Vajad toodet suuremas koguses või püsitellimust?
Võta ühendust meie klienditoega info[at]digipood.eu
Kuumakse al. 11.82 €. Taotle järelmaksu ostukorvis.
Amazfit T-Rex 3
Ready-for-Anything Adventure Watch
Large & Bright AMOLED Display
Read your maps and workout data easily, even under bright sunlight.
27 Days of Battery Life
Adventure for longer, with up to 180 hours of continuous outdoor GPS activity.
Advanced Maps and Navigation
Understand every step with free offline maps, turn directions, and precise navigation.
Conquer Your Workouts
Train smarter with personalized AI coaching, and customizable strength training routines.
Take Charge with AI
Fully control your watch with your voice, and send speech-to-text message replies.
Enhanced Privacy
Choose whether your GPS data is stored or not, and enable or disable GPS permissions.
Ready for Anything
With its super large, bright display and military-grade1 body, the Amazfit T-Rex 3 is ready for any challenge you set your sights on.
1.5"AMOLED Display
2,000 nits Peak Brightness
Big, Bright, and Easy to Read
Able to reach 2,000 nits peak brightness2, the AMOLED display makes every turn on your map and every detail of your workouts clear at a glance.
Turn on night display and your data will be illuminated in bright red, green, or orange, making it easier on your eyes to read in dark environments.
With the new Glove Mode, your display will stay responsive to touch when you're wearing gloves up to 2mm thick.
Crafted for Adventure
Battle 70℃ heat, brave extreme -30℃ cold3, or plunge into 100 meter-deep waters4.
Built to endure harsh heat, cold, humidity, shock and more, even the elements won't be able to stop you tackling your next adventure.
Over 3 Weeks of Battery Life
Whether you're planning to go camping in the wilderness, set out on a multi-day hike, or jet off for an adventure holiday, power5 through treks, travels and triumphs with the Amazfit T-Rex 3.
Forge and Navigate
Your Own Path
Spend less time searching and more time moving in the right direction, with pinpoint dual-band GPS that acquires connection6 incredibly fast, thanks to support from six satellite systems.
Download free offline maps and route files, and get turn directions that can be read on the display or read aloud via connected Bluetooth headphones.
Understand the peaks and troughs of the land around you with topographical contour maps.
Download maps compatible with a huge range of ski resorts worldwide. Enjoy precise guidance for cable cars, color-coded slopes, and a lot more while skiing or snowboarding.
From detailed altitude data, to severe weather alerts, to environmental information, the Amazfit T-Rex 3 has everything you need to adventure with confidence.
Zepp Coach
Train smarter with AI-generated personalized training plans, including 3KM, 5KM, 10KM, half and full marathon plans for runners.
170+ Workout Modes
From Ultramarathon and Triathlon, to Hunting and Fishing. Choose from a huge range of workout modes with professional-level data.
Freediving Certified
The watch body and standard strap are certified for freediving up to 45 meters, and the super-bright AMOLED display keeps key data easily visible underwater.
Pro Sports Data
Raise your game with real-time performance updates, running power analysis, and post-workout summaries of your VO₂ Max, recovery time, training effect, and training load.
Rep and Set Tracking
Strength Training Mode
Whatever training split you're following, create your own strength training templates11in the Zepp App, sync them to the watch, and then lift your way through your routine for the day.
Strength training mode can auto-detect 25 exercise types12 and will intelligently count your reps, sets and rest time before syncing your performance data back to the Zepp App.
What is Zepp Flow?
Powered by OpenAI's GPT-4o technology and integrated at all levels of Zepp OS 4, Zepp Flow™ gives you full control of your watch with just your voice.
Take Control
Speak up whenever you want to adjust watch settings, check Zepp Coac progress or your readiness score, and more. No need to tap, swipe, or memorize keywords.
Speech-To-Text Replies
View picture messages from your favorite instant messaging platforms14 and reply to them with just your voice.
Customize Your Feature
List with Mini Apps
Bolster your options for health, fitness, outdoor sports, and smart living, by choosing from hundreds of mini apps ready for download from the Zepp App.
Customize your feature list with the extra apps you want, and install or uninstall them from your watch at-will.
Zepp Pay Contactless Payment
With the integration of NFC technology, Zepp Pay allows you to bind up to eight bank cards18 at a time to your Amazfit T-Rex 3, for password-protected contactless payment directly from your wrist.
Note: Zepp Pay is only compatible with supported bank cards in select countries and regions. See the Notes section for more information.
Enhanced Privacy Protection
Amazfit protects your data using best-in-class data privacy and protection partner Amazon Web Services to store and secure information, while complying with GDPR requirements. And with the Amazfit T-Rex 3, we're putting you in control of your privacy.
Choose to enable or disable GPS location data storage, backup your data, and retain downloaded mini apps if restoring the watch to factory settings
Eco-Friendly Packaging Inside and Out
We know how important the great outdoors is to everyone who picks up an Amazfit T-Rex 3. That's why we made sure to use 100% recyclable materials - free of plastic, and biodegradable19 - for the packaging.
We've even removed the charging cable from the box, which has allowed us to save 3g of metal and 4.5g of plastic per cable from being used in production processes. Plus, this means you won't have yet another connector
Connect to the Zepp App
The Zepp App is where you can really deep dive into the health and fitness data tracked by your Amazfit T-Rex 3, and get actionable guidance to help you achieve your goals.
It's also where you can download your favorites from hundreds of watch faces and mini apps from the in-app store and install them on your watch.
