Vajad toodet suuremas koguses või püsitellimust?
Võta ühendust meie klienditoega info[at]digipood.eu
Frosty, frostier, Fera 5 Dual Fan. Meet the cooler that will refresh your CPU like a cold shower after a marathon (running or gaming - whichever you prefer).
Cold winter will enter your computer chassis with the ENDORFY Fera 5 Dual Fan. Once you run it for the first time, you won't even consider the competition anymore. It's pleasantly quiet and can handle the demands of almost any CPU. It will also fit in most cases - even the small ones - because it is only 15.5 cm tall.
The strength of the ENDORFY Fera 5 Dual Fan lies in its two Fluctus 120 PWM fans with optional semi-passive mode. Between them, we installed a densely ribbed heat sink – the setup works in a push-pull configuration, which lowers your processor’s temperature. It's like putting the computer in a fridge ... The difference is that you can't mount a fridge on popular CPU sockets – unlike the ENDORFY Fera 5 Dual Fan ;)
| Tootja | Endorfy |
| Tootekood | EY3A006 |
| EAN | 5903018665832 |
| Google link | lisainfo |
| Garantiiaeg | 24 kuud |
| .: Üldised andmed :. | |
| Toote värv | Black |
| Muud näitajad | |
| Number of heat pipes | 4 |
| Installation instruction | Jah |
| Suitable location | Processor |
| Summary | ENDORFY Fera 5 Dual Fan. Type: Air cooler, Fan diameter: 12 cm. Product colour: Black |
| Unit Calculated Weight | 1.02 kg |
| Product Net Weight | 0.8 kg |
| Unit Calculated Volume | 0.003903 cubm |
| Cooler type | Air |
| Fan light | Ei |
| Unit Box Width | 0.135 |
| Unit Box Length | 0.12 |
| Unit Box Height | 0.205 |
| Fan size group | 120mm |
| Design features | tower |
| Fan dimensions (W x D x H) | 120 x 25 x 120 mm |
| Supported processor sockets | LGA 1200 (Socket H5)/LGA 1366 (Socket B)/LGA 1700/LGA 2011 (Socket R)/LGA 2011-v3 (Socket R)/LGA 2066/LGA 775 (Socket T)/Socket AM2+/Socket AM3+/Socket AM4/Socket AM5/Socket FM1/Socket FM2+ |
| Kogus transpordikasti kohta | 18 |
| Paigalduskomplekt | Jah |
| Seadme tüüp | Air cooler |
| Ventilaatorite arv | 2 fan(s) |
| Tootja koduleht | https://endorfy.com/en/product/fera-5-dual-fan/ |
| Protsessori pesa | LGA1150/LGA1151/LGA1155/LGA1156/LGA1200/LGA1700/LGA1851/LGA2011-3/LGA2066/LGA775/SAM2+/SAM3+/SAM4/SAM5/SFM1/SFM2+ |
| Mõõtmed (l x s x k) | 155×127×102 |
| Fan Diameter | 120 mm |
| Fan speed | 250 (±100) – 1800 (±10%) rpm |
| Fan speed (max) | 1800 RPM |
| Fan speed (min) | 250 RPM |
| Mean time between failures (MTBF) | 100000 h |
| Mudel | EY3A006 |
| Mudeli originaalnimi | Fera 5 Dual Fan |
| Radiator depth | 127 mm |
| Radiator height | 102 mm |
| Radiator width | 155 mm |
Digipood.eu keskonnast ostetud toodetele pakume järgnevaid kättesaamise ja kohaletoimetamise viise.
| Kohaletoimetamise viis | Kellaajad/info | Maksumus | ||
|---|---|---|---|---|
|
|
Tarne aeg asub "Lisa Ostukorvi nupu all"
|
Tasuta | ||
|
Tarned pakipunktidesse |
Tarne aeg asub "Lisa Ostukorvi nupu all" Kättesaamise koha valib kasutaja tarneviisi valimisel.
|
|||
|
Digipood.eu valikul
|
Saadetis otse postkasti, pakume seda võimalust nt mälupulkadele, mälukaartidele jne. Kui klient on valinud selle saatmisviisi ning saatmine pole võimalik võtame teiega ühendust ning lepime kokku teise saatmisviisi. |
2.00€ | ||
Sellel veebilehel on kasutusel cookies-failid teie kasutajaliidese parandamiseks.
Tulen ise kaubale järele
