Vajad toodet suuremas koguses või püsitellimust?
Võta ühendust meie klienditoega info[at]digipood.eu
Kuumakse al. 40.29 €. Taotle järelmaksu ostukorvis.
Step into the future of gaming where cyberpunk aesthetics meet sci-fi style. Gear up with cutting-edge technology that puts you ahead of the competition. The Cyborg 15 B13W with its futuristic, mech-inspired design, redefines the look and feel of a next-gen gaming laptop.
Bio-Mechanical Awakening
From the heart-shaped hole of the last generation breathes new life.
Exoskeletons, neurons, and membranes intertwine, fusing metal with flesh. The Cyborg is no longer just a machine—it's a living being, crossing the line between technology and vitality on a path of true evolution.
Into the Next Generation
Up to Intel® Core™ i7 processor 13620H
The 13th Gen. Intel® Core™ i7 processor is here. With improved hybrid core architecture consisting of 6 Performance-cores and 4 Efficient-cores, for better multitasking works and running demanding games.
GeForce RTX™ 50 Series Laptops
Game Changer
Powered by NVIDIA Blackwell, GeForce RTX™ 50 Series Laptop GPUs bring game-changing capabilities to gamers and creators. Equipped with a massive level of AI horsepower, the RTX 50 Series enables new experiences and next-level graphics fidelity. Multiply performance with NVIDIA DLSS 4, generate images at unprecedented speed, and unleash your creativity with NVIDIA Studio. All in the thinnest and longest lasting RTX laptops, optimized by Max-Q.
Supreme Speed. Superior Visuals.
DLSS 4 massively increases performance and improves image quality for top games using the power of AI.
Game-Winning Responsiveness
NVIDIA Reflex gives you the ultimate responsiveness, enhancing target acquisition, reaction time, and aim precision.
True-to-Life Graphics
Experience cinematic quality visuals at unprecedented speed with ray tracing and breakthrough neural rendering technologies.
Now Even Smarter
Experience smarter productivity with Copilot and MSI AI Engine for seamless multitasking. These advanced AI tools adapt to your needs, optimizing performance and effortlessly streamlining workflows.
Revolutionary Cooling
for Next-Gen Gaming
The new CPU-GPU shared-pipe design enables real-time heat dissipation balancing between the CPU & GPU for improved efficiency. This, in conjunction with MSI's exclusive thermal grease, ensures maximum performance during extreme gaming.
Light up with Gaming Style
The Cyborg Series is equipped with a 4-Zone RGB Keyboard with the lightened WASD and specially-designed keycaps. Enjoy the colorful light that shines like pulse energy giving you an immersive gaming experience with style!
At The Leading Edge of Speed
Faster memory read/write speed on DDR5 memory leads to accelerated performance in all aspects.
Accelerate The Game
Delivering up to 7.88 GB/s bandwidth, the PCIe Gen.4 SSD makes loading heavy tasks a breeze, from large games to robust projects.
Extraordinary Wireless Experience
The latest Wi-Fi 6E delivers stunning speed while keeps the network smooth and stable, even when sharing with multiple users.
Audio Euphoria
DTS delivers immersive, accurate audio placement for gamers, giving you the competitive edge.
Get All the Buffs
The exclusive MSI Center helps you control and customize your MSI laptop the way you want.
Seamless Gaming Experience
Developed under an exclusive partnership with BlueStacks, the MSI APP Player provides a seamless gaming experience between mobile and PC.
DISCOVER YOUR NEXT FAVORITE GAME
Enjoy hundreds of high-quality PC games with your new MSI devices and one month of Xbox Game Pass- including EA play. With new games added all the time, there’s always something new to play. Redeem Xbox Game Pass through your purchased MSI laptop via Microsoft Store APP.
