Vajad toodet suuremas koguses või püsitellimust?
Võta ühendust meie klienditoega info[at]digipood.eu
Kuumakse al. 48.56 €. Taotle järelmaksu ostukorvis.
Defend your honor and defeat your enemies. Awaken your inner power and inherit the Dragon's will. Wield the Dragon's Blade, infused with ancient power and runes of slash, and strike down any foe with the legendary Katana 15 HX.
Peak Performance for Gamers
Up to Intel® Core™ i9 Processor 14900HX
Introducing the powerhouse of gaming performance – the powerful Intel® Core™ i9 processor 14900HX designed to take your gaming experience to the next level. With its high core count and blazing clock speeds, this gaming CPU is engineered to provide the speed and responsiveness that gamers crave.
GEFORCE RTX™ 50 SERIES LAPTOPS
Game Changer
Powered by NVIDIA Blackwell, GeForce RTX™ 50 Series Laptop GPUs bring game-changing capabilities to gamers and creators. Equipped with a massive level of AI horsepower, the RTX 50 Series enables new experiences and next-level graphics fidelity. Multiply performance with NVIDIA DLSS 4, generate images at unprecedented speed, and unleash your creativity with NVIDIA Studio. All in the thinnest and longest lasting RTX laptops, optimized by Max-Q.
Supreme Speed. Superior Visuals.
DLSS 4 massively increases performance and improves image quality for top games using the power of AI.
Game-Winning Responsiveness
NVIDIA Reflex 2 with Frame Warp gives you the ultimate responsiveness, enhancing target acquisition, reaction time, and aim precision.
True-to-Life Graphics
Experience cinematic quality visuals at unprecedented speed with full ray tracing and breakthrough neural rendering technologies.
Now Even Smarter
Experience smarter productivity featuring Copilot and MSI AI Engine for seamless multitasking. These advanced AI tools adapt to your needs, optimizing performance and streamlining workflows effortlessly.
Unmatched Visuals
MSI gaming laptops are tailored for gamer with high resolution and refresh rate. Make your gaming world more lifelike and smooth than ever before.
Light Up with Gaming Style
The Katana Series is equipped with a 4-Zone RGB Keyboard with the lightened WASD and specially-designed keycaps. Enjoy the colorful light that shines like pulse energy giving you an immersive gaming experience with style!
Reforged Cooling Solution
Introducing the new Share Pipe feature, a heat pipe attached to both the CPU and GPU designed to improve thermal capability and releasing CPU performance! With the MSI Cooler Boost 5, gamers can explore complex game worlds without setbacks.
PD Charging supports 100W (20V@5A) PD Charging at System running (S0 Power State) and Sleep mode (Modern Standby Low-Power Idle State), 45W(20V@2.25A) and up to 100W(20V@5A) at Hibernate (S4 Power State), Off (S5 Power State). The overall system performance may be affected in order to adapt the charging current. The charging rate will vary depending on the system and battery status. MSI PD Charger is recommended.
DISCOVER YOUR NEXT FAVORITE GAME
Enjoy hundreds of high-quality PC games with your new MSI devices and one month of Xbox Game Pass- including EA play. With new games added all the time, there’s always something new to play. Redeem Xbox Game Pass through your purchased MSI laptop via Microsoft Store APP.
| Tootja | MSI |
| Tootekood | KATANA 15 HX B14WFK-845NL |
| EAN | 4711377407762 |
| Google link | lisainfo |
| Garantiiaeg | 24 kuud |
| .: Disain :. | |
| Kujutegur | Clamshell |
| .: Ekraan :. | |
| Ekraani diagonaal | 15.6 " |
| Ekraani resolutsioon | 1920 x 1080 pixels |
| Puutetundlik ekraan | Ei |
| HD tüüp | Full HD |
| .: Protsessor :. | |
| Protsessori perekond | Intel® Core™ i7 |
| Protsessori mudel | i7-14650HX |
| Protsessori Turbo Boost sagedus | 5.2 GHz |
| Protsessori vahemälu tüüp | Smart Cache |
| Protsessorituumad | 16 |
| Protsessori harud | 24 |
| Protsessori vahemälu | 30 MB |
| .: Mälu :. | |
| Sisemälu | 16 GB |
| Sisemälu tüüp | DDR5-SDRAM |
| Maksimaalne sisemälu | 96 GB |
| Mälu taktsagedus | 5600 MHz |
| Mälupesad | 2x SO-DIMM |
| .: Kõvaketas :. | |
| SSD ketta maht | 1000 GB |
| Salvestusmaht kokku | 1000 GB |
| Salvestusseade | SSD |
| Graafikakaart | |
| Eraldiseisva graafika mälu tüüp | GDDR7 |
| .: Kaamera :. | |
| Esikaamera | Jah |
| Optiline draiv | |
| Optilise seadme tüüp | Ei |
| .: Võrgustumine :. | |
| Bluetooth | Jah |
