Vajad toodet suuremas koguses või püsitellimust?
Võta ühendust meie klienditoega info[at]digipood.eu
Kuumakse al. 27.55 €. Taotle järelmaksu ostukorvis.
Built on ARTPEC-9, this indoor AI-powered dome camera with support for AV1 codec delivers excellent 2 MP image quality in any light conditions. It offers accelerated performance to run impressive analytics applications on the edge.
Excellent image quality
AXIS P3275-LV offers excellent image quality and forensic details in 2 MP under any light conditions. Thanks to Lightfinder 2.0 and Forensic WDR, it ensures true colors and great detail in near darkness or challenging light. And OptimizedIR enables surveillance in pitch darkness without the need for extra lighting. Axis Zipstream with support for AV1, H.264, and H.265 significantly reduces bandwidth and storage requirements without compromising image quality. Furthermore, this dome camera features a built-in audio jack, so it’s possible to connect a microphone for audio support.
Powerful analytics
Featuring a deep learning processing unit (DLPU), this AI-based camera runs advanced features and powerful analytics on the edge. It comes with AXIS Object Analytics to detect, classify, track, and count humans. Now combined with ARTPEC 9, this application offers enhanced performance with greater accuracy. In addition, AXIS Image Health Analytics comes preinstalled, so you’ll be notified if your image is blocked, degraded, under-exposed, or redirected. And, with AXIS Live Privacy Shield, it’s easy to remotely monitor activities while protecting privacy.
Robust with strong security
This robust, IK10- and NEMA 4X-rated camera is both vandal- and impact-resistant. And a built-in intrusion switch can detect tampering. Axis Edge Vault, our hardware-based cybersecurity platform, safeguards the device and protects sensitive information from unauthorized access. It also offers secure key storage with FIPS 140-3 Level 3 certified secure cryptographic key storage and operations. What’s more, this dome camera is easy to install, maintain, and operate.
| Tootja | AXIS |
| Tootekood | 03149-001 |
| EAN | 7331021089853 |
| Google link | lisainfo |
| Garantiiaeg | 36 kuud |
| .: Üldised andmed :. | |
| Seadme tüüp | IP security camera |
| Tootja koduleht | https://www.axis.com/products/axis-p3275-lv |
| .: Disain :. | |
| Kujutegur | Dome |
| Toote värv | White |
| .: Protsessor :. | |
| Protsessori mudel | ARTPEC-9 |
| .: Mälu :. | |
| RAM capacity | 2048 MB |
| Integreeritud kaardilugeja | Jah |
| Ühilduvad mälukaardid | MicroSD (TransFlash)/MicroSDHC/MicroSDXC |
| .: Kaamera :. | |
| Automaatfookus | Jah |
| Lens viewing angle, vertical | 52 - 18 ° |
| .: Võrgustumine :. | |
| WiFi | Ei |
| Ethernet LAN | Jah |
| Bluetooth | Ei |
| Võimsus ja energiatarve | |
| Võimsustarve (tüüpiline) | 3.4 W |
| Objektiivi süsteem | |
| Lens viewing angle, horizontal | 100 - 32 ° |
| Ergonoomika | |
| Angle of rotation | 95 ° |
| Töötingimused | |
| Kasutamistemperatuur (T-T) | 0 - 50 °C |
| .: Kaal ja mõõtmed :. | |
| Toote kaal | 800 g |
| .: Pakendi andmed :. | |
| Kasutusjuhend | Jah |
| Muud andmed | |
| Built-in processor | Jah |
| Placement supported | Indoor |
| Number of cameras | 1 |
| Mounting kit | Jah |
| Quality of Service (QoS) support | Jah |
| Networking standards | IEEE 802.1AE/IEEE 802.1ar/IEEE 802.1x/IEEE 802.3af/IEEE 802.3at |
| Night vision | Jah |
| Image quality adjustment | Brightness/Contrast/Saturation/Sharpness/White balance |
| Progressive scan | Jah |
| Wide Dynamic Range (WDR) | Jah |
| Alarm input/output | Jah |
| Video motion detection | Jah |
| LED type | IR |