The Zepp App is compatible with both iOS and Android devices - so even if you change your phone, you'll always be able to connect your Amazfit watch.
| Tootja | HUAMI |
| Tootekood | W2323GL1N |
| EAN | 6970100374889 |
| Google link | lisainfo |
| Garantiiaeg | 24 kuud |
| .: Üldised andmed :. | |
| Tootja koduleht | https://uk.amazfit.com/products/amazfit-t-rex-3 |
| .: Üldised omadused :. | |
| Ümbritseva valguse andur | Jah |
| .: Disain :. | |
| Watch case colour | Black |
| Watch case size | 48.5 mm |
| Watch case material | Polymer,Stainless steel |
| Toote värv | Black |
| .: Ekraan :. | |
| Ekraani diagonaal | 1.5 " |
| Ekraani resolutsioon | 480 x 480 pixels |
| Ekraani tehnoloogia | AMOLED |
| Ekraani resolutsioon | 480 x 480 |
| Ekraani diagonaal | 1.5" |
| Puutetundlik ekraan | Jah |
| .: Võrgustumine :. | |
| Mobile network generation | Not supported |
| Bluetooth Low Energy (BLE) | Jah |
| WiFi | Jah |
| Bluetooth | Jah |
| Bluetoothi versioon | 5.2 |
| .: Pesad & liidesed :. | |
| USB port | Ei |
| .: Tarkvara :. | |
| Installitud operatsioonisüsteem | Zepp OS |
| .: Aku & Toiteallikas :. | |
| Aku tüüp | Rechargeable |
| Aku mahutavus | 700 mAh |
| Multimeedia | |
| Sisseehitatud kaamera | Ei |
| Funktsioonid | |
| Blood oxygen sensor | Jah |
| Skin temperature sensor | Jah |
| Stress monitoring function | Jah |
| Mudeli originaalnimi | W2322GL1N |
| Muud funktsioonid | |
| Mobile network connection | Ei |
| .: Kaal ja mõõtmed :. | |
| Netokaal | 0.0683 kg |
| Brutokaal | 0.362 kg |
| Laius | 48.5 mm |
| Sügavus | 48.5 mm |
| Mõõtmed (l x s x k) | 48.5x48.5x13.75mm |
| Toote kaal | 68.3 g |
| .: Pakendi andmed :. | |
| Kasutusjuhend | Jah |
| Max kogus transpordipakendis | 30 |
| Pakendi maht | 0.001785 cubm |
| Transpordipakendi kaal | 10.85 kg |
| Transpordipakendi kõrgus | 41.5 cm |
| Transpordipakendi laius | 30 cm |
| Transpordipakendi sügavus | 43 cm |
| Muud andmed | |
| Market positioning | Smartwatch |
| Band material | Silicone |
| Band size | One Size |
| Altimeter | Jah |
| Thermometer | Jah |
| Charging base | Jah |
| Stopwatch | Jah |
| Barometric altimeter | Jah |
| Material housing | Stainless steel |
| Unit Box Height | 0.115 |
| Unit Box Length | 0.115 |
| Unit Box Width | 0.07 |
| CnCode | 91021200 |
| Units per Shipping Box | 30 |
| Unit Calculated Volume | 0.001785 cubm |
| Product Net Weight | 0.0683 kg |
| Unit Calculated Weight | 0.362 kg |
| Summary | Amazfit T-Rex 3. Display diagonal: 3.81 cm (1.5"), Display technology: AMOLED, Display resolution: 480 x 480 pixels, Touchscreen. Wi-Fi. GPS (satellite). Battery capacity: 700 mAh. Weight: 68.3 g. Waterproof up to: 100 m, Band material: Silicone, Band colour: Black, Band size: One Size. Operating system installed: Zepp OS |
| Suggested gender | Male |
| Colour name | Onyx |
| Quality of sleep | Jah |
| Closure type | Single prong strap buckle |
| Geomagnetic sensor | Jah |
| Buckle colour | Black |
| Magnetic charging connector | Jah |
| Call notifications | Jah |
| Multisport mode | Jah |
| Music control | Jah |
| Watch glass type | Corning Gorilla Glass |
| Wrist size range | 145 - 210 mm |
| Battery life (GPS mode) | 42 h |
| World time function | Jah |
| Supported applications | Zepp App |
| Sun & moon information | Jah |
| Activity monitoring | Jah |
| Alarm clock | Jah |
| Band colour | Black |
| Built-in speaker(s) | Ei |
| GPS (satellite) | Jah |
| Gyroscope | Jah |
| Heart rate monitor | Jah |
| Protection features | Water resistant |
| Short Message Service (SMS) | Jah |
| Band width | 22 mm |
| Battery life | 27 day(s) |
| Battery type | Built-in battery |
| Certification | EN13319, ISO 6425, GB/T 18828 certification for freediving to 45 meters |
| Charging time | 3 h |
| FM Radio | Ei |
| GPS / geotagging | Jah |
| Material | Polymer |
| Pixel density | 326 ppi |
| Shape | Round |
| Thickness | 13.75 mm |
| Timer | Jah |
| Water resistance | 10 ATM |
| Waterproof up to | 100 m |
| Wireless connections | Bluetooth/WiFi |
Digipood.eu keskonnast ostetud toodetele pakume järgnevaid kättesaamise ja kohaletoimetamise viise.
| Kohaletoimetamise viis | Kellaajad/info | Maksumus | ||
|---|---|---|---|---|
|
|
Tarne aeg asub "Lisa Ostukorvi nupu all"
|
Tasuta | ||
|
Tarned pakipunktidesse |
Tarne aeg asub "Lisa Ostukorvi nupu all" Kättesaamise koha valib kasutaja tarneviisi valimisel.
|
|||
|
Digipood.eu valikul
|
Saadetis otse postkasti, pakume seda võimalust nt mälupulkadele, mälukaartidele jne. Kui klient on valinud selle saatmisviisi ning saatmine pole võimalik võtame teiega ühendust ning lepime kokku teise saatmisviisi. |
2.00€ | ||