | lisainfo |
| Garantiiaeg | 36 kuud |
| .: Disain :. | |
| Emaplaadi kujutegur | micro ATX |
| Laius | 244 mm |
| Sügavus | 218 mm |
| .: Mälu :. | |
| Maksimaalne sisemälu | 128 GB |
| .: Audio :. | |
| Audioväljundi kanalid | 7.1 channels |
| .: Võrgustumine :. | |
| Ethernet LAN | Jah |
| WiFi | Jah |
| WiFi-standardid | 802.11a/802.11b/802.11g/Wi-Fi 4 (802.11n)/Wi-Fi 5 (802.11ac)/Wi-Fi 6E (802.11ax) |
| Bluetooth | Jah |
| Bluetoothi versioon | 5.3 |
| Sisemine I/O moodul | |
| TPM-ühenduspesa | Jah |
| Tagapaneeli I/O pesad | |
| HDMI-portide arv | 1 |
| USB 2.0 portide arv | 2 |
| Lisad | |
| Kaablid kaasa arvatud | SATA |
| Muud näitajad | |
| PCI Express x16 (Gen 5.x) slots | 1 |
| BIOS type | UEFI AMI |
| Memory slots type | DIMM |
| Motherboard chipset family | Intel |
| Number of chassis fan connectors | 2 |
| Supported memory types | DDR5-SDRAM |
| Memory channels | Dual-channel |
| Front panel audio connector | Jah |
| CPU fan connector | Jah |
| Number of SATA III connectors | 4 |
| Number of M.2 (M) slots | 1 |
| Line-in | Jah |
| Supported storage drive interfaces | M.2,SATA III |
| Processor manufacturer | Intel |
| Antenna included | Jah |
| RGB LED pin header | Jah |
| ATX Power connector (24-pin) | Jah |
| Unit Box Height | 0.265 |
| Unit Box Length | 0.3 |
| Unit Box Width | 0.06 |
| CnCode | 84733020 |
| ECC сompatibility | Non-ECC |
| Unit Calculated Volume | 0.005842 cubm |
| Unit Calculated Weight | 1.27 kg |
| HDCP version | 2.3 |
| USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-A ports quantity | 3 |
| Top Wi-Fi standard | Wi-Fi 6E (802.11ax) |
| Audio chip | Realtek ALC897 |
| USB 3.2 Gen 2x2 Type-C ports quantity | 1 |
| USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) connectors | 2 |
| PCI Express x1 (Gen 4.x) slots | 1 |
| Compatible processor series | Intel Core Ultra (Series 2) |
| DisplayPort versioon | 1.4 |
| Kogus transpordikasti kohta | 10 |
| Number of CPU fan connectors | 1 |
| Number of RGB LED pin headers | 1 |
| Component for | PC |
| HDCP | Jah |
| Tootja koduleht | https://www.asrock.com/mb/Intel/B860M%20Rock%20WiFi/index.asp#Specification |
| DisplayPorts quantity | 1 |
| Ethernet interface type | 2.5 Gigabit Ethernet |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 1 |
| Microphone in | Jah |
| Motherboard chipset | Intel B860 |
| Unbuffered memory | Jah |
| Windows operating systems supported | Windows 11 x64 |
| BIOS memory size | 256 Mbit |
| LAN controller | Dragon RTL8125AG |
| Number of memory slots | 2 |
| Processor Socket | LGA 1851 (Socket V1) |
| USB 2.0 connectors | 2 |
Digipood.eu keskonnast ostetud toodetele pakume järgnevaid kättesaamise ja kohaletoimetamise viise.
| Kohaletoimetamise viis | Kellaajad/info | Maksumus | ||
|---|---|---|---|---|
|
|
Tarne aeg asub "Lisa Ostukorvi nupu all"
|
Tasuta | ||
|
Tarned pakipunktidesse |
Tarne aeg asub "Lisa Ostukorvi nupu all" Kättesaamise koha valib kasutaja tarneviisi valimisel.
|
|||
|
Digipood.eu valikul
|
Saadetis otse postkasti, pakume seda võimalust nt mälupulkadele, mälukaartidele jne. Kui klient on valinud selle saatmisviisi ning saatmine pole võimalik võtame teiega ühendust ning lepime kokku teise saatmisviisi. |
2.00€ | ||