Vajad toodet suuremas koguses või püsitellimust?
Võta ühendust meie klienditoega info[at]digipood.eu
AXAGON HMC-KB-CRL KEYBOARD hub turns your phone, tablet or mini-laptop into a full-fledged computer workplace. You connect your mobile device to the 9in1 docking station via the supplied 60 cm long cable. In no time, you have an integrated keyboard, SD and microSD card reader, and connectors for connecting an external monitor, three USB devices, headphones or headset, and Power Delivery power. However, it is necessary that the USB-C port of your mobile device supports video output (DisplayPort Alternate Mode) and Power Delivery.
The keyboard, built into an elegant aluminum hub body, is equipped with chiclet keys with a scissor mechanism and 2 mm stroke for precise and quiet typing. The keyboard offers adjustable backlighting in 5 levels, 12 multimedia keys and the possibility of increasing the inclination for comfortable and ergonomic use. Of course, the keys are printed with Cyrilic localization.
The HDMI output enables the connection of an external monitor, TV or projector with a resolution of up to 4K/60Hz Ultra HD, 2K/120Hz Quad HD or 1080p/200Hz Full HD and the transmission of multi-channel audio. Thanks to HDR support, you can enjoy a significantly expanded range of colours and contrasts without limitations.
Three USB-A 5Gbps outputs allow connection of external drives (up to 2 at the same time), flash drive, mouse, printer and other USB accessories. The USB ports also charge mobile phones and tablets with a power of up to 7.5W. The memory card reader supports reading and writing of all versions of SD and microSD cards with a capacity of up to 2TB. The card reader enables simultaneous handling of cards in both slots and direct copying between them. The 3.5 mm audio output offers the possibility of connecting stereo headphones, a headset or active speakers.
The PD USB-C input is designed for a suitable Power Delivery charger. This allows both your mobile device and the hub to be powered directly from the PD charger using Power Delivery 3.0 technology with up to 100W of power.
The Multiport Hub with Keyboard is especially ideal for users of phones and tablets Samsung's DeX-enabled Z-series Fold (from Fold3), Galaxy S (from S9), Note (from Note8) and Galaxy Tab S (from S4 except Lite and FE versions). The Dock also enables desktop mode for the Apple iPad Pro and iPad Air (from 2022) tablets. In addition, it ensures compatibility with iPad mini (from 2021) and with iPhone 15 Pro / Pro Max phones, while the image is transferred via mirroring.
| Tootja | AXAGON |
| Tootekood | HMC-KB-CRL |
| EAN | 8595247909008 |
| Google link | lisainfo |
| Garantiiaeg | 24 kuud |
| .: Disain :. | |
| Material | Aluminium |
| .: Ühendus :. | |
| Kaabli pikkus | 0.6 m |
| Muud näitajad | |
| USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-A ports quantity | 3 |
| Linux operating systems supported | Jah |
| Other operating systems supported | ChromeOS |
| Keyboard style | Curved |
| Recommended usage | Home |
| Pouch | Jah |
| USB 3.2 | Jah |
| Windows 11 | Jah |
| Unit Box Height | 0.035 |
| Unit Box Length | 0.32 |
| Unit Box Width | 0.155 |
| CnCode | 84716060 |
| Units per Shipping Box | 10 |
| Unit Calculated Volume | 0.00239 cubm |
| Product Net Weight | 0.3 kg |
| Unit Calculated Weight | 0.784 kg |
| Summary | Axagon HMC-KB. Keyboard style: Curved. Connectivity technology: Wired, Device interface: USB, Keyboard key switch: Scissor key switch, Keyboard layout: QWERTY. Backlight type: LED. Cable length: 0.6 m. USB hub, Recommended usage: Home. Product colour: Aluminium, Black |
| Product colour | Aluminium/Black |
| USB Type-C charging port | Jah |
| Manual languages | Multi |
| ChromeOS | Jah |
| USB Power Delivery (USB PD) | Jah |
| Windows 10 | Jah |
| Keyboard key switch | Scissor key switch |
| Adjustable backlight | Jah |
| Multimedia keys | Jah |
| Osutamisseade | Ei |
| Kasutusjuhend | Jah |
| Pakendi tüüp | Box |
| Kaablid kaasa arvatud | USB Type-C |
| Backlight | Jah |
| Backlight colour | White |
| Backlight type | LED |
| Integreeritud kaardilugeja | Jah |
| AC-adapter kaasa arvatud | Ei |
| Tootja koduleht | https://www.axagon.eu/en/produkty/hmc-kb-crl |
| Mõõtmed (l x s x k) | 296 x 128 x 11 / 6 mm |
| Tarvikud kaasa arvatud | USB-C Keyboard hub, USB-C cable 60 cm long, Keyboard hub travel bag, self-adhesive rubber pads to increase the inclination of the keyboard |
| Numbriklaviatuur | Ei |
| Headphone outputs | 1 |
| Keyboard features | Keyboard only/Wireless |
| LED indicators | Jah |
| Mac operating systems supported | Jah |
| Mobile operating systems supported | Android/iOS/iPadOS |
| Plug and Play | Jah |
| Power source type | USB |
| USB connector type | USB Type-C |
| Windows keys | Jah |
| Windows operating systems supported | Windows 10/Windows 11 |
| Android | Jah |
| Connectivity Technology | Wired |
| Cord length | 0.6 m |
| Device interface | USB |
| iOS | Jah |
| Klaviatuuri keel | ENG/RUS |
| Keyboard dimensions (WxDxH) | 296 x 128 x 11 mm |
| Keyboard weight | 353 g |
| Linux | Jah |
| MacOS | Jah |
| Mudel | HMC-KB-CRL |
| Mouse included | Ei |
| Number of products included | 1 pc(s) |
| Package depth | 154 mm |
| Package height | 36 mm |
| Package weight | 733 g |
| Package width | 317 mm |
| USB hub | Jah |
| USB-C | Jah |
Digipood.eu keskonnast ostetud toodetele pakume järgnevaid kättesaamise ja kohaletoimetamise viise.
| Kohaletoimetamise viis | Kellaajad/info | Maksumus | ||
|---|---|---|---|---|
|
|
Tarne aeg asub "Lisa Ostukorvi nupu all"
|
Tasuta | ||
|
Tarned pakipunktidesse |
Tarne aeg asub "Lisa Ostukorvi nupu all" Kättesaamise koha valib kasutaja tarneviisi valimisel.
|
|||
|
Digipood.eu valikul
|
Saadetis otse postkasti, pakume seda võimalust nt mälupulkadele, mälukaartidele jne. Kui klient on valinud selle saatmisviisi ning saatmine pole võimalik võtame teiega ühendust ning lepime kokku teise saatmisviisi. |
2.00€ | ||