| Tootja | MSI |
| Tootekood | CYBORG_15_B13WEKG-646NL |
| EAN | 4711377401654 |
| Google link | lisainfo |
| Garantiiaeg | 24 kuud |
| .: Üldised andmed :. | |
| Tooteseeria | Cyborg |
| Mudeli number | Cyborg 15 B13WEKG |
| Sülearvuti tüüp | Gaming |
| .: Disain :. | |
| Toote värv | Black |
| Kujutegur | Clamshell |
| .: Ekraan :. | |
| Ekraani diagonaal | 15.6" |
| Ekraani resolutsioon | 1920x1080 |
| Puutetundlik ekraan | Ei |
| HD tüüp | Full HD |
| Ekraani pind | IPS |
| .: Protsessor :. | |
| Protsessori sagedus | 2100 MHz |
| Protsessori perekond | Intel Core i5 |
| Protsessori mudel | i5-13420H |
| Protsessori Turbo Boost sagedus | 4.6 GHz |
| Protsessori vahemälu tüüp | Smart Cache |
| Protsessorituumad | 8 |
| Protsessori harud | 12 |
| Protsessori vahemälu | 12 MB |
| .: Mälu :. | |
| Sisemälu | 16GB |
| Sisemälu tüüp | DDR5 |
| Maksimaalne sisemälu | 96 GB |
| Mälu taktsagedus | 5600 MHz |
| Taktsagedus | 5600 MHz |
| Mälupesad | 2x SO-DIMM |
| .: Kõvaketas :. | |
| SSD ketta maht | 512 GB |
| Salvestusmaht kokku | 512 GB |
| Salvestusseade | SSD |
| Graafikakaart | |
| Graafikaadapter | NVIDIA GeForce RTX 5060 |
| Graafikakaardi videomälu | 8GB |
| Eraldiseisva graafika mälu tüüp | GDDR7 |
| .: Audio :. | |
| Sisseehitatud mikrofon | Built-in |
| Sisseehitatud kõlar(id) | Jah |
| .: Kaamera :. | |
| Esikaamera | Jah |
| Sisseehitatud kaamera | Jah |
| Optiline draiv | |
| Optilise seadme tüüp | none |
| .: Võrgustumine :. | |
| Bluetooth | Jah |
| Bluetoothi versioon | 5.3 |
| Wireless LAN | 802.11ax |
| WiFi-standardid | Wi-Fi 6E (802.11ax) |
| Ethernet LAN | Gigabit |
| .: Pesad & liidesed :. | |
| HDMI-portide arv | 1 |
| Ethernet LAN (RJ-45) pordid | 1 |
| Audioväljund | 1 |
| Klaviatuur ja hiir | |
| Klaviatuuri keel | ENG |
| Numbriklaviatuur | Jah |
| Klaviatuuri taustavalgus | Jah |
| Osutamisseade | Touchpad |
| .: Tarkvara :. | |
| Installitud operatsioonisüsteem | Windows 11 Home |
| Kaasas tarkvara | Nvidia App, MSI App Player, Mystic Light, MSI Center, DTS Audio Processing, MSI AI Engine, MSI Enterprise Support Tool (EST) > optional, AI Noise Cancellation Pro |
| Operatsioonisüsteem | Windows 11 Home |
| .: Aku & Toiteallikas :. | |
| Akuelementide arv | 4 cells |
| Aku mahutavus | 55.2 Wh |
| AC-adapteri toide | 120 W |
| Turvalisus | |
| Sõrmejäljelugeja | Jah |
| Usaldusväärse platvormi moodul (TPM) | Jah |
| Usaldusväärse platvormi moodul (TPM) versioon | 2.0 |
| .: Kaal ja mõõtmed :. | |
| Laius | 359.3 mm |
| Kõrgus | 22.9 mm |
| Sügavus | 245.25 mm |
| Muud näitajad | |
| Market positioning | Gaming |
| SSD form factor | M.2 |
| Anti-glare screen | Jah |
| Processor manufacturer | Intel |
| NVMe | Jah |
| USB 3.2 | 2 |
| Performance cores | 4 |
| Repairability Index | 7.9 |
| Processor generation | 13th gen Intel® Core™ i5 |
| Unit Box Height | 0.31 |
| Unit Box Length | 0.46 |
| Unit Box Width | 0.09 |
| Warranty period | 2 year(s) |
| Performance-core Max Turbo Frequency | 4.6 GHz |
| Screen refresh rate | 144Hz |
| SSD type | PCIE GEN4x4 NVMe |
| On-board GPU manufacturer | Intel |
| Units per Shipping Box | 1 |
| Unit Calculated Volume | 0.01283 cubm |
| Product Net Weight | 1.98 kg |
| Unit Calculated Weight | 3.71 kg |