| Bluetoothi versioon | 5.3 |
| WiFi-standardid | Wi-Fi 6E (802.11ax) |
| Ethernet LAN | Jah |
| .: Pesad & liidesed :. | |
| HDMI-portide arv | 1 |
| Klaviatuur ja hiir | |
| Numbriklaviatuur | Jah |
| Klaviatuuri taustavalgus | Jah |
| Osutamisseade | Touchpad |
| .: Tarkvara :. | |
| Installitud operatsioonisüsteem | Windows 11 Home |
| .: Aku & Toiteallikas :. | |
| Akuelementide arv | 4 |
| Aku mahutavus | 75 Wh |
| AC-adapteri toide | 240 W |
| Turvalisus | |
| Usaldusväärse platvormi moodul (TPM) | Jah |
| Usaldusväärse platvormi moodul (TPM) versioon | 2.0 |
| .: Kaal ja mõõtmed :. | |
| Laius | 359 mm |
| Kõrgus | 25.5 mm |
| Sügavus | 262 mm |
| Muud näitajad | |
| SSD form factor | M.2 |
| Anti-glare screen | Jah |
| Processor manufacturer | Intel |
| NVMe | Jah |
| Performance cores | 8 |
| Processor generation | Intel® Core™ i7 (14th gen) |
| Unit Box Height | 0.313 |
| Unit Box Length | 0.485 |
| Unit Box Width | 0.092 |
| Warranty period | 2 year(s) |
| Performance-core Max Turbo Frequency | 5.2 GHz |
| On-board GPU manufacturer | Intel |
| Units per Shipping Box | 1 |
| Unit Calculated Volume | 0.01397 cubm |
| Unit Calculated Weight | 4.39 kg |
| Summary | MSI Katana 15 HX B14WFK-845NL. Product type: Laptop, Form factor: Clamshell. Processor family: Intel® Core™ i7, Processor model: i7-14650HX. Display diagonal: 39.6 cm (15.6"), HD type: Full HD, Display resolution: 1920 x 1080 pixels. Internal memory: 16 GB, Internal memory type: DDR5-SDRAM. Total storage capacity: 1 TB, Storage media: SSD. On-board graphics card model: Intel® UHD Graphics, Discrete graphics card model: NVIDIA GeForce RTX 5060. Operating system installed: Windows 11 Home. Product colour: Black |
| Product colour | Black |
| USB Type-C charging port | Jah |
| USB Power Delivery (USB PD) | Jah |
| USB Type-C DisplayPort Alternate Mode | Jah |
| Discrete graphics card memory | 8 GB |
| SSD interface | PCI Express 4.0 |
| Total SSDs capacity | 1000 GB |
| Discrete graphics card | Jah |
| Discrete graphics card model | NVIDIA GeForce RTX 5060 |
| On-board graphics card | Jah |
| On-board graphics card family | Intel® UHD Graphics |
| On-board graphics card model | Intel® UHD Graphics |
| Top Wi-Fi standard | Wi-Fi 6E (802.11ax) |
| WLAN controller model | Intel Wi-Fi 6E AX211 |
| USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) Type-C ports quantity | 1 |
| Efficient-core Max Turbo Frequency | 3.7 GHz |
| USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) Type-A ports quantity | 3 |
| Discrete GPU manufacturer | NVIDIA |
| Copilot key | Jah |
| Front camera HD type | HD |
| Original brand name | MSI |
| Keyboard backlit colour | RGB |
| Keyboard backlit zone | 4-zone RGB |
| WLAN controller manufacturer | Intel |
| Efficient cores | 8 |
| Efficient-core base frequency | 1.6 GHz |
| Performance-core base frequency | 2.2 GHz |
| Processor base power | 55 W |
| Maximum turbo power | 157 W |
| Loomulik kuvasuhe | 16:9 |
| AC-adapter kaasa arvatud | Jah |
| Tootja koduleht | https://www.msi.com/Laptop/Katana-15-HX-B14WX/Overview |
| Toote kaal | 2400 g |
| Combo headphone/mic port | Jah |
| DC-in jack | Jah |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 1 |
| Mobile network connection | Ei |
| HDMI version | 2.1 |
| Seadme tüüp | Laptop |
| Motherboard chipset | Intel HM770 |
| Maksimaalne värskendussagedus | 144 Hz |
| Number of built-in speakers | 2 |
| Number of SSDs installed | 1 |
| Audio system | Nahimic 3 |
| Display brightness | 250 cd/m² |
| Ethernet LAN data rates | 10/100/1000 Mbit/s |
| Front camera resolution | 1280 x 720 pixels |
| Memory layout (slots x size) | 2 x 8 GB |
| Mudeli originaalnimi | Katana 15 HX B14WFK |
| Panel Type | IPS-Level |
| Speaker power | 2 W |
| Video capturing speed | 30 fps |
Digipood.eu keskonnast ostetud toodetele pakume järgnevaid kättesaamise ja kohaletoimetamise viise.
| Kohaletoimetamise viis | Kellaajad/info | Maksumus | ||
|---|---|---|---|---|
|
|
Tarne aeg asub "Lisa Ostukorvi nupu all"
|
Tasuta | ||
|
Tarned pakipunktidesse |
Tarne aeg asub "Lisa Ostukorvi nupu all" Kättesaamise koha valib kasutaja tarneviisi valimisel.
|
|||
|
Digipood.eu valikul
|
Saadetis otse postkasti, pakume seda võimalust nt mälupulkadele, mälukaartidele jne. Kui klient on valinud selle saatmisviisi ning saatmine pole võimalik võtame teiega ühendust ning lepime kokku teise saatmisviisi. |
2.00€ | ||