| DC output current | 0.025 A |
| Infra-red wavelength | 850 nm |
| Unit Box Height | 0.125 |
| Unit Box Length | 0.17 |
| Unit Box Width | 0.165 |
| Units per Shipping Box | 1 |
| Unit Calculated Volume | 0.003506 cubm |
| Product Net Weight | 0.39 kg |
| Unit Calculated Weight | 1 kg |
| Summary | Axis P3275-LV. Type: IP security camera, Placement supported: Indoor, Connectivity technology: Wired. Mounting type: Ceiling/Wall/Pole, Product colour: White, Form factor: Dome. Minimum illumination: 0.02 lx, Angle of rotation: 95°, Lens viewing angle, horizontal: 100 - 32°. Sensor type: CMOS, Optical sensor size: 25.4 / 2.8 mm (1 / 2.8"). Focal length range: 3.4 - 9.8 mm, Detect distance (wide): 48 m, Detect distance (tele): 135 m |
| Product colour | White |
| Tilt angle range | -45 - 80 ° |
| IK code | IK10 |
| Camera pan control | Jah |
| Camera tilt control | Jah |
| Noise reduction technology | 2D noise reduction,3D noise reduction |
| Number of sensors | 1 |
| Infrared (IR) cut-off filter | Jah |
| Focal length range | 3.4 - 9.8 mm |
| Dynamic range | 120 dB |
| Network access storage (NAS) | Jah |
| Cloud-managed | Jah |
| Text caption overlay | Jah |
| Gain control type | Auto |
| PTZ control | Jah |
| Audio system full duplex | Jah |
| Detect distance (tele) | 135 m |
| Detect distance (wide) | 48 m |
| Identify distance (tele) | 14 m |
| Identify distance (wide) | 4.8 m |
| Observe distance (tele) | 54 m |
| Observe distance (wide) | 19 m |
| Recognize distance (tele) | 27 m |
| Recognize distance (wide) | 9.6 m |
| Pixel counter | Jah |
| Camera pixel size | 2.9 µm |
| Terminal block port | Jah |
| Day/night mode | Jah |
| DC output voltage | 12 |
| DC-in jack | Jah |
| Ethernet interface type | Fast Ethernet |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 1 |
| International Protection (IP) code | IP54 |
| LED indicators | Jah |
| Maximum aperture number | 2.7 |
| Microphone in | Jah |
| Minimum aperture number | 1.4 |
| Mounting type | Ceiling/Wall/Pole |
| Noise reduction | Jah |
| Power source type | DC,PoE |
| Sensor type | CMOS |
| Video compression formats | AV1/H.264/H.265/M-JPEG |
| Video recording | Jah |
| Zoom capability | Jah |
| Audio system | 2-way |
| Built-in HDD | Ei |
| Camera design | Dome |
| Camera shutter speed | 1/37000 - 2 s |
| Connectivity Technology | Wired |
| Environment | Indoor |
| Flash Memory | 8192 MB |
| Focal Length | 3.4 - 9.8 mm |
| Frame Rate | 60 fps |
| Housing material | Plastic/Polycarbonate (PC) |
| IR Illumination | Jah |
| Min. Illumination | 0.08 Lux |
| Minimum Illumination | 0.02 lx |
| Network Camera Type | Outdoor |
| Night vision distance | 40 m |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 - 85 % |
| Operating temperature range | 0 to 50 °C |
| Optical sensor size | 1/2.8 " |
| Pan range | -190 - 190 ° |
| Resolution | 2 Mega Pixel |
| Sensor size | 1/2.8" |
| Storage relative humidity (H-H) | 5 - 95 % |
| Storage temperature (T-T) | -40 - 65 °C |
| Total megapixels | 2 MP |
| Video streaming | Jah |
Digipood.eu keskonnast ostetud toodetele pakume järgnevaid kättesaamise ja kohaletoimetamise viise.
| Kohaletoimetamise viis | Kellaajad/info | Maksumus | ||
|---|---|---|---|---|
|
|
Tarne aeg asub "Lisa Ostukorvi nupu all"
|
Tasuta | ||
|
Tarned pakipunktidesse |
Tarne aeg asub "Lisa Ostukorvi nupu all" Kättesaamise koha valib kasutaja tarneviisi valimisel.
|
|||
|
Digipood.eu valikul
|
Saadetis otse postkasti, pakume seda võimalust nt mälupulkadele, mälukaartidele jne. Kui klient on valinud selle saatmisviisi ning saatmine pole võimalik võtame teiega ühendust ning lepime kokku teise saatmisviisi. |
2.00€ | ||