| Summary | MSI Cyborg 15 B13WEKG-646NL. Product type: Laptop, Form factor: Clamshell. Processor family: Intel® Core™ i5, Processor model: i5-13420H. Display diagonal: 39.6 cm (15.6"), HD type: Full HD, Display resolution: 1920 x 1080 pixels. Internal memory: 16 GB, Internal memory type: DDR5-SDRAM. Total storage capacity: 512 GB, Storage media: SSD. On-board graphics card model: Intel® UHD Graphics, Discrete graphics card model: NVIDIA GeForce RTX 5050. Operating system installed: Windows 11 Home. Product colour: Black |
| Product colour | Black |
| Colour name | Translucent Black |
| USB Type-C charging port | Jah |
| USB Power Delivery (USB PD) | Jah |
| USB Type-C DisplayPort Alternate Mode | Jah |
| Discrete graphics card memory | 8 GB |
| SSD interface | PCI Express 4.0 |
| Total SSDs capacity | 512 GB |
| Discrete graphics card | Jah |
| Discrete graphics card model | NVIDIA® GeForce RTX™ 5050 |
| On-board graphics card | Jah |
| On-board graphics card family | Intel® UHD Graphics |
| On-board graphics card model | Intel® UHD Graphics |
| Top Wi-Fi standard | Wi-Fi 6E (802.11ax) |
| WLAN controller model | Intel Wi-Fi 6E AX211 |
| USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) Type-C ports quantity | 1 |
| Efficient-core Max Turbo Frequency | 3.4 GHz |
| USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) Type-A ports quantity | 2 |
| Discrete GPU manufacturer | NVIDIA |
| Privacy camera | Jah |
| Privacy type | Privacy shutter |
| Copilot key | Jah |
| Front camera HD type | HD |
| Original brand name | MSI |
| Keyboard backlit colour | RGB |
| Keyboard backlit zone | 4-zone RGB |
| WLAN controller manufacturer | Intel |
| Efficient cores | 4 |
| Processor base power | 45 W |
| Maximum turbo power | 115 W |
| Loomulik kuvasuhe | 16:9 |
| Cable lock slot | Jah |
| Cable lock slot type | Kensington |
| AC-adapter kaasa arvatud | Jah |
| Tootja koduleht | https://www.msi.com/Laptop/Cyborg-15-B13WX |
| Toote kaal | 1950 g |
| Combo headphone/mic port | Jah |
| DC-in jack | Jah |
| Mobile network connection | Ei |
| HDMI version | 2.1 |
| Seadme tüüp | Laptop |
| Motherboard chipset | Intel SoC |
| Maksimaalne värskendussagedus | 144 Hz |
| Number of built-in speakers | 2 |
| Number of SSDs installed | 1 |
| USB Sleep-and-Charge | Jah |
| Audio system | DTS Audio Processing |
| Display brightness | 250 cd/m² |
| Ethernet LAN data rates | 10/100/1000 Mbit/s |
| Front camera resolution | 1280 x 720 pixels |
| Graphics Controller | Discrete |
| Height (front) | 22.15 mm |
| Height (rear) | 23.15 mm |
| Housing material | Metal,Plastic |
| Max memory (RAM) | 64GB |
| Memory layout (slots x size) | 1 x 16 GB |
| Panel Type | IPS-Level |
| Product line | Consumer |
| Speaker power | 2 W |
| USB-C | 1 |
| Video capturing speed | 30 fps |
Digipood.eu keskonnast ostetud toodetele pakume järgnevaid kättesaamise ja kohaletoimetamise viise.
| Kohaletoimetamise viis | Kellaajad/info | Maksumus | ||
|---|---|---|---|---|
|
|
Tarne aeg asub "Lisa Ostukorvi nupu all"
|
Tasuta | ||
|
Tarned pakipunktidesse |
Tarne aeg asub "Lisa Ostukorvi nupu all" Kättesaamise koha valib kasutaja tarneviisi valimisel.
|
|||
|
Digipood.eu valikul
|
Saadetis otse postkasti, pakume seda võimalust nt mälupulkadele, mälukaartidele jne. Kui klient on valinud selle saatmisviisi ning saatmine pole võimalik võtame teiega ühendust ning lepime kokku teise saatmisviisi. |
2.00€ | ||